Aktualności

szkolenia 21+_09

PLAKAT KURS I_R_Tkarambit 21_09combat in the cityyawaraborona w pojeździe plakat

norwid wrzesieńIMG_9836

karambitochrona vip kurswakacyjny bezpiecznikslajdowisko afganistankałach plakatatak terroryst.norwid_plakatAfganistan1samoobronayawara1
dzien dziecka
borona w pojeździe plakat
pdk 27,04strzelanie Pasternik MAJyawara w interwencjikurs instruktora sportustrzelanie Pasternik4IMG_4205IMG_6433strzelanie Pasternikplakat serePiaski_AfganistanSpacerownik netMoj Afganetcombat plakatloga, wizytowki, papier, certyfikaty1IMG_9800

baton szkolenie
plakaty
Yawara marzec

SAMOOBRONA - zapisySAMOOBRONA z BORowikiem

plakat Mój Afganistan
loga, wizytowki, papier, certyfikaty
IMG_5041

 

Naga Broń/ Jak przeżyć atak terrorystyczny. Kliknij tutaj.

safe_image

 

 

Kochani przypominamy o sekcji samoobrony BG system i cały czas zapraszamy chętnych 😉👊. Wkrótce rozpoczniemy rekrutację na instruktora samoobrony🥊 więc jeśli interesuje Cię uzyskanie uprawnień, dołącz do nas i praktykuj, praktykuj ‼️🆙

Na ostatnim kursie z obrony w pojeździe, mieliśmy wielką przyjemność poznać panią Anię, pierwszą uczestniczkę naszych szkoleń z obrony w pojeździe, która jest kierowcą taxi!!! Cieszymy się bardzo, ponieważ dotąd zainteresowanie kierowców naszymi kursami było znikome, a uczymy niezwykle przydatnych umiejętności. Tym razem uczyliśmy samoobrony w aucie przed atakiem z użyciem noża i broni palnej.
Pani Ania jest bohaterką odcinka ponieważ przyszła do nas nie dlatego, że się boi...wręcz przeciwnie, jest świadoma zagrożeń i myśli bezpiecznie. Celem naszych szkoleń jest, aby ich Uczestnicy nabyli nowe umiejętności i dali sobie szansę, jeśli znajdą się w sytuacji zagrożenia.
No to gdzie są pieniądze??? Zobaczcie sami ;) ;) ;)
----> Odwiedźcie też nasz kanał na youtube https://www.youtube.com/channel/UC2IUzUfM2DAnquChHKAMkqw

Prawdziwa petarda 💣💣💣‼️Dwa szkolenia w jeden dzień 🤗👌👍
😀👉20% zniżki dla Uczestników obydwóch warsztatów🆒🆕👈
🚩18.15 - 19.45 Combat in the city, czyli podstawowe techniki samoobrony, w sytuacjach zagrożenia w wąskich pomieszczeniach, korytarzach, czy windzie, https://www.facebook.com/events/1952033431604723/ 🥊.
🚩20.00 - 21.30 Karambit - zagrożenia i możliwości. Szkolenie z technik posługiwania się, https://www.facebook.com/events/500556666974074/ 🥊.
Zapraszamy 🔜

Facebook photo

Halo, halo👋😉, dawno nie było naszego ulubionego narzędzia w samoobronie👊. Już w najbliższy poniedziałek, 25 września YAWARA 🔜‼️🆒✅☑️✔️
Dla niezdecydowanych przypominamy nasz film z poprzednich zajęć z yawarą 📺👀https://www.youtube.com/watch?v=FKHYFD35TWM
To małe, niepozorne narzędzie jest niezwykle skuteczne w samoobronie😉👊. Można je nosić przy sobie i dać sobie szansę w razie ataku. Umiejętność użycia yawary nie wymaga żadnej wyjątkowej sprawności🥊❎.
⏩⏩⏩Nie przegap tych zajęć https://www.facebook.com/events/1382371738465924/ 👍🔜

Facebook photo

Pytacie, co Wam może dać kurs na instruktora taktyki i technik interwencji organizowany przez nasz ośrodek kształcenia⁉️❓
🚩🚩🚩Absolwent tego kursu będzie mógł wejść we współpracę z ośrodkami szkoleniowymi i prowadzić zajęcia z zakresu samoobrony i technik interwencji, co daje dodatkowe możliwości zarobkowania, jak i przebranżowienia na instruktora prowadzącego kursy doskonalące umiejętności kwalifikowanych pracowników ochrony, obowiązkowe od 2018 r.👈👈👈
📌Zgodnie z art. 38b. Ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia „Kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej ma obowiązek, co 5 lat przejść szkolenie lub kurs w zakresie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 pkt. 8, oraz przedstawić właściwemu komendantowi wojewódzkiemu Policji, zaświadczenie o odbyciu szkolenia lub kursu".
↪️Nasz kurs obejmuje obszary tematyczne, wymagane do realizacji podczas kursów doskonalących↩️.
📍📍📍Do tego, dla pierwszych pięciu kursantów, którzy wpłacili zaliczkę, istnieje możliwość odbycia bezpłatnego stażu, przygotowującego do pracy, jako instruktor taktyki i technik interwencji. Wydajemy zaświadczenia, jako ośrodek kształcenia. Zatem nabywacie praktyczne umiejętności👍.
▶️▶️▶️A dla osób niezwiązanych z branżą ochroniarską❓❓❓ Ukończenie kursu zwiększa możliwości zatrudnienia m.in. w klubach czy związkach sportowych, ośrodkach sportu i rekreacji, ośrodkach kultury, innych klubach, zwiększa również szanse kandydatów starających się o pracę w służbach mundurowych, daje możliwość prowadzenia innych zajęć i szkoleń w zakresie taktyki Interwencji.
➡️Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego zgłoś się już dziś. Zajęcia prowadzą wybitni eksperci w swoich dziedzinach. Sprawdź nas i dołącz do nas. Rekrutacja trwa do 28 września⬅️
https://www.facebook.com/events/119538702102387/

Facebook photo

Czy w branży ochroniarskiej dzieje się źle, bo winne jest złe prawo? Czy dla pracodawcy ważniejsze od kwalifikacji pracownika ochrony, stało się posiadanie przez niego grupy inwalidzkiej? 👉Polecamy artykuł Piotr Jania Pspo i zapraszamy do komentowania.
http://www.wochronie.pl/index.php/16-blog/231-ochroniarzy-coraz-mniej-alert-dla-branzy

Drodzy, dziś kolejne informacje o napadzie na taksówkarza http://www.tvn24.pl/olsztyn-pasazer-zaatakowal-taksowkarza,772674,s.html
Za 3,5 h zaczynamy szkolenie z obrony w pojeździe PRZED ZAGROŻENIEM ZAKŁADNICZYM Z UŻYCIEM BRONI PALNEJ I BIAŁEJ🔪🔫📛. Nie wahaj się - PRZYJDŹ, DAJ SOBIE SZANSĘ...https://www.facebook.com/events/338156746636747/
↪️Przypomnimy Ci zachowania bezpieczne przy pojeździe, zachowanie i obronę w środku pojazdu przed agresywnym pasażerem. Do tych umiejętności dołączymy sposoby odparcia ataku ze strony napastnika wewnątrz pojazdu, przy zagrożeniu zakład niczym, z użyciem broni: palnej i białej↩️🔝🔜.
Zapraszamy na szkolenie🔜👊💁‍♂️

Zapraszamy na cotygodniowe zajęcia sekcji samoobrony, bazujące na autorskim systemie BG System Samoobrony.

