Kadra ośrodka

Kadra ośrodka:

  • Dyrektor ośrodka, mgr prawa Sylwia Ustarbowska (Skonieczka) – współzałożycielka oraz dyrektor generalny Centrum Edukacji o Bezpieczeństwie BOR Grupa,  dyrektor ośrodka kształcenia BOR Grupa Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego, mgr prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, studiów podyplomowych z zakresu mediacji na AGH w Krakowie oraz dziennikarskich na WSE im. ks. J. Tischnera w Krakowie. Jest certyfikowanym mediatorem oraz posiada kilkuletnie doświadczenie na stanowisku dyrektora zarządzającego oraz kierownika regionalnego w firmach z branży prawno – podatkowej. Pracowała w środowisku międzynarodowym, włada językiem angielskim. Posiada doświadczenie w branży prawnej, bankowości, finansach oraz w zarządzaniu firmą, zespołem, w rekrutacji, obsłudze klienta i sprzedaży.
  • Główny trener, instruktor Maciej Ustarbowski – były oficer Biura Ochrony Rządu (dzisiejsze SOP),  główny instruktor w Wydziale Szkoleniowym BOR w zakresie samoobrony i taktyki interwencji oraz szkoleniowiec z zakresu taktyki działania, specjalista ochrony osobistej BOR oraz MSZ. Wielokrotnie odznaczony za misje zagraniczne Gwiazdą Iraku, Gwiazdą  Afganistanu, odznaczeniami NATO za misje pokojowe w BOŚNI i AFGANISTANIE, oraz za współpracę na rzecz pokoju w IRAKU.Twórca BG Systemu Samoobrony, trenował m.in. na: karate, karate combat, combat jujitsu, judo, kung fu, krav maga, boks, aikido, muay tai. Współzałożyciel Centrum Edukacji o Bezpieczeństwie BOR Grupa, ekspert ds. ochrony oraz ochrony osobistej, specjalista ds. ochrony obiektów dyplomatycznych i ochrony korpusu dyplomatycznego, specjalista ds. bezpieczeństwa osobistego, specjalista ds. wojskowych, instruktor samoobrony, taktyki i technik interwencji, taktyki jazdy specjalnej, strzelectwa sportowego (od 2006 r.), z dopuszczeniem do prowadzenia strzelań z każdej broni, posiada dopuszczenie do pracy z bronią oraz broń do ochrony osobistej, posiada patent strzelca sportowego, instruktor ISS (International Shooting Standards), posiada uprawnienia do prowadzenia szkoleń na poziomy: PISTOLET **** KARABIN SAMOPOWTARZALNY **** OCHRONA OSOBISTA poziom 2, instruktor wspinaczki wysokogórskiej, survivalu, ratownik, instruktor pierwszej pomocy, skoczek spadochronowy. Dowódca plutonu zwiadu i dalekiego rozpoznania sił IFOR 16 batalionu powietrznodesantowego 6 Brygady Desantowo – Szturmowej w Bośni, były dowódca zespołu ochrony Close Protection Team ambasady i ambasadora RP w Afganistanie i Iraku. Był starszym specjalistą do spraw ochrony MSZ. Posiada doświadczenie w ochronie VIP-ów w strefie wojny – to najwyższy poziom umiejętności ochrony VIP-a.Członek i współzałożyciel Polskiego Związku Instruktorów i Trenerów Formacji Ochronnych IP System. Prowadził zajęcia na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie z zakresu walki w bliskim kontakcie. Jest członkiem Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK. Prelegent podczas pierwszej konferencji TEDxTarnow „The Future is now” 24 czerwca 2017 roku, w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, wygłosił wystąpienie na temat: Moda na Bezpieczeństwo, więcej czytaj: https://borgrupa.pl/kadra/
  • Shihan Maciej Grubski – twórca systemu Karate Combat, trener karate, karate combat, samoobrony, instruktor sportu i sztuk walki w stowarzyszeniu Centrum Promocji Sportu i Rekreacji „DRAGON”, trener strzelectwa, taktyki i technik interwencji, pływania, combat ju-jitsu. Posiada 6 dan Karate, 5 dan Ju-jitsu. Wielokrotny Mistrz Świata i Europy, łącznie zdobył 96 medali wywalczonych w zawodach rangi Mistrzostw Świata, Europy i Polski, Pucharach Świata i Europy w tym: 25 złotych medali zdobytych w Mistrzostwach Polski, 20 złotych medali zdobytych w Mistrzostwach Europy, 7 złotych medali zdobytych w Mistrzostwach Świata. Członek i współzałożyciel Polskiego Związku Instruktorów i Trenerów Formacji Ochronnych IP System. Prowadzi zajęcia na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.
  • dr n. med. Jarosław Zawiliński– wybitny neurochirurg i otolaryngolog, wykładowca na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Krakowskiej Akademii, autor wielu publikacji medycznych, członek Naczelnej i Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie.
