Projekt Moda na Bezpieczeństwo

Autorski Projekt BG © Moda na Bezpieczeństwo.

 

MnB plakat

 

Projekt MODA na BEZPIECZEŃSTWO  to cykl wykładów i spotkań na tematy związane z bezpieczeństwem osobistym, z ekspertami z zakresu bezpieczeństwa osobistego, prawa, medycyny, ochrony, wojskowości, sportu, ratownictwa  i innych dziedzin. To także cykl VODcastów: BOR Grupa Edukacyjnie z tematyki bezpieczeństwa osobistego, dostępnych na naszym kanale na You Tube. Poszczególne odcinki znajdziesz TUTAJ

Obejrzyj występ Macieja Ustarbowskiego na TEDx Tarnów, pt. Moda na Bezpieczeństwo, który zainspirował nas do stworzenia projektu.

Tematy i terminy spotkań:

09.01.2018 r., godz. 18.00 – 21.00, ul. Sokolska 13

Zobacz tutaj link do wydarzenia

Zapraszamy na inauguracyjne #meetup #1:
– MODA na BEZPIECZEŃSTWO
– GRANICE OBRONY KONIECZNEJ

w ramach projektu MODA na BEZPIECZEŃSTWO.

W ramach projektu BOR Grupy MODA na BEZPIECZEŃSTWO, odbywać się będą regularne spotkania edukacyjne, wykłady ekspertów w tematyce bezpieczeństwa osobistego, z dziedziny bezpieczeństwa, prawa, medycyny, ochrony, wojskowości, sportu, ratownictwa i innych.

W ramach spotkań, wysłuchasz nie tylko wykładów naszych ekspertów, ale masz możliwość rozmowy z nimi, wymiany doświadczeń, zadania pytania, wymiany kontaktów.

Masz wpływ na rozwój projektu, bo jesteśmy otwarci na zgłaszane przez Ciebie potrzeby w obrębie tematyki projektu.

W ramach spotkań losujemy nagrody!!!

Do tego, aby ten niezwykły projekt się powiódł i aby coraz więcej ludzi myślało bezpiecznie, potrzebny jesteś Ty, drogi Uczestniku i Twoja obecność na spotkaniach.

Startujemy 09.01.2018 r. W KRAKOWIE, w Centrum Kultury Podgórza, ulica Sokolska 13, o godzinie 18.00- 21.00.

Wstęp: 30 PLN. Konieczne zgłoszenia mailowe biuro@borgrupa.pl. Liczba miejsc ograniczona. Minimum Uczestników to 15 osób. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany terminu.

O czym będziemy mówić na najbliższym spotkaniu?

1. MODA na BEZPIECZEŃSTWO, wykład godz. 18.00- 19.15

Być modnym, co to znaczy? Dobrze się ubierać, według panujących trendów? Jadać w modnych restauracjach? Czy można ubrać bezpieczeństwo osobiste w ramy mody?
Chcielibyśmy Was przekonać, że jest bardzo na czasie myśleć pro bezpiecznie, że jest bardzo pożytecznie być modnym w dzisiejszych czasach w zakresie bezpieczeństwa osobistego. Myślenie bezpieczne i związana z tym, kreowana przez nas moda na bezpieczeństwo, to umiejętność przewidzenia zagrożeń życia codziennego. To pozostanie samodzielnym mimo rozwoju nowej technologii. Nowe technologie pomagają nam w codziennym życiu, ale mimo wszystko nie wyręczają nas z bezpiecznego myślenia. Tylko poleganie na sobie i na swoich umiejętnościach może nam pomóc w sytuacjach kryzysowych. Bezpieczne myślenie jest kluczem do radzenia sobie w krytycznych sytuacjach. Wykład nawiązuje do wystąpienia Prelegenta podczas tegorocznej edycji TEDx Tarnów
Zobacz tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=X2Ydwgb8OWg&list=PLQpza8kmpDqdCem_KqtQLBHaeEFzzSRf3

Zapraszamy – Stań się zwolennikiem MODY na BEZPIECZEŃSTWO.