UWAGA!!! W MIESIĄCU WRZEŚNIU ZMIANA LOKALIZACJI NA CENTRUM B 7, SIEDZIBA STOWARZYSZENIA Nowa Huta-B1

BG System Samoobrony powstał na bazie własnych, wieloletnich doświadczeń w prowadzaniu zajęć w Biurze Ochrony Rządu, jednostkach specjalnych, czy Wojskowej Akademii Technicznej. Trenując, skupiamy się na skuteczności, z wykorzystaniem punktów wrażliwych na ciele, tzw. ATEMI. System bazuje m.in. na: karate, karate combat, combat jujitsu, judo, kung fu, krav maga, aikido, muai thai.

System został stworzony przez współzałożyciela BOR Grupy, Macieja Ustarbowskiego - byłego oficera BOR, wielokrotnie odznaczonego za misje zagraniczne Gwiazdą Iraku, Gwiazdą Afganistanu, odznaczeniami NATO za misje pokojowe w BOŚNI i AFGANISTANIE, oraz za współpracę na rzecz pokoju w IRAKU, głównego instruktora w Wydziale Szkoleniowym w zakresie samoobrony i taktyki interwencji oraz szkoleniowca z zakresu taktyki działania, instruktora samoobrony, taktyki i technik interwencji, taktyki jazdy specjalnej, strzelectwa, wspinaczki wysokogórskiej, survivalu, wielokrotnego uczestnika misji zagranicznych, dowódcę plutonu zwiadu i dalekiego rozpoznania sił IFOR 16 batalionu powietrznodesantowego 6 Brygady Desantowo - Szturmowej w Bośni, byłego dowódcę zespołu ochrony Close Protection Team ambasady i ambasadora RP w Afganistanie i Iraku, byłego starszego specjalistę do spraw ochrony MSZ, członka i współzałożyciela Polskiego Związku Instruktorów i Trenerów Formacji Ochronnych IP System, z doświadczeniem w prowadzeniu zajęć na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie z zakresu walki w bliskim kontakcie, członka Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK.

W BG Systemie Samoobrony wykorzystywane są techniki i sztuki walki, praktyczne i przydatne w sytuacjach realnego zagrożenia ale również techniki relaksacyjne, oddechowe, pobudzające, rozluźniająco- rozciągające. System skupia się na prostych ruchach, z wykorzystaniem naszych naturalnych odruchów, jest prosty i przystępny dla każdego. Nie wymaga nadzwyczajnej sprawności fizycznej, bazuje na sile dynamicznej ćwiczącego, a równocześnie jest formą aktywnej rekreacji fizycznej.

Czas trwania: półtorej godziny (dwie jednostki lekcyjne, po 45 min)

Strój: sportowy, swobodny

Miejsce: osiedle Centrum-B 7, stowarzyszenie Nowa Huta B1

Cena: 40 PLN za jednorazowe wejście, 150 PLN karnet na cztery wejścia/ ważne przez miesiąc

Zapisy: biuro@borgrupa.pl, 737 160 424

Combat in the city. Survival Miejski, część II

Zapraszamy na warsztaty z samoobrony, które odbywają się w ramach cyklu Survival Miejski.
Survival Miejski to zajęcia prowadzone według BG Systemu Samoobrony, których celem jest zaznajomienie Uczestników z podstawowymi technikami i zasadami samoobrony, nauczenie nowych umiejętności oraz wzbudzenie postawy i myślenia bezpiecznego, zgodnie z tzw. Modą na Bezpieczeństwo promowaną przez BOR Grupę.

Tym razem zapoznamy Was z podstawowymi technikami samoobrony w sytuacjach zagrożenia w wąskich pomieszczeniach, korytarzach, czy windzie.

Półtorej godziny zajęć pozwoli Ci podjąć obronę przed napastnikiem w sytuacji kryzysowej!

Nasze szkolenia bazują na autorskim systemie BG System Samoobrony.

System powstał na bazie własnych, wieloletnich doświadczeń w prowadzaniu zajęć w Biurze Ochrony Rządu, jednostkach specjalnych, czy Wojskowej Akademii Technicznej. Trenując, skupiamy się na skuteczności, z wykorzystaniem punktów wrażliwych na ciele, tzw. ATEMI. System bazuje m.in. na: karate, karate combat, combat jujitsu, judo, kung fu, krav maga, aikido, muai thai.

System został stworzony przez współzałożyciela BOR Grupy, Macieja Ustarbowskiego - byłego oficera BOR, wielokrotnie odznaczonego za misje zagraniczne Gwiazdą Iraku, Gwiazdą Afganistanu, odznaczeniami NATO za misje pokojowe w BOŚNI i AFGANISTANIE, oraz za współpracę na rzecz pokoju w IRAKU, głównego instruktora w Wydziale Szkoleniowym w zakresie samoobrony i taktyki interwencji oraz szkoleniowca z zakresu taktyki działania, instruktora samoobrony, taktyki i technik interwencji, taktyki jazdy specjalnej, strzelectwa, wspinaczki wysokogórskiej, survivalu, wielokrotnego uczestnika misji zagranicznych, dowódcę plutonu zwiadu i dalekiego rozpoznania sił IFOR 16 batalionu powietrznodesantowego 6 Brygady Desantowo - Szturmowej w Bośni, byłego dowódcę zespołu ochrony Close Protection Team ambasady i ambasadora RP w Afganistanie i Iraku, byłego starszego specjalistę do spraw ochrony MSZ, członka i współzałożyciela Polskiego Związku Instruktorów i Trenerów Formacji Ochronnych IP System, z doświadczeniem w prowadzeniu zajęć na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie z zakresu walki w bliskim kontakcie, członka Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK.

W BG Systemie Samoobrony wykorzystywane są techniki i sztuki walki, praktyczne i przydatne w sytuacjach realnego zagrożenia ale również techniki relaksacyjne, oddechowe, pobudzające, rozluźniająco- rozciągające. System skupia się na prostych ruchach, z wykorzystaniem naszych naturalnych odruchów, jest prosty i przystępny dla każdego. Nie wymaga nadzwyczajnej sprawności fizycznej, bazuje na sile dynamicznej ćwiczącego, a równocześnie jest formą aktywnej rekreacji fizycznej.

Termin: 21.09.2017 r., godz. 18.15- 19.45, osiedle Centrum B 7, sala stowarzyszenia Nowa Huta-B1

Cena: 70 PLN/ osoba. Przy zapisie do 17.09 zniżka 5%.

Dla Uczestników dwóch kursów organizowanych 21.09 przez BOR Grupę, tj. Combat in the city oraz Karambit https://www.facebook.com/events/500556666974074/ - zniżka 20%.

Szkolenie odbędzie się przy min. 4 potwierdzonych uczestnikach.

Zapisy: wydarzenie na facebooku oraz NIEZBĘDNE wysłania e-maila z potwierdzeniem uczestnictwa na adres biuro@borgrupa.pl lub sms pod numer tel. 737 160 424.

Po szkoleniu każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia kursu.

Parterzy i patronat:
Nowa Huta-B1
OchronaForum.eu
OCHRONA https://www.facebook.com/ochronapracownikochrony/
http://ipsystem.pl/
Karate Combat


Odwiedź nas:
www.facebook.com/borgrupa/
www.borgrupa.pl
https://www.youtube.com/channel/UC2IUzUfM2DAnquChHKAMkqw

Zapraszamy
Zespół BOR Grupy
biuro@borgrupa.pl

Zapraszamy na szkolenie - Zagrożenia i możliwości karambitu. Szkolenie z technik posługiwania się.

