Bezpieczny Pracownik

Autorski Program BG © Bezpieczny Pracownik.

Program opiera się na naszym unikalnym autorskim systemie  BG System Samoobrony, skupiającym się na skuteczności i wykorzystaniu punktów wrażliwych, tzw. ATEMI, bazującym na systemach karate combat, combat jujitsu, judo, kung fu, krav maga.
W sposób prosty, przyjemny i poprzez zabawę uczymy Pracowników i Współpracowników, jak sobie poradzić w trudnych momentach, jak się bronić, jak ocenić sytuację. Nie ma potrzeby, żeby Uczestnicy byli super sprawni. Nie będąc Brucem Lee, po 3- godzinnych zajęciach, obronicie się Państwo sami i dacie sobie szansę.

Program obejmuje naukę oceny sytuacji, zachowanie się, proste i skuteczne postawy walki, wykorzystanie naturalnych odruchów do obrony. Pokazuje jak się bronić, żeby się nie bić, z wykorzystaniem punktów wrażliwych (ATEMI), czyli atak na głowę, szyję, sploty nerwowe i przyczepy, co ma na celu skutecznie zniechęcić przeciwnika.  Do tego Program Bezpieczny Pracownik to pokaz możliwości obrony podręcznymi środkami takimi jak: długopis, telefon, dziurkacz, zszywacz, linijka itp.

Ponadto zaproponujemy, jak działać i zachowywać się w przypadku agresywnego  petenta, czy przebywając w wąskich pomieszczeniach, korytarzach, windach itp. Do tego celu używamy specjalnego narzędzia tzw. Yawary! Zajęcia z Yawarą, to jeden z elementów naszego regularnego cyklu zajęć, tzw. Survival Miejski.

Reasumując Program Bezpieczny Pracownik, bazujący na  BOR Grupa System Samoobrony, zawiera:

– prezentację i znajomość podstawowych punktów ATEMI;

– gdzie uderzać i jak uciskać te punkty;

– postawę obronną;

– co i jak wykorzystać w obronie;

Zajęcia mogą zostać uzupełnione o warsztaty z:

– psychologii agresji;

– podstawowych zasad mediacji;

– podstawy prawa w zakresie obrony koniecznej.

© 2018 Autorski Program BOR Grupy ™
All rights reserved.

Zapraszamy do kontaktu.