Imprezy integracyjne, okolicznościowe i inne

Realizujemy szkolenia w ramach imprez integracyjnych i tematycznych dla firm oraz klientów indywidualnych oraz imprez okolicznościowych. Oferujemy również usługi ochrony osobistej przy zabezpieczeniu backstage sceny podczas koncertu, czy jakiejkolwiek innej imprezy. Współpracujemy z agencjami eventowymi.

Nasze propozycje:

  • Program Samoobrona z BORowikiem

Zajęcia prowadzone są na bazie naszego autorskiego systemu BG System| Nowoczesny System Samoobrony. System powstał na podstawie własnych, wieloletnich doświadczeń w prowadzaniu zajęć w Biurze Ochrony Rządu, jednostkach specjalnych, czy Wojskowej Akademii Technicznej. BG System bazuje m.in. na: karate, karate combat, jujitsu, combat jujitsu, judo, kung fu, krav maga, boks, aikido, muay thai. W BG Systemie Samoobrony wykorzystywane są techniki i sztuki walki, praktyczne i  przydatne w sytuacjach realnego zagrożenia. System skupia się na prostych ruchach, z wykorzystaniem naszych naturalnych odruchów, jest prosty i przystępny dla każdego. Nie wymaga nadzwyczajnej sprawności fizycznej, bazuje na sile dynamicznej ćwiczącego,  a równocześnie jest formą aktywnej rekreacji fizycznej.

Program obejmuje naukę oceny sytuacji, zachowanie się, proste i skuteczne postawy walki, wykorzystanie naturalnych odruchów do obrony. Pokazuje jak się bronić, żeby się nie bić, z wykorzystaniem punktów wrażliwych (ATEMI), czyli atak na głowę, szyję, sploty nerwowe i przyczepy, co ma na celu skutecznie zniechęcić przeciwnika.  Ten Program to pokaz możliwości obrony podręcznymi środkami takimi jak: długopis, telefon, klucze itp. Ponadto zaproponujemy, jak działać i zachowywać się w przypadku agresywnego  petenta, czy przebywając w wąskich pomieszczeniach, korytarzach, windach itp. Do tego celu używamy specjalnego narzędzia tzw. Yawary.

Program możemy ukierunkować na zajęcia dla pracowników (Bezpieczny Pracownik), kobiet (Bezpieczna Kobieta), ratowników medycznych, czy lekarzy (Bezpieczna Pomoc), branży logistycznej (Bezpieczny Transport) i wszystkich innych grup zawodowych (Bezpieczny Zawód).


  • Strzelanie rekreacyjne

W ramach usługi zapewniamy dostęp do wykwalifikowanych instruktorów strzelectwa oraz wybranych jednostek broni. Cenę pakietu liczy się według wykorzystanej amunicji, rodzaju broni, wynajmu strzelnicy i ilości  instruktorów niezbędnych do bezpiecznej obsługi grupy. Oferujemy poziomy wyszkolenia od podstawowego do zaawansowanego.


  • Program Bezpieczny Biznes

Propozycją dla kadry managerskiej ale nie tylko, jest Program Bezpieczny Biznes, który pozwala nieco inaczej spojrzeć na otaczający nas świat. W naszym Programie pochylamy się nad takimi tematami jak:

  1. Panel dotyczący bezpieczeństwa osobistego i najbliższych, Bezpieczna Rodzina, panel może zostać poszerzony o elementy Programu Bezpieczne Dziecko;
  2. Drugi panel dedykowany jest całkowicie bezpieczeństwu Biznesmena, Managera, Pracownika;

Skontaktuj się z nami i dowiedz się, co wchodzi w zakres poszczególnych paneli.


  • Survival weekendowy

Program powstał z myślą o tym, abyś umiał orientować się w terenie, czy ustalić drogę, przetrwać, wykorzystując podręczne środki, takie jak: folia, sznurówki, czy umiał rozpalić np. ognisko bezdymne, a jednocześnie nie pozostawił śladów za sobą.

Proponowane zajęcia z  zakresu sztuki przetrwania to wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu w kontakcie z przyrodą. Na zajęciach nauczysz się podstawowych umiejętności orientacji w terenie, pracy na mapie ( nie zawsze jest pod ręką gps), orientacji  w terenie bez mapy i kompasu, zdany sam na siebie. Pokażemy i omówimy co warto mieć przy sobie, co pomoże Ci przetrwać. Ponadto to świetna zabawa integracyjna dla pracowników firmy, grupy przyjaciół, rodziny, na wszelkie okoliczności, np. wieczór kawalerski, jak i we dwoje.