KARAMBIT - Co to jest? Jakie są zagrożenia i możliwości w użyciu tego noża w samoobronie? Jak się nim posługiwać i do czego służy?

Kerambit albo karambit to nóż charakteryzujący się odwróconą rękojeścią, z otworem na palec wskazujący. Nóż ten używany jest w indonezyjskiej i malajskiej sztuce walki, pencak silat. Jako pierwszy zaczął go stosować lud Minangkabau, zamieszkujący zachodnią Sumatrę, a kształt noża miał wynikać z inspiracji pazurami wielkich kotów. Początkowo był używany jako narzędzie rolnicze, jednak zmodyfikowany, z mocniej zakrzywionym ostrzem, zaczął być stosowany m.in. na Filipinach , również jako broń.

Karambit nie jest wymieniony jako narzędzie niebezpieczne w Ustawie z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji.

Zapoznamy Cię z KARAMBITEM, wskażemy zagrożenia w jego użyciu, pokażemy Ci podstawowe techniki skutecznej obrony z użyciem tego narzędzia.

Myśl bezpiecznie i poznaj nowe narzędzie w samoobronie.

Kiedy i gdzie?
21.09.2017 r., godz. 20.00-21.30, osiedle Centrum B 7, sala stowarzyszenia Nowa Huta-B1

Zabezpieczamy treningowe karambity podczas szkolenia, jednocześnie podczas szkolenia używamy tylko treningowych karambitów udostępnionych przez BOR Grupę.

Szkolenie prowadzi instruktor samoobrony oraz sportów walki.

Czas trwania szkolenia: 1,5 godziny

Cena: 70 PLN/ osoba. Przy zapisie do 17.09 zniżka 5%.

Dla Uczestników dwóch kursów organizowanych 21.09 przez BOR Grupę, tj. Combat in the city https://www.facebook.com/events/1952033431604723/ oraz Karambit- zniżka 20%.

Szkolenie odbędzie się przy min. 4 potwierdzonych uczestnikach.

Zapisy: wydarzenie na facebooku oraz NIEZBĘDNE wysłania e-maila z potwierdzeniem uczestnictwa na adres biuro@borgrupa.pl lub sms pod numer tel. 737 160 424.

Po szkoleniu każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia kursu z technik posługiwania się karambitem.

Parterzy i patronat:
Nowa Huta-B1
OchronaForum.eu
OCHRONA https://www.facebook.com/ochronapracownikochrony/
http://ipsystem.pl/
Karate Combat


Odwiedź nas:
www.facebook.com/borgrupa/
www.borgrupa.pl
https://www.youtube.com/channel/UC2IUzUfM2DAnquChHKAMkqw

Zapraszamy
Zespół BOR Grupy
biuro@borgrupa.pl

Po przerwie wakacyjnej wróciliśmy z sekcją samoobrony BG System 😀🥊 Jeszcze nieśmiało, w niepełnym składzie, ale cieszymy się, że tęskniliście 😊🙏 Wrzucamy filmik z małą rozgrzewką 😅 👊. Dzięki Nowa Huta-B1, super atmosfera✅🆒.
👉Bądźcie z nami za tydzień‼️👈

Też tak potrafisz👊🥊👍 tylko daj sobie szansę...
Czyli 🆙 z kanapy i zapraszamy na zajęcia👣
https://www.youtube.com/watch?v=eFgPxjlloGA
↪️Tutaj rozkład jazdy: https://www.facebook.com/pg/borgrupa/events/↩️

Facebook photo

🚩🚩🚩Czy pamiętacie nasze filmy ze szkoleń z obrony w/przy pojeździe ⁉️Obejrzyjcie raz jeszcze📽️📺👀.
https://www.youtube.com/watch?v=zD_P2hG6D4s
https://www.youtube.com/watch?v=d581xDKNGe8
⏩⏩🔜Teraz czas na OBRONĘ PRZED ZAGROŻENIEM ZAKŁADNICZYM Z UŻYCIEM BRONI PALNEJ I BIAŁEJ🔪🔫📛.
Przybywajcie😀👍🤗
https://www.facebook.com/events/338156746636747/

Facebook photo

Jak uważacie, czy to był sprawiedliwy wyrok⁉️ Wielkie uznanie dla tego Pana za siłę psychiczną i hart ducha...
https://www.youtube.com/watch?v=0Dwz3xyja7w

Facebook photo

Kolejna odsłona kursu z obrony w/ przy pojeździe🚗🚌🚑🚓🚚🚛🚜.
W TV często pokazują sytuacje z udziałem agresywnych kierowców, słyszymy o pobiciach, próbach zepchnięcia pojazdu z drogi, próbach porwania itd., itd. A ilu z Was było świadkiem, bądź uczestnikiem takich wydarzeń⁉️ Ilu z Was jest zawodowym kierowcą i trafił Wam się agresywny pasażer⁉️
Przedstawiamy kolejną, trzecią odsłonę szkolenia z obrony w pojeździe. Były już bezpieczne zachowania przy pojeździe, z elementami samoobrony, była obrona w pojeździe przed agresywnym pasażerem z zewnątrz, jak i wewnątrz. Używaliśmy pasów bezpieczeństwa, dostępnych, podręcznych środków do obrony, wychodziliśmy z prób podduszenia za pomocą paska i wiele innych.
Teraz czas na OBRONĘ PRZED ZAGROŻENIEM ZAKŁADNICZYM Z UŻYCIEM BRONI PALNEJ I BIAŁEJ🔪🔫📛.
↪️Przypomnimy Ci zachowania bezpieczne przy pojeździe, zachowanie i obronę w środku pojazdu przed agresywnym pasażerem. Do tych umiejętności dołączymy sposoby odparcia ataku ze strony napastnika wewnątrz pojazdu, przy zagrożeniu zakład niczym, z użyciem broni: palnej i białej↩️🔝🔜.
Zapraszamy na szkolenie🔜👊💁‍♂️

Wakacyjny bezpiecznik, nie tylko na wakacje, ale na każdy wyjazd.
Podczas wyjazdu może nie wystarczyć Ci dobre samopoczucie ale niezbędne będą umiejętności i podstawowa wiedza, jak się zachować w sytuacjach niebezpiecznych, jak je przewidzieć.
🚩Czy wiesz :
➡️W jaki sposób przygotować się do podróży, o czym pamiętać?
➡️Jak i gdzie zabezpieczyć dokumenty i pieniądze?
➡️Na co zwracać uwagę na wyjeździe, np. osoby dziwnie zachowujące się, pakunki, itp.?
➡️Znasz podstawowe formy samoobrony przed atakiem lub zaczepkami nieznajomych osób?
➡️Posiadasz podstawowe informacje z zakresu pierwszej pomocy?
➡️Umiesz zachować się w przypadku znalezienia się w sytuacji ataku terrorystycznego?
➡️Umiesz powiadomić służby ratunkowe, czy policję?

Ostatnie wydarzenia pokazują, że wiedza i umiejętności w zakresie samoobrony, stają się coraz bardziej potrzebne i nie o to chodzi, żeby nastawiać się na konfrontację i walkę, ale umieć się obronić i mieć poczucie, że się coś potrafi, albo przynajmniej się próbuje nie stać bezczynnie...

Zapraszamy na szkolenie 👊💁‍♂️

KURS INSTRUKTORA REKREACJI RUCHOWEJ, SPECJALNOŚĆ TAKTYKA I TECHNIKI INTERWENCJI.

