Projekt Moda na Bezpieczeństwo

Autorski Projekt BG © Moda na Bezpieczeństwo.

 

MnB plakat

 

Projekt MODA na BEZPIECZEŃSTWO  to cykl wykładów i spotkań na tematy związane z bezpieczeństwem osobistym, z ekspertami z zakresu bezpieczeństwa osobistego, prawa, medycyny, ochrony, wojskowości, sportu, ratownictwa  i innych dziedzin.

Obejrzyj występ Macieja Ustarbowskiego na TEDx Tarnów, pt. Moda na Bezpieczeństwo, który zainspirował nas do stworzenia cyklu wykładów i spotkań związanych z bezpieczeństwem osobistym.

Tematy i terminy spotkań:

09.01.2018 r., godz. 18.00 – 21.00, ul. Sokolska 13

Zobacz tutaj link do wydarzenia

Zapraszamy na inauguracyjne #meetup #1:
– MODA na BEZPIECZEŃSTWO
– GRANICE OBRONY KONIECZNEJ

w ramach projektu MODA na BEZPIECZEŃSTWO.

W ramach projektu BOR Grupy MODA na BEZPIECZEŃSTWO, odbywać się będą regularne spotkania edukacyjne, wykłady ekspertów w tematyce bezpieczeństwa osobistego, z dziedziny bezpieczeństwa, prawa, medycyny, ochrony, wojskowości, sportu, ratownictwa i innych.

W ramach spotkań, wysłuchasz nie tylko wykładów naszych ekspertów, ale masz możliwość rozmowy z nimi, wymiany doświadczeń, zadania pytania, wymiany kontaktów.

Masz wpływ na rozwój projektu, bo jesteśmy otwarci na zgłaszane przez Ciebie potrzeby w obrębie tematyki projektu.

W ramach spotkań losujemy nagrody!!!

Do tego, aby ten niezwykły projekt się powiódł i aby coraz więcej ludzi myślało bezpiecznie, potrzebny jesteś Ty, drogi Uczestniku i Twoja obecność na spotkaniach.

Startujemy 09.01.2018 r. W KRAKOWIE, w Centrum Kultury Podgórza, ulica Sokolska 13, o godzinie 18.00- 21.00.

Wstęp: 30 PLN. Konieczne zgłoszenia mailowe biuro@borgrupa.pl. Liczba miejsc ograniczona. Minimum Uczestników to 15 osób. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany terminu.

O czym będziemy mówić na najbliższym spotkaniu?

1. MODA na BEZPIECZEŃSTWO, wykład godz. 18.00- 19.15

Być modnym, co to znaczy? Dobrze się ubierać, według panujących trendów? Jadać w modnych restauracjach? Czy można ubrać bezpieczeństwo osobiste w ramy mody?
Chcielibyśmy Was przekonać, że jest bardzo na czasie myśleć pro bezpiecznie, że jest bardzo pożytecznie być modnym w dzisiejszych czasach w zakresie bezpieczeństwa osobistego. Myślenie bezpieczne i związana z tym, kreowana przez nas moda na bezpieczeństwo, to umiejętność przewidzenia zagrożeń życia codziennego. To pozostanie samodzielnym mimo rozwoju nowej technologii. Nowe technologie pomagają nam w codziennym życiu, ale mimo wszystko nie wyręczają nas z bezpiecznego myślenia. Tylko poleganie na sobie i na swoich umiejętnościach może nam pomóc w sytuacjach kryzysowych. Bezpieczne myślenie jest kluczem do radzenia sobie w krytycznych sytuacjach. Wykład nawiązuje do wystąpienia Prelegenta podczas tegorocznej edycji TEDx Tarnów
Zobacz tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=X2Ydwgb8OWg&list=PLQpza8kmpDqdCem_KqtQLBHaeEFzzSRf3

Zapraszamy – Stań się zwolennikiem MODY na BEZPIECZEŃSTWO.

Prelegent: główny trener, instruktor BOR Grupy Maciej Ustarbowski – były oficer BOR, główny instruktor w Wydziale Szkoleniowym Biura Ochrony Rządu w zakresie samoobrony i taktyki oraz technik interwencji oraz szkoleniowiec z zakresu taktyki działania. Wielokrotnie odznaczony za misje zagraniczne Gwiazdą Iraku, Gwiazdą Afganistanu, odznaczeniami NATO za misje pokojowe w BOŚNI i AFGANISTANIE, oraz za współpracę na rzecz pokoju w IRAKU. Twórca systemu BG System Samoobrony, współzałożyciel BOR Grupy oraz BOR Grupy Niepublicznej Placówki Kształcenia Ustawicznego, instruktor samoobrony, taktyki i technik interwencji, sportów walki, taktyki jazdy specjalnej, strzelectwa, wspinaczki wysokogórskiej, survivalu, wielokrotny uczestnik misji zagranicznych. Dowódca plutonu zwiadu i dalekiego rozpoznania sił IFOR 16 batalionu powietrznodesantowego 6 Brygady Desantowo – Szturmowej w Bośni, były dowódca zespołu ochrony Close Protection Team ambasady i ambasadora RP w Afganistanie i Iraku. Był starszym specjalistą do spraw ochrony MSZ. Członek i współzałożyciel Polskiego Związku Instruktorów i Trenerów Formacji Ochronnych IP System. Prowadzi zajęcia na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie z zakresu walki w bliskim kontakcie. Jest członkiem Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK.
Posiada doświadczenie w ochronie VIP-ów w strefie wojny – to najwyższy poziom umiejętności ochrony VIP-a. Posiada doświadczenie w zabezpieczaniu, m.in.: papieża Jana Pawła II, prezydentów: Billa Clintona, Georga Busha, Valdasa Adamkusa, ostatniego prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego, premiera Binjamina Netanjahu, kanclerza Helmuta Kohla, pułkownika Ryszarda Kuklińskiego, rajdowca Michaela Schumachera oraz przy współpracy z bezpośrednią ochroną prezydenta A. Kwaśniewskiego, J. Kwaśniewskiej, premierów J. Buzka i L. Millera, w siłach IFOR przy zabezpieczeniu i dowodzeniu ochroną dowódcy sił szybkiego reagowania na Europę Wschodnią sir Michaela Walkera.

2. Granice obrony koniecznej, wykład godz. 19.30 – 20.30

Granice obrony koniecznej w polskim ustawodawstwie są bardzo szerokie. Obrona konieczna to jedna z instytucji prawa karnego, która została uregulowana w art.25 § 1 Kodeksu karnego. Zgodnie z nim: Nie popełnia przestępstwa, kto w obronie koniecznej odpiera bezpośredni, bezprawny zamach na jakiekolwiek dobro chronione prawem, odnosi się do niej także Kodeks cywilny w art. 423.
W jakiej sytuacji możemy mówić o obronie koniecznej? Kiedy się jeszcze bronimy, a kiedy przekraczamy granice obrony koniecznej i stajemy się agresorami?

Na te pytania odpowie Wam, Prelegent – adwokat Michał Hosowicz, specjalista w zakresie sporów sądowych, praktyk, trener i wykładowca. Michał prowadzi specjalistyczne szkolenia w zakresie rozwiązywania problemów prawnych oświaty, szkoli z prawa karnego, cywilnego, danych osobowych, IT.

A o czym na kolejnych spotkaniach?
O survivalu i bushcrafcie, o współczesnym preperingu, o tym jak się zachować podczas ataku terrorystycznego, o czytaniu map i wielu, wielu innych tematach. Podoba się? Dołącz koniecznie do nas 9 stycznia.

Zapraszamy
Zespół BOR Grupy