  • Poznaj siebie – survival, samoobrona, obsługa broni i inne

Wyobraź sobie, że znalazłeś się w totalnej pustce. W pustce nie ma nowych technologii. Przeżyjesz? Będziesz przerażony, czy świetnie przygotowany? A może to rewelacyjna przygoda dla Ciebie i odkryjesz w sobie przywódcę? Ok, jesteś urodzonym liderem i za przewodnika masz tylko busolę i mapę oraz własne umiejętności. Czy jesteś na to gotowy?


  • Bezpieczny Pracownik

W sposób prosty, przyjemny i poprzez zabawę uczymy Pracowników i Współpracowników, jak sobie poradzić w trudnych momentach, jak się bronić, jak ocenić sytuację. Nie ma potrzeby, żeby Uczestnicy byli super sprawni. Nie będąc Brucem Lee, po 3- godzinnych zajęciach, obronicie się Państwo sami i dacie sobie szansę.

Program obejmuje naukę oceny sytuacji, zachowanie się, proste i skuteczne postawy walki, wykorzystanie naturalnych odruchów do obrony. Pokazuje jak się bronić, żeby się nie bić, z wykorzystaniem punktów wrażliwych (ATEMI), czyli atak na głowę, szyję, sploty nerwowe i przyczepy, co ma na celu skutecznie zniechęcić przeciwnika.  Do tego Program Bezpieczny Pracownik to pokaz możliwości obrony podręcznymi środkami takimi jak: długopis, telefon, dziurkacz, zszywacz, linijka itp.

Ponadto zaproponujemy, jak działać i zachowywać się w przypadku agresywnego  petenta, czy przebywając w wąskich pomieszczeniach, korytarzach, windach itp. Do tego celu używamy specjalnego narzędzia tzw. Yawary! Zajęcia z Yawarą, to jeden z elementów naszego regularnego cyklu zajęć, tzw. Survival Miejski.


  • Kurs obrony w/ przy pojeździe

Jesteś kierowcą zawodowo i chcesz zwiększyć swoje szanse obrony w sytuacji ataku? A może, jako kierowca prywatnie byłeś świadkiem, bądź uczestnikiem napadu/ ataku ze strony innego kierowcy, czy uczestnika ruchu?

W AUCIE POTRAFISZ SIĘ OBRONIĆ WSZYSTKIM, czyli BROŃ SIĘ TYM CO MASZ POD RĘKĄ!!!

BOR Grupa zaprasza na szkolenie dedykowane dla kierowców zarówno pojazdów osobowych, jak i samochodów ciężarowych. Nauczymy Cię bronić się wszystkim, co masz pod ręką w samochodzie, czyli długopisem, telefonem, okularami, kluczykami, zapalniczką samochodową itd. Nauczysz się wykorzystywać odruchy naturalne w samoobronie. Poznasz metody odparcia ataku ze strony napastnika, zarówno wewnątrz pojazdu, w czasie ataku od tyłu, jak i na zewnątrz pojazdu, czy przy pojeździe.

Nie ma ograniczeń, Twoim ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia a my pomożemy Ci ja ukierunkować.


  • Survival Miejski

W ramach programu realizujemy zajęcia:

YAWARA (inaczej kubotan) – co to jest? Jak można to narzędzie wykorzystać w samoobronie;

ATEMI – punkty wrażliwe na ciele, gdzie się znajdują, jak je wykorzystać w samoobronie;

Naga broń – na zajęciach zaznajomisz się z budową, obsługą i warunkami bezpieczeństwa przy kontakcie z bronią. Przedstawimy Ci elementy naszego nowego Programu Jak przeżyć atak terrorystyczny, czyli poznasz proste sposoby wyjścia spod zagrożenia bronią palną;

Combat in the city – zapoznanie z podstawową wiedzą na temat samoobrony w sytuacjach zagrożenia w wąskich pomieszczeniach, korytarzach, czy windzie;

PodRęcznik– obrona przed napastnikiem przy użyciu rzeczy, które masz pod ręką, takich jak: okulary, klucze, telefon, książka, długopis;

KARAMBIT w samoobronie – Zagrożenia i możliwości karambitu. Wskażemy Ci zagrożenia w jego użyciu oraz podstawowe techniki skutecznej obrony z użyciem tego narzędzia. Traktujemy karambit, jako narzędzie DEFENSYWNE!!!, które nie jest wymienione, jako narzędzie niebezpieczne w Ustawie z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji;

Pałka teleskopowa/ baton – techniki posługiwania się. typową pałkę teleskopową możemy legalnie nabywać, posiadać i nosić na co dzień bez pozwolenia, rejestracji czy innych formalności. Pamiętajmy jednak, aby używać jej przeciw człowiekowi jedynie w granicach obrony koniecznej lub w stanie wyższej konieczności.

Skontaktuj się z nami!