BOR Grupa Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego, wpisana do ewidencji szkół i placówek niepublicznych, prowadzonej przez Starostę Poddębickiego, pod numerem 19/2017 ogłasza nabór na kurs instruktora rekreacji ruchowej o specjalności: taktyka i techniki interwencji, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 kwietnia 2010 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania, zakwalifikowany pod pozycją -Pozostali Instruktorzy Rekreacji Ruchowej.

Nasz kurs obejmuje obszary tematyczne, wymagane do realizacji podczas kursów doskonalących. Zatem Absolwent tego kursu będzie mógł wejść we współpracę z ośrodkami szkoleniowymi i prowadzić zajęcia z zakresu samoobrony i technik interwencji, co daje dodatkowe możliwości zarobkowania, jak i przebranżowienia na instruktora prowadzącego kursy doskonalące umiejętności kwalifikowanych pracowników ochrony, obowiązkowe od 2018 r.
📌Zgodnie z art. 38b. Ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia „Kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej ma obowiązek, co 5 lat przejść szkolenie lub kurs w zakresie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 pkt. 8, oraz przedstawić właściwemu komendantowi wojewódzkiemu Policji, zaświadczenie o odbyciu szkolenia lub kursu".

Dla instruktorów sportu, czy rekreacji ruchowej oraz pozostałych specjalności i zawodów, ukończenie kursu zwiększa możliwości zatrudnienia m.in. w klubach czy związkach sportowych, ośrodkach sportu i rekreacji, ośrodkach kultury, innych klubach, zwiększa również szanse kandydatów starających się o pracę w służbach mundurowych, daje możliwość prowadzenia zajęć i szkoleń w zakresie taktyki Interwencji.

Dla pierwszych pięciu zgłoszonych Uczestników, którzy wpłacili zaliczkę możliwość odbycia bezpłatnego stażu jako instruktor taktyki i technik interwencji w BOR Grupie, wydajemy zaświadczenia!

Kurs obejmuje 100 godzin lekcyjnych. W ramach kursu odbędzie się 5 zjazdów weekendowych po 15 godzin zegarowych każdy, tj. 20 godzin lekcyjnych – sobota 9 godzin zegarowych, niedziela 6 godzin zegarowych.
Pierwszy zjazd odbędzie się w dniach 30.09- 1.10.
Pozostałe zjazdy do ustalenia z uczestnikami, istnieje możliwość zmian terminów na prośbę Uczestników. Organizator również zastrzega sobie możliwość zmiany terminów, po wcześniejszym ustaleniu z Uczestnikami.

Zakres kursu:
- 30 godzin lekcyjnych teorii, która obejmuje: metodykę i prowadzenie zajęć sportowych, aspekty z zakresu prawa, obejmujące wybrane zagadnienia z ustawy o ochronie osób i mienia oraz ustawy o broni i amunicji;
- 70 godzin lekcyjnych zajęć praktycznych, obejmujących zagadnienia z zakresu:
- technik interwencyjnych, wg autorskich systemów: BG System
Samoobrony oraz systemu KARATE COMBAT;
- kwestie użycia środków przymusu bezpośredniego;
- znajomość zasad bezpieczeństwa i posługiwania się bronią
palną;
- taktyki interwencji i współdziałania w zespołach;
- zajęcia z pierwszej pomocy przedlekarskiej.

Kurs zakończy się egzaminem teoretycznym ( testy) i praktycznym.
Każdy Uczestnik kursu po zakończeniu i zdaniu pozytywnie egzaminu teoretycznego i praktycznego, otrzyma zaświadczenie wydane na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych, legitymację instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością taktyka i techniki interwencji oraz certyfikat ukończenia kursu.

Wymogi uczestnictwa:
- ukończone 18 lat;
- wykształcenie co najmniej średnie;
- oświadczenie, że uczestnik kursu nie był skazany prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo;
- doświadczenie w sportach walki i/ lub w zakresie samoobrony, przynajmniej 3 lata lub posiadany tytuł instruktora w dziedzinie sportu i/lub rekreacji ruchowej.

Cena: 5 zjazdów to koszt 1250 PLN, każdy zjazd to koszt 250 PLN. Zaliczka w wysokości 250 PLN płatna przed rozpoczęciem kursu. Płatność jednorazowa w dniu kursu pozostałej kwoty. Możliwość rozłożenia pozostałej kwoty na dwie lub trzy raty – ustalane indywidualnie.
Dla zainteresowanych wystawiamy faktury, bądź rachunki.
Za dodatkową opłatą wystawiamy certyfikaty w języku angielskim.

Promocje i zniżki:
Przy zapisie na kurs do dnia 15 września 2017 r. - 5% zniżki.
Przy wpłacie całej pozostałej kwoty w dniu rozpoczęcia kursu - 10% zniżki.
Za przyprowadzenie dwóch uczestników kursu, którzy wezmą udział w kursie – uczestnik otrzymuje 100 PLN zniżki, a przyprowadzeni kursanci bon o wartości 70 PLN do wykorzystania w ramach kursów firmowych lub szkolnych, organizowanych przez BOR Grupę.
Dla osób posiadających tytuł instruktora sportu, z dowolną specjalnością , bądź tytuł instruktora rekreacji ruchowej z dowolną specjalnością, zwolnienie z zajęć teoretycznych, cena kursu wynosi wówczas 999 PLN.
Zniżki nie sumują się. W przypadku spełnienia kilku wymogów jednocześnie- wybiera się najwyższą zniżkę.
Koszty noclegu i wyżywienia oraz dojazdu – Uczestnik ponosi we własnym zakresie.

Zapisy: biuro@borgrupa.pl lub pod numer tel. 737 160 424.
Zapisy trwają do 28 września.
Kurs odbędzie się przy minimum 6 Uczestnikach.

Miejsce: osiedle Centrum B-7, Nowa Huta Kraków, stowarzyszenie Nowa Huta B-1.

Kadra prowadząca:
instruktor Maciej Ustarbowski - były oficer BOR, główny instruktor w Wydziale Szkoleniowym w zakresie samoobrony i taktyki oraz technik interwencji oraz szkoleniowiec z zakresu taktyki działania. Wielokrotnie odznaczony za misje zagraniczne Gwiazdą Iraku, Gwiazdą Afganistanu, odznaczeniami NATO za misje pokojowe w BOŚNI i AFGANISTANIE, oraz za współpracę na rzecz pokoju w IRAKU. Twórca systemu BG System Samoobrony, współzałożyciel BOR Grupy oraz BOR Grupy Niepublicznej Placówki Kształcenia Ustawicznego, instruktor samoobrony, taktyki i technik interwencji, sportów walki, taktyki jazdy specjalnej, strzelectwa, wspinaczki wysokogórskiej, survivalu, wielokrotny uczestnik misji zagranicznych. Dowódca plutonu zwiadu i dalekiego rozpoznania sił IFOR 16 batalionu powietrznodesantowego 6 Brygady Desantowo – Szturmowej w Bośni, były dowódca zespołu ochrony Close Protection Team ambasady i ambasadora RP w Afganistanie i Iraku. Był starszym specjalistą do spraw ochrony MSZ. Członek i współzałożyciel Polskiego Związku Instruktorów i Trenerów Formacji Ochronnych IP System. Prowadzi zajęcia na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie z zakresu walki w bliskim kontakcie. Jest członkiem Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK.

