Kadra ośrodka

Kadra prowadząca:

  • Dyrektor ośrodka, mgr prawa Sylwia Ustarbowska (Skonieczka) – współzałożycielka BOR Grupy, Dyrektor Zarządzająca BOR Grupy oraz dyrektor BOR Grupy Niepublicznej Placówki Kształcenia Ustawicznego, mgr prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, studiów podyplomowych z zakresu mediacji na AGH w Krakowie oraz dziennikarskich na WSE im. ks. J. Tischnera w Krakowie. Jest certyfikowanym mediatorem oraz posiada kilkuletnie doświadczenie na stanowisku dyrektora zarządzającego oraz kierownika regionalnego w firmach z branży prawno – podatkowej. Pracowała w środowisku międzynarodowym, włada językiem angielskim. Posiada doświadczenie w branży prawnej, bankowości, finansach oraz w zarządzaniu firmą, zespołem, w rekrutacji, obsłudze klienta i sprzedaży.
  • Główny trener, instruktor Maciej Ustarbowski – były oficer BOR, główny instruktor w Wydziale Szkoleniowym w zakresie samoobrony i taktyki oraz technik interwencji oraz szkoleniowiec z zakresu taktyki działania, specjalista ochrony osobistej BOR oraz MSZ. Wielokrotnie odznaczony za misje zagraniczne Gwiazdą Iraku, Gwiazdą Afganistanu, odznaczeniami NATO za misje pokojowe w BOŚNI i AFGANISTANIE, oraz za współpracę na rzecz pokoju w IRAKU. Twórca systemu BG System Samoobrony, współzałożyciel BOR Grupy oraz BOR Grupy Niepublicznej Placówki Kształcenia Ustawicznego, instruktor samoobrony, taktyki i technik interwencji, sportów walki, taktyki jazdy specjalnej, strzelectwa, wspinaczki wysokogórskiej, survivalu, wielokrotny uczestnik misji zagranicznych. Dowódca plutonu zwiadu i dalekiego rozpoznania sił IFOR 16 batalionu powietrznodesantowego 6 Brygady Desantowo – Szturmowej w Bośni, były dowódca zespołu ochrony Close Protection Team ambasady i ambasadora RP w Afganistanie i Iraku. Był starszym specjalistą do spraw ochrony MSZ. Członek i współzałożyciel Polskiego Związku Instruktorów i Trenerów Formacji Ochronnych IP System. Prowadzi zajęcia na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie z zakresu walki w bliskim kontakcie. Jest członkiem Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK.
  • Shihan Maciej Grubski – twórca systemu Karate Combat, trener karate, karate combat, samoobrony, instruktor sportu i sztuk walki w stowarzyszeniu Centrum Promocji Sportu i Rekreacji „DRAGON”, trener strzelectwa, taktyki i technik interwencji, pływania, combat ju-jitsu. Posiada 6 dan Karate, 5 dan Ju-jitsu. Wielokrotny Mistrz Świata i Europy, łącznie zdobył 96 medali wywalczonych w zawodach rangi Mistrzostw Świata, Europy i Polski, Pucharach Świata i Europy w tym: 25 złotych medali zdobytych w Mistrzostwach Polski, 20 złotych medali zdobytych w Mistrzostwach Europy, 7 złotych medali zdobytych w Mistrzostwach Świata. Członek i współzałożyciel Polskiego Związku Instruktorów i Trenerów Formacji Ochronnych IP System. Prowadzi zajęcia na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.
  • dr n. med. Jarosław Zawiliński– wybitny neurochirurg i otolaryngolog, wykładowca na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Krakowskiej Akademii, autor wielu publikacji medycznych, członek Naczelnej i Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie.
  • ratownik med. Jerzy Zawada – doświadczenie zawodowe zdobywał na warszawskich oddziałach ratunkowych i w zespołach ratownictwa medycznego. Dyspozytor medyczny. Brał udział w misji ISAF, gdzie m.in. współpracował z amerykańskim szpitalem polowym i szkolił afgańskich policjantów, odznaczony Gwiazdą Afganistanu. Doświadczony instruktor strzelectwa bojowego i Combat Ju-Jitsu (1dan). Wieloletni członek Polskiego Związku Instruktorów i Trenerów Formacji Ochronnych I.P. System.”
  • adwokat Michał Hosowicz – specjalista w zakresie sporów sądowych, praktyk, trener i wykładowca. Prowadzi specjalistyczne szkolenia w zakresie rozwiązywania problemów prawnych oświaty, szkoli z prawa karnego, cywilnego, danych osobowych, IT, więcej na http://prawodlaedukacji.pl/.
  • instruktor Piotr Jania – instruktor taktyki i technik interwencji, ukończył kurs instruktorski w BOR Grupa Niepublicznej Placówce Kształcenia Ustawicznego, uzyskując zaświadczenie, certyfikat i legitymację instruktorską. Uczestnik licznych szkoleń organizowanych przez BOR Grupę. Jest pracownikiem ochrony z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień zajmuje się ochroną obiektów wojskowych w 3 Regionalnej Bazie Logistycznej. Posiada tytuł kierownika do spraw bezpieczeństwa imprez masowych oraz ukończony kurs członka służby porządkowej i informacyjnej. Posiada wpis na listę kwalifikowanego pracowników ochrony oraz legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni. W latach 2003-2004 służył w 6 Batalionie Dowodzenia- kompania rozpoznawcza. Posiada tytuł skoczka Wojsk Powietrzno-Desantowych. Interesuje się tematyką ochrony osób i mienia. Jest autorem licznych artykułów na blogu wochronie.pl, Blog poświęcony jest branży ochroniarskiej oraz szeroko pojętym kwestiom bezpieczeństwa. Piotr należy do Polskiego Stowarzyszenia Pracowników Ochrony.

Inni wykładowcy: prawnicy, fizjoterapeuci, doświadczeni instruktorzy i trenerzy różnych form aktywności: strzelectwa, sportu, wspinaczki, survivalu, ratownictwa medycznego i innych. Część z nas to byli funkcjonariusze służb specjalnych, wojska, policji, z doświadczeniem w zagranicznych misjach, czy jako specjaliści MSZ do spraw ochrony. Są wśród nas mistrzowie świata w sztukach walki, czy posiadacze czarnych pasów w sportach walki.