Prelegent: główny trener, instruktor BOR Grupy Maciej Ustarbowski – były oficer BOR, główny instruktor w Wydziale Szkoleniowym Biura Ochrony Rządu w zakresie samoobrony i taktyki oraz technik interwencji oraz szkoleniowiec z zakresu taktyki działania. Wielokrotnie odznaczony za misje zagraniczne Gwiazdą Iraku, Gwiazdą Afganistanu, odznaczeniami NATO za misje pokojowe w BOŚNI i AFGANISTANIE, oraz za współpracę na rzecz pokoju w IRAKU. Twórca systemu BG System Samoobrony, współzałożyciel BOR Grupy oraz BOR Grupy Niepublicznej Placówki Kształcenia Ustawicznego, instruktor samoobrony, taktyki i technik interwencji, sportów walki, taktyki jazdy specjalnej, strzelectwa, wspinaczki wysokogórskiej, survivalu, wielokrotny uczestnik misji zagranicznych. Dowódca plutonu zwiadu i dalekiego rozpoznania sił IFOR 16 batalionu powietrznodesantowego 6 Brygady Desantowo – Szturmowej w Bośni, były dowódca zespołu ochrony Close Protection Team ambasady i ambasadora RP w Afganistanie i Iraku. Był starszym specjalistą do spraw ochrony MSZ. Członek i współzałożyciel Polskiego Związku Instruktorów i Trenerów Formacji Ochronnych IP System. Prowadzi zajęcia na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie z zakresu walki w bliskim kontakcie. Jest członkiem Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK.
Posiada doświadczenie w ochronie VIP-ów w strefie wojny – to najwyższy poziom umiejętności ochrony VIP-a. Posiada doświadczenie w zabezpieczaniu, m.in.: papieża Jana Pawła II, prezydentów: Billa Clintona, Georga Busha, Valdasa Adamkusa, ostatniego prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego, premiera Binjamina Netanjahu, kanclerza Helmuta Kohla, pułkownika Ryszarda Kuklińskiego, rajdowca Michaela Schumachera oraz przy współpracy z bezpośrednią ochroną prezydenta A. Kwaśniewskiego, J. Kwaśniewskiej, premierów J. Buzka i L. Millera, w siłach IFOR przy zabezpieczeniu i dowodzeniu ochroną dowódcy sił szybkiego reagowania na Europę Wschodnią sir Michaela Walkera.

2. Granice obrony koniecznej, wykład godz. 19.30 – 20.30

Granice obrony koniecznej w polskim ustawodawstwie są bardzo szerokie. Obrona konieczna to jedna z instytucji prawa karnego, która została uregulowana w art.25 § 1 Kodeksu karnego. Zgodnie z nim: Nie popełnia przestępstwa, kto w obronie koniecznej odpiera bezpośredni, bezprawny zamach na jakiekolwiek dobro chronione prawem, odnosi się do niej także Kodeks cywilny w art. 423.
W jakiej sytuacji możemy mówić o obronie koniecznej? Kiedy się jeszcze bronimy, a kiedy przekraczamy granice obrony koniecznej i stajemy się agresorami?

Na te pytania odpowie Wam, Prelegent – adwokat Michał Hosowicz, specjalista w zakresie sporów sądowych, praktyk, trener i wykładowca. Michał prowadzi specjalistyczne szkolenia w zakresie rozwiązywania problemów prawnych oświaty, szkoli z prawa karnego, cywilnego, danych osobowych, IT.

A o czym na kolejnych spotkaniach?
O survivalu i bushcrafcie, o współczesnym preperingu, o tym jak się zachować podczas ataku terrorystycznego, o czytaniu map i wielu, wielu innych tematach. Podoba się? Dołącz koniecznie do nas 9 stycznia.

Zapraszamy
Zespół BOR Grupy