shihan Maciej Grubski - twórca systemu Karate Combat, trener karate, karate combat, samoobrony, instruktor sportu i sztuk walki w stowarzyszeniu Centrum Promocji Sportu i Rekreacji „DRAGON”, trener strzelectwa, taktyki i technik interwencji, pływania, combat ju-jitsu. Posiada 6 dan Karate, 5 dan Ju-jitsu. Wielokrotny Mistrz Świata i Europy, łącznie zdobył 96 medali wywalczonych w zawodach rangi Mistrzostw Świata, Europy i Polski, Pucharach Świata i Europy w tym: 25 złotych medali zdobytych w Mistrzostwach Polski, 20 złotych medali zdobytych w Mistrzostwach Europy, 7 złotych medali zdobytych w Mistrzostwach Świata. Członek i współzałożyciel Polskiego Związku Instruktorów i Trenerów Formacji Ochronnych IP System. Prowadzi zajęcia na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

mgr prawa Sylwia Ustarbowska (Skonieczka) – współzałożycielka BOR Grupy, Dyrektor Zarządzająca BOR Grupy oraz dyrektor BOR Grupy Niepublicznej Placówki Kształcenia Ustawicznego, mgr prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, studiów podyplomowych z zakresu mediacji na AGH w Krakowie oraz dziennikarskich na WSE im. ks. J. Tischnera w Krakowie. Jest certyfikowanym mediatorem oraz posiada kilkuletnie doświadczenie na stanowisku dyrektora zarządzającego oraz kierownika regionalnego w firmach z branży prawno – podatkowej. Pracowała w środowisku międzynarodowym, włada językiem angielskim. Posiada doświadczenie w branży prawnej, bankowości, finansach oraz w zarządzaniu firmą, zespołem, w rekrutacji, obsłudze klienta i sprzedaży.

dr n. med. Jarosław Zawiliński- wybitny neurochirurg i otolaryngolog, wykładowca na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Krakowskiej Akademii, autor wielu publikacji medycznych, członek Naczelnej i Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy

Sylwia Ustarbowska
Dyrektor BOR Grupa Niepublicznej Placówki Kształcenia Ustawicznego

Partnerzy:
BOR Grupa
Karate Combat
Nowa Huta-B1
https://www.iss-s.com/
http://ipsystem.pl/
OchronaForum.eu
OCHRONA
Polskie Stowarzyszenie Pracowników Ochrony
wochronie.pl
Specjah Security

Nasza Firma, reprezentowana przez instruktora Maćka Ustarbowskiego, dołączyła do zaszczytnego grona instruktorów strzelectwa, w ramach grupy stworzonej wokół programu International Shooting Standards (ISS)👍. Celem ISS jest wdrożenie jednolitego, ogólnie dostępnego programu edukacyjnego, który kładzie nacisk przede wszystkim na świadome i bezpieczne obchodzenie się z bronią🔫. Myślą przewodnią programu jest: SAFETY FIRST - BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM⚠️‼️.
👉Polecamy i zapraszamy do kontaktu oraz zapoznania się z ofertą szkoleń https://www.iss-s.com👈

Z radością informujemy, że rozpoczęliśmy współpracę ze stowarzyszeniem Nowa Huta-B1👏😁. Rozszerzamy nowohucki zasięg o to, rodzące się, najmodniejsze miejsce na nowohuckiej mapie 😀👌Dziękujemy Adam Grzanka i Ka Dub Ra🙏.
Nowohucianka niech będzie z Wami 🤣🚰🔝🆒❗

Brawo 🤗👏 Nasi instruktorzy‼️‼️👍👍👍 Jesteśmy dumni, wspieramy i promujemy ;) 💪👊✅☑️✔️

Facebook photo

Po sąsiedzku, uchodźcy a poczucie bezpieczeństwa.

Rodzinne sprawy zmusiły nas z żoną do wyjazdu zagranicę, do zachodnich sąsiadów. Sam byłem bardzo ciekaw, jak faktycznie wygląda sytuacja z uchodźcami i ile jest prawdy w przekazach telewizyjnych, czy internetowych. Na pierwszy rzut oka niewiele się zmieniło, nie widać dzikich hord uchodźców, ale faktycznie jest więcej osób o inne karnacji, spotyka się ich na każdym kroku.
Odnieśliśmy wrażenie, że więcej jest dzieci ciemnoskórych, które beztrosko bawią się na placach zabaw. Niby jest jak dawniej, ale jednak inaczej. O tym, że jest inaczej, przekonaliśmy się na spotkaniach rodzinnych. Podczas spotkań towarzyskich i rodzinnych usłyszeliśmy opowieści o obawach o własne bezpieczeństwo, o tym jak zmieniła się właśnie ta nowa emigracja w stosunku do dawnej, tej pierwszej, o aroganckiej postawie nowo przybyłych, o epatowaniu własną religią i ich praw do tego, o dużych grupach, w jakich często się poruszają. Każde wyjście z kimś bliskim, np. do restauracji, jest połączone z niepokojem o własne bezpieczeństwo.
Kiedy rodzina i znajomi dowiedzieli się od nas, czym dokładnie zajmujemy się, jako BOR Grupa, byliśmy proszeni o pokaz prostych technik samoobrony, bezpiecznych zachowań, co zrobić gdyby… Prosili nas o to ludzie młodzi, starsi, a nawet seniorzy, rodzice martwiący się o dzieci, mężczyźni, kobiety troszczący się o bezpieczeństwo swoje i najbliższych. Informacja dla nas była jasna, że zainteresowanie naszymi szkoleniami z szeroko pojętego bezpieczeństwa osobistego, u naszych zachodnich sąsiadów byłoby ogromne.
Zadajemy sobie pytanie, jak to jest, że w Polsce mimo tego, że dzieli nas tak nieduża odległość, nie mamy takich postaw i zrozumienia dla sytuacji i zagrożenia, jakie może nadejść? W żadnym wypadku nie potępiamy uchodźców, bo wiem i widziałem na własne oczy, jak wygląda wojna i jak cierpią ci ludzie, i tak naprawdę od czego uciekają, ale czy naprawdę wszyscy? Z ust małego chłopca, urodzonego już na emigracji, padło zdanie do obywatela państwa europejskiego, urodzonego tam z dziada pradziada: Jak dorosnę, to zabiję takich jak ty…
Jako ludzie powinniśmy pomagać innym, to nasz ludzki obowiązek ale nader wszystko dbać o siebie, rodzinę i najbliższych wiec może wróćmy do naszego TEDx-owego hasła i zaprowadźmy modę na bezpieczeństwo i bezpieczne myślenie.

Autor Maciej Ustarbowski, red. i fot. Sylwia Ustarbowska - BOR Grupa, czytaj http://borgrupa.pl/blog/.

