Imprezy integracyjne, okolicznościowe i inne

Organizujemy imprezy integracyjne i tematyczne dla firm oraz klientów indywidualnych, imprezy okolicznościowe, takie jak: wieczory kawalerskie, czy urodziny.

Łączymy również usługi z pakietu Programów BG z usługami naszych Partnerów. Skontaktuj się z nami po informacje szczegółowe.

Nasze propozycje:


Strzelanie rekreacyjne

W ramach usługi zapewniamy dostęp do wykwalifikowanych instruktorów strzelectwa z dopuszczeniem do prowadzenia wszelkich strzelań, a także wybranych jednostek broni: glock 17, AR -15, Galil – izraelska wersja kałacha, cz75b, KBK AK 47 kałasznikow, Sig Sauer P226 LDC 9mm, Colt 1911A1 (Norinco 1911 A1) 45mm.

Zajęcia prowadzą instruktorzy strzelectwa, w tym byli instruktorzy BOR.

Cenę pakietu liczy się według wykorzystanej amunicji, rodzaju broni, wynajmu strzelnicy i ilości  instruktorów niezbędnych do bezpiecznej obsługi grupy.

Oferujemy poziomy wyszkolenia od podstawowego do zaawansowanego.


Survival weekendowy

Wyprawa survivalowa to marsz po lesie z plecakiem, spanie pod gołym niebem, rozpalanie ogniska różnymi metodami. Wyżywienie: wojskowe racje żywnościowe.

Po takim ekstremalnym weekendzie, będziesz orientował się w terenie, ustalisz drogę, przetrwasz, wykorzystując np. podręczne środki, takie jak folia, sznurówki, nauczysz się rozpalić ognisko bezdymne itp., a jednocześnie nie pozostawisz śladów za sobą.


Poznaj siebie – survival, samoobrona, obsługa broni i inne

Wyobraź sobie, że znalazłeś się w totalnej pustce. W pustce nie ma nowych technologii. Przeżyjesz? Będziesz przerażony, czy świetnie przygotowany? A może to rewelacyjna przygoda dla Ciebie i odkryjesz w sobie przywódcę? Ok, jesteś urodzonym liderem i za przewodnika masz tylko busolę i mapę oraz własne umiejętności. Czy jesteś na to gotowy?

W ramach projektu Motywacja przez pasję, zapraszamy do Przyborowa, koło Brzeska, gdzie w przepięknych okolicznościach przyrody, na terenie łowiska specjalnego „Kamieniec”, odbędzie się weekendowe szkolenie: Poznaj siebie.

Program
Piątek – przyjazd godz. 16.00
Godz. 17.00-20.00- dzień pierwszy: Bądź panem swojego losu!
-Podstawowe wiadomości survivalowe, poznaj zasady posługiwania się busolą, mapą. Dowiedz się jak czytać skale mapy. Praktyczne porady.
– Podstawowe węzły ratownicze – jak sobie poradzić mając tylko sznur?
Sobota 09.00 -18.00 – dzień drugi: Uwolnij pierwotny instynkt łowcy.
– Podstawy samoobrony, czyli poznaj swoje słabości, opanuj strach przed atakiem fizycznym;
– Poznaj budowę i zasady działania broni palnej (długa i krótka broń). Porozmawiamy również, czy należy się bać broni.
– Terenoznawstwo, czyli spacer po okolicach z mapą, bez GPS. Zadania grupowe.
Wieczorem integracja przy ognisku i opowieści z krypty 😉
Niedziela 10.00 – 13.00 – dzień trzeci: Wzmocnij swój potencjał.
– Powtórka zajęć z samoobrony, czy nadal się boję?
– Samoobrona podręcznymi środkami, takimi jak długopis, telefon (jako narzędzie do samoobrony), klucze, wybrane inne przedmioty.
– Zakończenie, rozdanie certyfikatów.

Spędź z nami odkrywczy weekend, w pięknej scenerii przyrody, w fantastycznej atmosferze. Nabądź nowe umiejętności oraz pewność siebie w sytuacjach kryzysowych. Poznaj siebie i swoje możliwości. Wzmocnij w sobie lidera. Naucz się nawiązywać relacje i współpracować z grupą.

Szkolenie poprowadzi kadra BOR Grupy, na czele z instruktorem Maćkiem Ustarbowskim (http://borgrupa.pl/kadra/).