  • ratownik med. Jerzy Zawada – doświadczenie zawodowe zdobywał na warszawskich oddziałach ratunkowych i w zespołach ratownictwa medycznego. Dyspozytor medyczny. Brał udział w misji ISAF, gdzie m.in. współpracował z amerykańskim szpitalem polowym i szkolił afgańskich policjantów, odznaczony Gwiazdą Afganistanu. Doświadczony instruktor strzelectwa bojowego i Combat Ju-Jitsu (1dan). Wieloletni członek Polskiego Związku Instruktorów i Trenerów Formacji Ochronnych I.P. System.
  • adwokat Michał Hosowicz – specjalista w zakresie sporów sądowych, praktyk, trener i wykładowca. Prowadzi specjalistyczne szkolenia w zakresie rozwiązywania problemów prawnych oświaty, szkoli z prawa karnego, cywilnego, danych osobowych, IT, więcej na http://prawodlaedukacji.pl/.
  • instruktor Michał Waligórski – instruktor Muay Thai (od 2006 roku), posiada państwowe uprawnienia wydane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, międzynarodowy sędzia Polskiego Związku Muay Thai, członek zarządu Polskiego Zrzeszenia Muay Thai (w latach 2001 -2008), instruktor taktyki i technik interwencji (ukończony w ośrodku kształcenia BOR Grupa), certyfikowany trener biznesu („Szkoła trenerów Heuresis” oraz „International Professional Trainer” amerykańskiego instytutu American Certification Institute (ACI)). Ukończył Wydział Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Krakowie, na kierunkach marketing i gospodarka turystyczna oraz podyplomowe studia: handel i zarządzanie sprzedażą, oraz zarządzanie w ochronie zdrowia.
  • instruktor Piotr Jania – instruktor taktyki i technik interwencji, ukończył kurs instruktorski w ośrodku kształcenia BOR Grupa NPKU, uzyskując zaświadczenie, certyfikat i legitymację instruktorską. Uczestnik licznych szkoleń organizowanych przez BOR Grupę. Jest pracownikiem ochrony z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień zajmuje się ochroną obiektów wojskowych w 3 Regionalnej Bazie Logistycznej. Posiada tytuł kierownika do spraw bezpieczeństwa imprez masowych oraz ukończony kurs członka służby porządkowej i informacyjnej. Posiada wpis na listę kwalifikowanego pracowników ochrony oraz legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni. W latach 2003-2004 służył w 6 Batalionie Dowodzenia- kompania rozpoznawcza. Posiada tytuł skoczka Wojsk Powietrzno-Desantowych. Interesuje się tematyką ochrony osób i mienia. Jest autorem licznych artykułów na blogu wochronie.pl -blog poświęcony jest branży ochroniarskiej oraz szeroko pojętym kwestiom bezpieczeństwa. Piotr należy do Polskiego Stowarzyszenia Pracowników Ochrony.
  • instruktor Grzegorz Masłoń –  instruktor taktyki i technik interwencji, instruktor samoobrony, instruktor strzelectwa ogólnego, kursy instruktorskie ukończył w ośrodku kształcenia BOR Grupa NPKU, uzyskując zaświadczenia, certyfikaty i legitymacje instruktorskie. W BOR Grupie prowadzi  zajęcia z zakresu samoobrony według BG Systemu. Uczestnik licznych szkoleń organizowanych przez BOR Grupę. Jest pracownikiem ochrony z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień zajmuje się ochroną obiektów wojskowych w 3 Regionalnej Bazie Logistycznej. Posiada tytuł kierownika do spraw bezpieczeństwa imprez masowych oraz ukończony kurs członka służby porządkowej i informacyjnej. Posiada wpis na listę kwalifikowanego pracowników ochrony oraz legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni. Grzesiek ma wieloletnie doświadczenie w sztukach walki i samoobronie oraz w ochronie osób, czy zabezpieczaniu imprez masowych. 
  • instruktor Anna Włodarska – instruktor strzelectwa ogólnego, ukończyła kurs instruktorski w ośrodku kształcenia BOR Grupa NPKU.

Inni wykładowcy: prawnicy, fizjoterapeuci, doświadczeni instruktorzy i trenerzy różnych form aktywności: strzelectwa, sportu, wspinaczki, survivalu, ratownictwa medycznego i innych. Część z nas to byli funkcjonariusze służb specjalnych, wojska, policji, z doświadczeniem w zagranicznych misjach, czy jako specjaliści MSZ do spraw ochrony. Są wśród nas mistrzowie świata w sztukach walki, czy posiadacze czarnych pasów w sportach walki.

36187971_2067224716629942_904440685707395072_n

IMG-20191219-WA0002

IMG-20190624-WA0010

30708116_1976008282418253_9018699983158771712_n