Strzelanie

© Autorskie programy strzeleckie 

Organizujemy kursy indywidualne, grupowe, zarówno rekreacyjne, jak i specjalistyczne. Przygotowujemy do pracy z bronią, organizujemy też treningi na sucho z bronią krótką i długą.

Dostępne jednostki broni: glock 17, AR -15, Galil – izraelska wersja kałacha, PM Uzi, cz75b, KBK AK 47 kałasznikow, Sig Sauer P226 LDC 9mm, Colt 1911A1 (Norinco 1911 A1) 45mm.

Zajęcia mogą odbywać się w każdym miejscu, w którym jest dostęp do strzelnicy.

BOR Grupa uczestniczy w programie ISS – Program International Shooting Standards.


  • STRZELANIE REKREACYJNE

W ramach usługi zapewniamy dostęp do wykwalifikowanych instruktorów strzelectwa z dopuszczeniem do prowadzenia wszelkich strzelań, a także wybranych jednostek broni: glock 17, AR -15, Galil – izraelska wersja kałacha, PM Uzi, cz75b, KBK AK 47 kałasznikow, Sig Sauer P226 LDC 9mm, Colt 1911A1 (Norinco 1911 A1) 45mm.

Zajęcia prowadzą instruktorzy strzelectwa, w tym byli instruktorzy BOR.

Cenę pakietu liczy się według wykorzystanej amunicji, rodzaju broni, wynajmu strzelnicy i ilości  instruktorów niezbędnych do bezpiecznej obsługi grupy.

Oferujemy poziomy wyszkolenia od podstawowego do zaawansowanego.

Poziom * Umiejętność strzelania statycznego pod bezpośrednim nadzorem instruktora

Poziom ** Umiejętność strzelania statycznego bez nadzoru instruktora

Poziom *** Umiejętność strzelania statycznego z elementami dynamicznymi

Poziom **** Umiejętność strzelania dynamicznego w ruchu


  • STRZELANIE SPECJALISTYCZNE
  1. PISTOLET

Pistolet to broń samopowtarzalna, czyli po każdym strzale jest gotowa do następnego. Dlatego też jej obsługa nie jest skomplikowana, ale wymaga znajomości pewnych reguł.
Jeśli chcesz bezpiecznie i skutecznie posługiwać się pistoletami, wybrałeś właściwe szkolenie, podczas którego zweryfikujesz swoją opinię na temat tego, czy strzelanie jest tak łatwe i proste, jak się wydaje. Różnorodność modeli pistoletów sprawia, że każdy bez problemu znajdzie broń dla siebie – jednak jej sprawna obsługa wymaga znajomości pewnych reguł oraz treningu.

Szkolenie strzeleckie wg standardów ISS obejmuje cztery poziomy: PISTOLET*, PISTOLET**, PISTOLET***, PISTOLET**** oraz dwuetapową specjalizację OCHRONA OSOBISTA Poziom 1 i OCHRONA OSOBISTA Poziom 2.

PISTOLET* – pierwszy krok w strzelaniu z pistoletu. Dedykowany osobom żądnym nowych wrażeń. Może być realizowany jako szkolenie indywidualne lub w małych grupach 2-6 osobowych. To doskonały, niekonwencjonalny prezent albo forma ciekawego spędzenia czasu z grupą przyjaciół upamiętniona dyplomem i certyfikatem ze zdjęciem.

PISTOLET** – Kurs strzelania dla początkujących, utrwalający podstawy teoretyczne i praktyczne, umożliwiający nauczenie się bezpiecznego strzelania statycznego z pistoletu.

PISTOLET *** – to szkolenie dla osób, które czują się pewnie i w powtarzalny sposób trafiają w tarczę. Jeśli już Ci to nie wystarcza i chcesz nauczyć się więcej – zacznij szkolenie, na którym przygotujesz się do zaawansowanych strzelań dynamicznych. To przejściowy etap pomiędzy strzelaniem statycznym a strzelaniem w ruchu, dający dużo zadowolenia i uczący nowych technik i nawyków.

PISTOLET**** – Po osiągnięciu umiejętności poziomu średnio zaawansowanego (PISTOLET ***) na specjalnie przystosowanym torze będziesz ćwiczył strzelania sytuacyjne. Opuścisz stanowisko strzeleckie i będziesz strzelać w ruchu. Będziesz mógł poczuć się, jakbyś brał udział w grze komputerowej – tylko że jeszcze lepiej, bo wszystko będzie się działo w realnym świecie.

2. KARABIN SAMOPOWTARZALNY

Najbardziej rozpowszechnione rodzaje karabinów samopowtarzalnych to radzieckie AK47 – „kałasznikow” – z całą gamą nowszych konstrukcji opartych na tej sprawdzonej konstrukcji, np. Galil – izraelska wersja kałacha, a także amerykańska „rodzina” karabinów AR-15, klonowana pod różnymi nazwami przez wielu producentów. Jeżeli nie byłeś w wojsku i nie strzelałeś z karabinu samopowtarzalnego, masz możliwość nadrobienia tej zaległości! Ta umiejętność we współczesnym świecie niestety może być przydatna.