Miejsce: Łowisko specjalne „Kamieniec” Przyborów 352, koło Brzeska, 32-823 Przyborów, Tarnów

Cena 349 PLN/ osoba.

© 2018 Autorski Program BOR Grupy ™
All rights reserved.

Zapraszamy do kontaktu


SERE dla Cywilów

SERE ( Survival, Evasion, Resistance, Escape – Przetrwanie, Unikanie, Opór w niewoli oraz Ucieczka) to techniki stosowane dotąd przez żołnierzy jednostek specjalnych, zwiadowczych, lub pilotów. SERE to coś więcej niż survival…Ważna jest tutaj skrytość działania i szybkość przemieszczania się w kierunku wyznaczonego celu. To w praktyce znaczy tyle, że na przykład nie rozpalicie wielkiego sygnalizacyjnego ogniska, żeby Was odnaleziono Podoba się? A gdyby tak dodatkowo umożliwić każdemu z Was udział w takim szkoleniu??? SERE dla Cywilów? Czemu nie!!! Z BOR Grupą to jest możliwe…

Uczymy jak postępować w sytuacji zagrożenia atakiem terrorystycznym, oraz jak radzić sobie w sytuacji zakładniczej. Program ten nie jest do końca pełnym szkoleniem SERE ale daje nam namiastkę tego jak mogą się potoczyć wydarzenia w przypadku ataku terrorystycznego oraz jak należy zachować się w sytuacji kiedy zostaniemy zakładnikami, przetrzymywanymi i poddanymi wzmocnionym środkom przesłuchań.

Przedstawiamy Wam nowy projekt, które realizujemy wespół z doświadczoną kadrą KOBUDO KENKYUKAI. Jeśli Twoim marzeniem była praca za biurkiem i kochasz to co robisz, to nie znaczy, że nie tkwi w Tobie pragnienie spróbowania czegoś dotąd dla Ciebie NIEDOSTĘPNEGO!!! Odkryj siebie i swoje możliwości psychiczne i fizyczne. Przeżyj przygodę życia!

Do dyspozycji mamy tereny przygotowane pod szkolenie w Borach Niemodlińskich pod Opolem.


Bezpieczny Pracownik

W sposób prosty, przyjemny i poprzez zabawę uczymy Pracowników i Współpracowników, jak sobie poradzić w trudnych momentach, jak się bronić, jak ocenić sytuację. Nie ma potrzeby, żeby Uczestnicy byli super sprawni. Nie będąc Brucem Lee, po 3- godzinnych zajęciach, obronicie się Państwo sami i dacie sobie szansę.

Program obejmuje naukę oceny sytuacji, zachowanie się, proste i skuteczne postawy walki, wykorzystanie naturalnych odruchów do obrony. Pokazuje jak się bronić, żeby się nie bić, z wykorzystaniem punktów wrażliwych (ATEMI), czyli atak na głowę, szyję, sploty nerwowe i przyczepy, co ma na celu skutecznie zniechęcić przeciwnika.  Do tego Program Bezpieczny Pracownik to pokaz możliwości obrony podręcznymi środkami takimi jak: długopis, telefon, dziurkacz, zszywacz, linijka itp.

Ponadto zaproponujemy, jak działać i zachowywać się w przypadku agresywnego  petenta, czy przebywając w wąskich pomieszczeniach, korytarzach, windach itp. Do tego celu używamy specjalnego narzędzia tzw. Yawary! Zajęcia z Yawarą, to jeden z elementów naszego regularnego cyklu zajęć, tzw. Survival Miejski.

Reasumując Program Bezpieczny Pracownik, bazujący na  BOR Grupa System Samoobrony, zawiera:

– prezentację i znajomość podstawowych punktów ATEMI;

– gdzie uderzać i jak uciskać te punkty;

– postawę obronną;

– co i jak wykorzystać w obronie;


Bezpieczeństwo Osobiste.

Program szkolenia jest tak skonstruowany, aby każdy uczestnik posiadł umiejętność radzenia sobie, reagowania i obrony w sytuacjach zagrożenia ze strony agresywnych klientów. Program bazuje na autorskim systemie BG System Samoobrony, który powstał na bazie własnych, wieloletnich doświadczeń w prowadzaniu zajęć w jednostkach specjalnych Biura Ochrony Rządu, Wojskowej Akademii Technicznej i innych służbach specjalnych.