Facebook photo

Dzień dobry, przypominamy szkolenie z technik posługiwania się karambitem już jutro🔜‼️ Zapewniamy treningowe karambity🏷️
⏭️ KARAMBIT - Co to jest? Jakie są zagrożenia i możliwości w użyciu tego noża? Jak się nim posługiwać i do czego służy?⁉️⏮️
Myśl bezpiecznie i poznaj nowe narzędzie – jak się przed nim bronić, ale i jak użyć w samoobronie😏.🥊
UWAGA!!! Zmiana lokalizacji. Spotykamy się w Centrum B7, w siedzibie stowarzyszenia Nowa Huta-B1

Przypominamy i zapraszamy 👈‼️✅🆒💯
Myśl bezpiecznie 👊💪🥊👱‍♂️👱‍♀️
📌11 września - Wakacyjny bezpiecznik.
Jesteś jeszcze przed wakacjami lub podróżą swojego życia?🌄🌅🏝️⛰️ Chcesz się czuć bezpiecznie zagranicą? Czy Ciebie bezpieczne myślenie nie dotyczy?
👉Nie teoretyzujemy - jesteśmy praktykami 👈
📌18 września - Yawara. Warsztaty z samoobrony.
YAWARA - niewielkie narzędzie, bardzo skuteczne w samoobronie ‼️ Jak można je wykorzystać?❓
⏩Przyjdź na nasze szkolenie, a yawarę już zawsze będziesz nosić przy sobie👍⏪

Facebook photo

Pierwszy kurs instruktorski BG placówki kształcenia za nami🤗👏😀. Były już udostępniane zdjęcia i podziękowania ale brakowało naszej relacji🕵️‍♀️👀. Specjalnie dla Was ostatni zjazd w szczegółowej fotorelacji📸. Jak zawsze obiecujemy montaż filmowy🎥🎞️🎬
Mamy szczęśliwą dwunastkę nowych, wspaniałych instruktorów sportu/ karate, karate combat, sportów walki oraz rekreacji ruchowej/ samoobrona👊🥊. Brawo Wy 😁💪👍
z Maciej Grubski, Sylwia Ustarbowska, Karate Combat

Facebook photo

Zapraszamy na cotygodniowe zajęcia sekcji samoobrony, bazujące na autorskim systemie BG System Samoobrony.

UWAGA!!! W MIESIĄCU WRZEŚNIU ZMIANA LOKALIZACJI NA CENTRUM B 7, SIEDZIBA STOWARZYSZENIA Nowa Huta-B1

BG System Samoobrony powstał na bazie własnych, wieloletnich doświadczeń w prowadzaniu zajęć w Biurze Ochrony Rządu, jednostkach specjalnych, czy Wojskowej Akademii Technicznej. Trenując, skupiamy się na skuteczności, z wykorzystaniem punktów wrażliwych na ciele, tzw. ATEMI. System bazuje m.in. na: karate, karate combat, combat jujitsu, judo, kung fu, krav maga, aikido, muai thai.

System został stworzony przez współzałożyciela BOR Grupy, Macieja Ustarbowskiego - byłego oficera BOR, wielokrotnie odznaczonego za misje zagraniczne Gwiazdą Iraku, Gwiazdą Afganistanu, odznaczeniami NATO za misje pokojowe w BOŚNI i AFGANISTANIE, oraz za współpracę na rzecz pokoju w IRAKU, głównego instruktora w Wydziale Szkoleniowym w zakresie samoobrony i taktyki interwencji oraz szkoleniowca z zakresu taktyki działania, instruktora samoobrony, taktyki i technik interwencji, taktyki jazdy specjalnej, strzelectwa, wspinaczki wysokogórskiej, survivalu, wielokrotnego uczestnika misji zagranicznych, dowódcę plutonu zwiadu i dalekiego rozpoznania sił IFOR 16 batalionu powietrznodesantowego 6 Brygady Desantowo - Szturmowej w Bośni, byłego dowódcę zespołu ochrony Close Protection Team ambasady i ambasadora RP w Afganistanie i Iraku, byłego starszego specjalistę do spraw ochrony MSZ, członka i współzałożyciela Polskiego Związku Instruktorów i Trenerów Formacji Ochronnych IP System, z doświadczeniem w prowadzeniu zajęć na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie z zakresu walki w bliskim kontakcie, członka Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK.

W BG Systemie Samoobrony wykorzystywane są techniki i sztuki walki, praktyczne i przydatne w sytuacjach realnego zagrożenia ale również techniki relaksacyjne, oddechowe, pobudzające, rozluźniająco- rozciągające. System skupia się na prostych ruchach, z wykorzystaniem naszych naturalnych odruchów, jest prosty i przystępny dla każdego. Nie wymaga nadzwyczajnej sprawności fizycznej, bazuje na sile dynamicznej ćwiczącego, a równocześnie jest formą aktywnej rekreacji fizycznej.

Czas trwania: półtorej godziny (dwie jednostki lekcyjne, po 45 min)

Strój: sportowy, swobodny

Miejsce: osiedle Centrum-B 7, stowarzyszenie Nowa Huta B1

Cena: 40 PLN za jednorazowe wejście, 150 PLN karnet na cztery wejścia/ ważne przez miesiąc

Drodzy BORfani już wkrótce wracamy do Was z nowymi propozycjami szkoleń🤗👨‍🏫🔜. Grafik wrześniowy powoli się zapełnia, zatem i Ty już dziś MYŚL BEZPIECZNIE🆗💬☝️.
Rozkład jazdy poniżej, sukcesywnie będziemy go dla Was zapełniać📝📆🗓️.
↪️31 sierpnia - w ostatni dzień wakacji, zapraszamy na III część szkolenia z obrony w pojeździe. Tym razem spróbujemy obronić się przed zagrożeniem zakładniczym bronią palną i białą. To zapowiadany i wyczekiwany HIT🔝↩️.
👉1 września- niezobowiązująca data szkolenia SERE. Termin szkolenia ustalimy po zebraniu się 5 osobowej grupy, potwierdzonych Uczestników. To wyjątkowy, specjalny moduł szkolenia, niemal niedostępny na rynku cywilnym, który uczy jak przetrwać na nieznanym terenie. W czasie szkolenia zapewniamy maksymalny realizm: uczestnik próbuje przetrwać, starając się zgubić zbliżającego przeciwnika oraz wytrwać presję przesłuchań, zachowując wolę walki👈🎯💪.
📌5 września - przełożone szkolenie z zagrożeń i możliwości KARAMBITU. Szkolenie z technik posługiwania się👍.
⏩11 września - zapraszamy na szkolenie: Wakacyjny bezpiecznik.
Jesteś jeszcze przed wakacjami, lub podróżą swojego życia? To szkolenie powinno być dla Ciebie niezbędnikiem przed wyjazdem⏪‼️🆘🌍.
☑️18 września - YAWARA. Jak można to narzędzie wykorzystać w samoobronie?☑️✔️💯
Wkrótce, bo 12 września, wracamy też z sekcją samoobrony 👍👊🥊
⚠️📍W ramach ośrodka kształcenia BOR Grupy (BOR Grupa Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego http://borgrupa.pl/osrodek-ksztalcenia/), planujemy kursy na:
- instruktora taktyki i technik interwencji
- instruktora rekreacji ruchowej, specjalizacja samoobrona
- kwalifikowanego członka służby informacyjnej i porządkowej na imprezach masowych🔖🏷️.
Informacja wkrótce🔜👁️‍🗨️.
Bądźcie z nami🙏. Śledźcie nas na fb. Oglądajcie na naszym kanale na youtube👌👀🕵️‍♀️ https://www.youtube.com/channel/UC2IUzUfM2DAnquChHKAMkqw.
Piszcie do nas jakich szkoleń Wam brakuje? ⁉️❓❔📧🤳
Szkolenia i kursy prowadzimy również dla zorganizowanych grup na terenie całej Polski🚗🌐🙂.
Prowadzimy również wykłady na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa osobistego oraz prelekcje i pokazy zdjęć z misji w Afganistanie👨‍🏫👩‍🏫.
Pozdrawiamy👋🙌😀
Zespół BOR Grupy©️

Facebook photo

OBRONA W POJEŹDZIE, część III - OBRONA PRZED ZAGROŻENIEM ZAKŁADNICZYM Z UŻYCIEM BRONI PALNEJ I BIAŁEJ.