Poznasz i doświadczysz tego, co widziałeś do tej pory tylko na filmach. Poczujesz w jaki sposób pracuje karabin – broń większa, cięższa i strzelająca mocniejszym nabojem, niż pistolet czy rewolwer. Zweryfikujesz swoją opinię na temat tego, czy strzelanie z karabinu jest tak łatwe i proste, jak wygląda to w grach komputerowych i filmach. Karabin samopowtarzalny po każdym strzale jest gotowy do następnego strzału, dlatego też jego obsługa nie jest skomplikowana – ale wymaga zaznajomienia się z bronią oraz nauczenia przyjmowania właściwej postawy. Instruktor w bezpieczny i profesjonalny sposób przygotuje Cię do strzelania.

KARABIN SAMOPOWTARZALNY* – Pierwszy krok w strzelaniu z karabinka samopowtarzalnego z rodziny AK47/ Galil lub AR-15. Przeznaczony dla każdego. Może być realizowany jako szkolenie indywidualne lub w małych grupach 2-6 osobowych. To dobry pomysł na odświeżenie wiedzy z wojska, niebanalny prezent albo alternatywną formę spędzenia czasu z przyjaciółmi, która upamiętniona zostanie dyplomem i certyfikatem ze zdjęciem.

KARABIN SAMOPOWTARZALNY** – Kurs strzelania dla początkujących, utrwalający podstawy teoretyczne i praktyczne, umożliwiający nauczenie się bezpiecznego strzelania statycznego z karabinka samopowtarzalnego typu AK47/ Galil lub AR-15.

KARABIN SAMOPOWTARZALNY*** – Strzelasz celnie z karabinu samopowtarzalnego i opanowałeś jego manualną obsługę? Czujesz się pewnie w strzelaniach statycznych? To świetny moment by wprowadzić elementy dynamiczne!

KARABIN SAMOPOWTARZALNY**** – Po osiągnięciu umiejętności poziomu średnio zaawansowanego (KARABIN SAMOPOWTARZALNY***) na specjalnie przystosowanym torze będziesz ćwiczył strzelania sytuacyjne. Opuścisz dotychczasowe stanowisko strzeleckie i będziesz strzelać w ruchu. Zaczynasz kurs na poziom zaawansowany.

3. OCHRONA OSOBISTA

Powszechnie panuje opinia, że każdy, kto potrafi strzelać, da sobie radę i będzie potrafił wykorzystać posiadaną broń do ochrony osobistej. Okazuje się jednak, że ta teza jest błędna, a obowiązujące w Polsce przepisy tą błędną tezę tylko utrwalają. Osoby posiadające broń w celu sportowym mają obecnie prawo noszenia jej praktycznie tak samo jak posiadacze broni do ochrony osobistej. Ci ostatni natomiast zdają egzamin, który sprawdza jedynie czy potrafią celnie strzelić do tarczy sportowej z odległości 15 m. Nie ocenia się jak szybko taka osoba potrafi broń wyjąć z kabury i celnie strzelić i czy w ogóle to potrafi.

W praktyce strzelanie w ochronie osobistej NIE MA NIC WSPÓLNEGO ze strzelaniem sportowym do tarczy. Przede wszystkim reakcja na atak musi być błyskawiczna, bo napastnik z reguły atakuje z bliska i niespodziewanie, a nie z odległości 15 m. Tylko doskonale wyszkolony strzelec dynamiczny ma szansę w takim wypadku prawidłowo i szybko zareagować. W ciągu części sekundy musi podjąć decyzję czy i jak broni użyć i czy jej użycie na ulicy nie spowoduje katastrofalnych i nieodwracalnych skutków ubocznych. Na ulicy nie ma kulochwytu i bezpiecznego kierunku, a oprócz tego – zaatakowany działa w silnym, nierzadko paraliżującym go stresie.

ISS proponuje dwa kursy, które przygotowują strzelca do działania w silnym stresie i – nawykowego w takiej sytuacji – prawidłowego użycia broni („prawidłowego” wcale nie oznacza konieczności strzelania). Program szkolenia został przygotowany przez byłego funkcjonariusza służb specjalnych z doświadczeniem w ochronie placówek dyplomatycznych w zapalnych punktach na świecie (Afganistan, Iran, Irak) i dostosowany do oczekiwań i możliwości zwykłego obywatela – a nie żołnierza. To ważny szczegół, ponieważ szkolenia tego typu to zwykle ograniczona kopia programu, jaki przechodzą funkcjonariusze ochrony VIP-ów, nie uwzględniająca innej specyfiki zagrożenia i ograniczonej możliwości reakcji.

OCHRONA OSOBISTA POZIOM 1 – To dość trudny kurs dla strzelców, którzy potrafią posługiwać się bronią krótką na poziomie zaawansowanym, z ugruntowanymi nawykami związanymi przede wszystkim z zachowaniem bezpieczeństwa.
OCHRONA OSOBISTA POZIOM 2- Poziom 2 uwzględnia umiejętność ochrony siebie i osób, z którymi w danym momencie przebywamy. Obejmuje obszerny temat, jakim jest samochód i broń.

bgn_logo-61609ee40bf73e9feefeb41a7dce2d082da643c340bc51e864443b21f217e867


  • Szkolenie z zakresu strzelania bojowego;