W BG Systemie Samoobrony wykorzystywane są techniki i sztuki walki, praktyczne i  przydatne w sytuacjach realnego zagrożenia. System skupia się na prostych ruchach, z wykorzystaniem naszych naturalnych odruchów, jest prosty i przystępny dla każdego. Nie wymaga nadzwyczajnej sprawności fizycznej, bazuje na sile dynamicznej ćwiczącego,  a równocześnie jest formą aktywnej rekreacji fizycznej.

Zakres Programu szkoleń:

 • Podstawy z psychologii agresji
 • Zachowanie się i umiejętność oceny zagrożenia
 • Wykorzystanie naturalnych odruchów w obronie przed nagłym atakiem
 • Ocena zagrożenia i kontrolowana obrona
 • Wykorzystanie punktów ATEMI (wrażliwych) do obrony
 • Umiejętność posługiwania się podręcznymi środkami w celu odparcia ataku
 • Zajęcia są uzupełnione o warsztaty z użyciem narzędzia do samoobrony, tzw. Yawary
 • Strefy ataku i punkty ucisku
 • Stworzenie własnej procedury skrytego powiadamiania o zagrożeniu (opcjonalne)
 • Podstawowe zasady mediacji
 • Możliwość poszerzenia kursu o podstawy prawa w zakresie obrony koniecznej.

Program można moderować na indywidualne potrzeby zespołów.

Istnieje możliwość rozszerzenia kursu o elementy programów BOR Grupa, takich jak Bezpieczny Biznes, Bezpieczny Pracownik, czy Bezpieczna Kobieta, np. obrona przy pojazdach, czyli jak uniknąć zagrożenia na parkingach, czy w samochodzie.


Jazda Defensywna

Program obejmuje podniesienie już nabytych umiejętności oraz nauczenie nowych nawyków podczas prowadzenia pojazdu w sytuacjach ekstremalnych. Zajęcia prowadzą instruktorzy jazdy specjalnej BOR.
W ramach Programu przeprowadzamy:

· instruktarz do zajęć oraz omówienie warunków bezpieczeństwa;
· zapoznanie się z pojazdem;
· naukę profesjonalnej pracy na kierownicy;
· wykorzystanie tej umiejętności podczas szybkiej jazdy z instruktorem, a po opanowaniu samodzielnie;
· pokaz i omówienie manewru JOT, pokaz odbywa się z udziałem kursantów wewnątrz pojazdów;
· po opanowaniu tej umiejętności samodzielne wykonywaniu manewru JOT;
· pokaz i trenowanie manewru JOT wraz z synchronizowaniem dwóch pojazdów;
· omówienie manewru wytrącania pojazdu w ruchu;
· pokaz bezpiecznego manewru wytrącania z omówieniem zasad bezpieczeństwa;
· jazda z instruktorem;
· po opanowaniu samodzielnie wykonywanie tego manewru;
· zachowanie się w pojeździe wytrącanym;
· prawidłowa praca na kierownicy i powrót do kierunku ruchu;

Na zakończenie wykonanie indywidualnego przejazdu z poznanymi elementami:
·dynamiczny przejazd;
·ucieczka z zastosowaniem techniki JOT;
·pozbycie się pojazdu zajeżdżającego nam kierunek jazdy;


Kurs obrony w/ przy pojeździe

Jesteś kierowcą zawodowo i chcesz zwiększyć swoje szanse obrony w sytuacji ataku? A może, jako kierowca prywatnie byłeś świadkiem, bądź uczestnikiem napadu/ ataku ze strony innego kierowcy, czy uczestnika ruchu? Możesz zamknąć się w aucie i udawać, że Cię nie ma…ewentualnie próbować uciec w sytuacji zagrożenia…ALBO zamiast ryzykować życiem lub zdrowiem, możesz nauczyć się skutecznych metod obrony, stworzonych specjalnie dla Ciebie na bazie naszego autorskiego systemu samoobrony BG System.

W AUCIE POTRAFISZ SIĘ OBRONIĆ WSZYSTKIM, czyli BROŃ SIĘ TYM CO MASZ POD RĘKĄ!!!

BOR Grupa zaprasza na szkolenie dedykowane dla kierowców zarówno pojazdów osobowych, jak i samochodów ciężarowych.