Jesteś zawodowym kierowcą i chcesz zwiększyć swoje szanse obrony w sytuacji ataku? A może, prywatnie, jako kierowca byłeś świadkiem, bądź uczestnikiem napadu/ ataku ze strony innego kierowcy, pasażera, czy uczestnika ruchu? Możesz zamknąć się w aucie i udawać, że Cię nie ma...lub próbowac uciec w sytuacji zagrożenia...ALBO zamiast ryzykować życiem lub zdrowiem, możesz nauczyć się skutecznych metod obrony, stworzonych specjalnie dla Ciebie na bazie naszego autorskiego systemu samoobrony BG System.

W AUCIE POTRAFISZ SIĘ OBRONIĆ WSZYSTKIM, czyli BROŃ SIĘ TYM CO MASZ POD RĘKĄ!!!

BOR Grupa zaprasza na szkolenie dedykowane dla kierowców zarówno pojazdów osobowych, jak i samochodów ciężarowych.

Zajęcia prowadzone są w unikalnym autorskim systemie BG System Samoobrony, skupiającym się na skuteczności, z wykorzystaniem punktów wrażliwych na ciele, tzw. ATEMI. System bazuje m.in. na: karate, karate combat, combat jujitsu, judo, kung fu, krav maga, aikido, muai thai.

Ten kurs to kontynuacja poprzednich zajęć, przypomnienie zachowań bezpiecznych przy pojeździe, zachowanie i obrona w środku pojazdu przed agresywnym pasażerem. Do już nabytych umiejętności dołączymy sposoby odparcia ataku ze strony napastnika wewnątrz pojazdu przy zagrożeniu zakładniczym z użyciem broni - palnej i białej.

Podczas szkolenia używane są atrapy broni, zapewniamy narzędzia treningowe.

Półtorej godziny zajęć pozwoli Ci podjąć obronę przed napastnikiem w sytuacji kryzysowej!

Zajęcia poprowadzi twórca systemu samoobrony BG System, były oficer BOR- Maciej Ustarbowski, był głównym instruktorem BOR w Wydziale Szkoleniowym w zakresie samoobrony, taktyki i technik interwencji oraz szkoleniowcem z zakresu taktyki działania. Obecnie instruktor samoobrony, taktyki i technik interwencji, sportów walki, taktyki jazdy specjalnej, strzelectwa, wspinaczki wysokogórskiej, survivalu, ratownik, wielokrotny uczestnik misji zagranicznych w Iraku i Afganistanie. Dowódca plutonu zwiadu i dalekiego rozpoznania sił IFOR 16 batalionu powietrznodesantowego 6 Brygady Desantowo - Szturmowej w Bośni, były dowódca zespołu ochrony Close Protection Team ambasady i ambasadora RP w Afganistanie. Członek i współzałożyciel Polskiego Związku Instruktorów i Trenerów Formacji Ochronnych IP System.

Czas trwania od 1,5 godziny (dwie godziny lekcyjne po 45 minut).

Strój: swobodny, sportowy. Nie jest wymagana szczególna sprawność fizyczna.

Niezbędny jest dostęp do aut, którymi uczestnicy szkolenia poruszają się na co dzień. Przynajmniej jedno auto na parę.

Cena: 70 PLN/ osoba. Grupa minimum 5 osób/ Kraków.

Serdecznie zapraszamy!!!

Odwiedź nas:
www.facebook.com/borgrupa/
www.borgrupa.pl
https://www.youtube.com/channel/UC2IUzUfM2DAnquChHKAMkqw

Zapraszamy na szkolenie - Zagrożenia i możliwości karambitu. Szkolenie z technik posługiwania się.

KARAMBIT - Co to jest? Jakie są zagrożenia i możliwości w użyciu tego noża? Jak się nim posługiwać i do czego służy?

Kerambit albo karambit to nóż charakteryzujący się odwróconą rękojeścią, z otworem na palec wskazujący. Nóż ten używany jest w indonezyjskiej i malajskiej sztuce walki, pencak silat. Jako pierwszy zaczął go stosować lud Minangkabau, zamieszkujący zachodnią Sumatrę, a kształt noża miał wynikać z inspiracji pazurami wielkich kotów. Początkowo był używany jako narzędzie rolnicze, jednak zmodyfikowany, z mocniej zakrzywionym ostrzem, zaczął być stosowany m.in. na Filipinach , również jako broń.

Karambit nie jest wymieniony jako narzędzie niebezpieczne w Ustawie z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji.

Zapoznamy Cię z KARAMBITEM, wskażemy zagrożenia w jego użyciu, pokażemy Ci podstawowe techniki skutecznej obrony tym narzędziem.
Myśl bezpiecznie i poznaj nowe narzędzie – jak się przed nim bronić, ale i jak użyć w samoobronie.

Kiedy i gdzie?
05.09.2017 r., godz. 20.00-21.30, osiedle Centrum B 7, sala stowarzyszenia Nowa Huta-B1

Zabezpieczamy treningowe karambity podczas szkolenia, jednocześnie podczas szkolenia używamy tylko treningowych karambitów udostępnionych przez BOR Grupę.

Szkolenie prowadzi instruktor samoobrony oraz sportów walki.

Czas trwania szkolenia: 1,5 godziny

Cena: 70 PLN/ osoba.

Szkolenie odbędzie się przy min. 4 potwierdzonych uczestnikach.

Zapisy: wydarzenie na facebooku oraz NIEZBĘDNE wysłania e-maila z potwierdzeniem uczestnictwa na adres biuro@borgrupa.pl, lub sms pod numer tel. 505 785 306.

Po szkoleniu każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia kursu z technik posługiwania się karambitem.

Parterzy i patronat:
Nowa Huta-B1
OchronaForum.eu
OCHRONA https://www.facebook.com/ochronapracownikochrony/
http://ipsystem.pl/
Karate Combat


Odwiedź nas:
www.facebook.com/borgrupa/
www.borgrupa.pl
https://www.youtube.com/channel/UC2IUzUfM2DAnquChHKAMkqw

Zapraszamy
Zespół BOR Grupy
biuro@borgrupa.pl
tel. 505 785 306

Egzamin pisemny przyszli instruktorzy sportu mają już za sobą 😆👍👏 Trwa część praktyczna dla specjalności karate combat 👊🔛Jest moc💪👍🔝🆙✔a to dopiero początek 😉✌👏💯

Facebook photo

W Krakowie kolejny dzień żar leje się nieba 🌞♨🔥, a my dziś prowadzimy zamknięte szkolenie z technik posługiwania się pałką teleskopową. Już jutro ostatni zjazd w ramach kursu instruktorskiego w Księżych Młynach😆👏. Liczymy, że gorąca bedzie tylko atmosfera 😀😎🔜👍👌. Tymczasem przypominamy o wyjątkowym kursie SERE, dostępnym dotąd dla wojska 🚫❌🔺 To szkolenie czeka na Was, odkryjcie siebie i swoje możliwości, przeżyjcie przygodę życia 💪🔝🆕. Jednocześnie informujemy, że termin szkolenia jest umowny, decyzje zapadną po zgłoszeniu się grupy minimum 5 osób, więc jeśli przed zgłoszeniem się, wstrzymuje Cię tylko termin- rozwiazaliśmy Twój problem ✋ Resztę problemów tworzysz sam 😨😱😏 Dołącz do nas✅✔👈 https://m.facebook.com/events/269454823508435/

📌↪️Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia wykładu "Moda na BEZPIECZEŃSTWO"↩️. Właśnie otrzymaliśmy linka z indywidualnym wystąpieniem Maćka👌👏. Film znajdziecie w zakładce 'Polecane przez BG', na naszym kanale na youtube BOR Grupa. Zapraszamy do oglądania ;) 👀 👍
⏭️https://www.youtube.com/watch?v=X2Ydwgb8OWg&list=PLQpza8kmpDqdCem_KqtQLBHaeEFzzSRf3⏮️