Zajęcia prowadzone są w unikalnym autorskim systemie BOR Grupa System Samoobrony, skupiającym się na skuteczności, z wykorzystaniem punktów wrażliwych na ciele, tzw. ATEMI. System bazuje m.in. na: karate, karate combat, combat jujitsu, judo, kung fu, krav maga, aikido, muai thai.

Nauczymy Cię obronić się wszystkim, co masz pod ręką w samochodzie, czyli długopisem, telefonem, okularami, kluczykami, zapalniczką samochodową itd. Nauczysz się wykorzystywać odruchy naturalne w samoobronie. Poznasz metody odparcia ataku ze strony napastnika, zarówno wewnątrz pojazdu, w czasie ataku od tyłu, jak i na zewnątrz pojazdu, czy przy pojeździe.

Nie ma ograniczeń, Twoim ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia a my pomożemy Ci ja ukierunkować!!!

Kurs obrony w/ przy pojeździe, obejmuje:

 • Naukę bezpiecznych zachowań przy pojeździe, bezpieczny sposób wsiadania i wysiadania z pojazdu, wyrobienie reakcji i sposobu zachowania się przy pojeździe w momencie ataku;
 • Obrona przed atakiem ze strony pasażera z zewnątrz pojazdu;
 • Obrona przed atakiem ze strony pasażera wewnątrz pojazdu, z tyłu i z boku;
 • Zachowania się i obrona przed próbą duszenia od tyłu za pomocą paska;
 • Obrona z wykorzystywaniem podręcznych środków, np. zapalniczki samochodowej, pasów bezpieczeństwa  oraz punktów wrażliwych na ciele, tzw. ATEMI;
 • Obrona przed atakiem ostrym narzędziem, typu nóż;
 • Obrona przed atakiem z użyciem broni palnej.

Survival Miejski

Zapraszamy na wyjątkowe zajęcia z cyklu: Survival Miejski. Zajęcia prowadzone są w unikalnym autorskim systemie BG System Samoobrony, skupiającym się na skuteczności, bazującym na systemach: karate combat, combat jujitsu, judo, kung fu, krav maga;

W BG Systemie Samoobrony wykorzystywane są techniki i sztuki walki, praktyczne i przydatne w sytuacjach realnego zagrożenia. System skupia się na prostych ruchach, z wykorzystaniem naszych naturalnych odruchów, jest prosty i przystępny dla każdego. Nie wymaga nadzwyczajnej sprawności fizycznej, bazuje na sile dynamicznej ćwiczącego, a równocześnie jest formą aktywnej rekreacji fizycznej.

YAWARA (inaczej kubotan) – co to jest? Jak można to narzędzie wykorzystać w samoobronie?

Yawara to:
– prostota w posługiwaniu się;
– idealne narzędzie do obrony w ciasnych pomieszczeniach, korytarzach, windach itp.;
– skuteczne narzędzie obrony w ekstremalnych sytuacjach.

ATEMI – punkty wrażliwe na ciele, gdzie się znajdują, jak je wykorzystać w samoobronie.

Naga broń – na zajęciach zaznajomisz się z budową, obsługą i warunkami bezpieczeństwa przy kontakcie z bronią. Przedstawimy Ci elementy naszego nowego Programu Jak przeżyć atak terrorystyczny, czyli poznasz proste sposoby wyjścia spod zagrożenia bronią palną.

Combat in the city – zapoznanie z podstawową wiedzą na temat samoobrony w sytuacjach zagrożenia w wąskich pomieszczeniach, korytarzach, czy windzie.

PodRęcznik– obrona przed napastnikiem przy użyciu rzeczy, które masz pod ręką, takich jak: okulary, klucze, telefon, książka,długopis.

KARAMBIT w samoobronie – Zagrożenia i możliwości karambitu. Szkolenie z technik posługiwania się. Wskażemy Ci zagrożenia w jego użyciu oraz podstawowe techniki skutecznej obrony z użyciem tego narzędzia. Traktujemy karambit, jako narzędzie DEFENSYWNE!!!, które nie jest wymienione, jako narzędzie niebezpieczne w Ustawie z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji.


Inne scenariusze, do wyboru, również w łączonych pakietach: strzelanie, elementy samoobrony, jazda defensywna, ale także wspinaczka wysokogórska i inne.

Skontaktuj się z nami!