Facebook photo

👉Zapraszamy na nasz kanał na youtube, gdzie czeka na Was najnowszy film z podstawowego kursu ochrony osobistej VIP.👈🕵️‍♀️👁️ 😀👍
https://www.youtube.com/watch?v=CkHEPEPjWHs

Facebook photo

⏭️ KARAMBIT - Co to jest? Jakie są zagrożenia i możliwości w użyciu tego noża? Jak się nim posługiwać i do czego służy?⁉️⏮️
Myśl bezpiecznie i poznaj nowe narzędzie – jak się przed nim bronić, ale i jak użyć w samoobronie😏.🥊

⚠️📛Zrobiłeś internetowy kurs samoobrony? 😱 A co jeśli Cię nie zaatakują, tak jak na kursie uczyli? ⁉️
Ucz się w REALU od NAJlepszych. ✅☑️✔️
⚔️BOR Grupa. Z nami zadbasz o swoje bezpieczeństwo w realnym świecie.⚔️
https://www.youtube.com/watch?v=t1JOhuuaYpg

Facebook photo

W ostatnią sobotę lipca, uczestnicy Podstawowego kursu z ochrony osobistej VIP, zostali zapoznani z szerokim tematem, jakim jest ochrona osobista🕵️‍♀️☝️. Kursanci byli zaskoczeni obszernością tematu, ilością wiedzy, jaką trzeba opanować w ramach poruszanego tematu oraz, że ochrona osobista to nie tylko chodzenie za VIP-em🤔. Uczestnicy zapoznali się teoretycznie i praktycznie z kwestiami przygotowania do ochrony osobistej, przygotowania do wizyty VIP-a, jakie informacje muszą zgromadzić, z podstawowymi szykami, podstawowymi elementami w warunkach zamkniętych, jak i realnie na ulicy. Wzbudziliśmy niemałą sensację w Mogilanach😃😎😲😱👌👏. Tylko samo poruszanie się bez żadnego sprzętu, już wymaga wielu ćwiczeń i treningów, z czego Kursanci zdali sobie sprawę, a opanowanie podstawowych form szyków i ochrony to wiele godzin treningów. Jesteśmy przekonani, że Uczestnicy spojrzą już inaczej na obrazy w TV, które pokazują ochronę osobistą VIP-ów🎤📸📺. Podjęcie się takiej pracy wymaga obszernej wiedzy i szerokich umiejętności✔️✅☑️.
Fot. Sylwia Ustarbowska, BOR Grupa©️

Facebook photo

Kilka dni temu udostępniliśmy dla Was zdjęcia z części zajęć prowadzonych przez naszych instruktorów w ramach V zjazdu instruktorskiego w Wądzyniu. Dziś kolejne fotorelacje: z zajęć z bronią pod okiem instruktora BG Maćka🔫 oraz z treningu motorycznego💪👊💯 poprowadzonego przez Instruktora Karate Combat Piotr Folek. Oczywiście w tajniki nauczania Karate Combat wprowadzał przyszłych instruktorów Shihan Maciej Grubski z Karate Combat.🤼‍♂️✊👊👍

Facebook photo

Lipcowa sobota, jedni plażują a inni się szkolą z podstaw ochrony osobistej VIP 👌 świetna grupa, super atmosfera, porządna dawka wiedzy, kawa i słońce dziś tylko w Mogilanach 😆👍🌞☕🐞✔Co się będzie działo dalej? Fotorelacja po szkoleniu 📷🎬

Facebook photo

Polecamy forum OCHRONA, które powstało, żeby pomóc branży ochroniarskiej zrozumieć przepisy i branżowe zagadnienia. Portal jest naszym partonem, za co serdecznie dziękujemy i cieszymy się z tej współpracy ;) 👍

Dziękujemy OchronaForum.eu 🙏i zapraszamy na nasze szkolenia 👍

Wakacje w pełni🏝️🏕️🏖️, a u nas dużo się dzieje💪👍. Przed nami ostatni zjazd w ramach kursu instruktorskiego✅☑️✔️, ale zanim przyszli instruktorzy zaliczą końcowy egzamin📝, powspominajmy Wądzyń. V zjazd instruktorski, zbiegł się z letnim obozem karate, a więc atrakcji nie brakowało🤗😎👌. Załączamy kolaże ze zdjęciami, z części zajęć. Jak zawsze, obiecujemy, że filmik też się pojawi ;) 🎥🎬 .
Z Maciej Grubski, Karate Combat, BOR Grupa Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego http://borgrupa.pl/osrodek-ksztalcenia/.

Facebook photo

W imieniu organizatorów
• BOR Grupa Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego
• Szkoła Sztuk i Sportów Walki Maciej Grubski

zapraszamy na OSTATNI ZJAZD w ramach kursu na:

• instruktora sportu KARATE ,KARATE COMBAT i SPORTÓW WALKI
• instruktora rekreacji ruchowej SAMOOBRONA

W ramach kursu odbędzie się 6 zjazdów:

02-04 czerwca/ Księże Młyny
09-11 czerwca/ Księże Młyny
14- 15 lipca/ Księże Młyny
21-23 lipca/ Wądzyń
4-6 sierpnia/ Księże Młyny

Prowadzący szkolenie: shihan Maciej Grubski, instruktor Maciej Ustarbowski oraz zaproszeni wykładowcy, m.in.: Wojciech Olczak -
lekarz medycyny, Sylwia Ustarbowska - mgr prawa, Michał Krzemiński - fizjoterapeuta.

shihan Maciej Grubski - twórca systemu Karate Combat, trener karate, karate combat, samoobrony, instruktor sportu i sztuk walki w stowarzyszeniu Centrum Promocji Sportu i Rekreacji „DRAGON”, trener strzelectwa, taktyki i technik interwencji, pływania, combat ju-jitsu. Posiada 6 dan Karate, 5 dan Ju-jitsu. Wielokrotny Mistrz Świata i Europy, łącznie zdobył 96 medali wywalczonych w zawodach rangi Mistrzostw Świata, Europy i Polski, Pucharach Świata i Europy w tym: 25 złotych medali zdobytych w Mistrzostwach Polski, 20 złotych medali zdobytych w Mistrzostwach Europy, 7 złotych medali zdobytych w Mistrzostwach Świata. Członek i współzałożyciel Polskiego Związku Instruktorów i Trenerów Formacji Ochronnych IP System. Prowadzi zajęcia na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

instruktor Maciej Ustarbowski - były oficer BOR, główny instruktor w Wydziale Szkoleniowym w zakresie samoobrony i taktyki interwencji oraz szkoleniowiec z zakresu taktyki działania. Wielokrotnie odznaczony za misje zagraniczne Gwiazdą Iraku, Gwiazdą Afganistanu, odznaczeniami NATO za misje pokojowe w BOŚNI i AFGANISTANIE, oraz za współpracę na rzecz pokoju w IRAKU.Twórca systemu samoobrony BG System Samoobrony, współzałożyciel BOR Grupy, instruktor samoobrony, taktyki i technik interwencji, taktyki jazdy specjalnej, strzelectwa, wspinaczki wysokogórskiej, survivalu, wielokrotny uczestnik misji zagranicznych. Dowódca plutonu zwiadu i dalekiego rozpoznania sił IFOR 16 batalionu powietrznodesantowego 6 Brygady Desantowo – Szturmowej w Bośni, były dowódca zespołu ochrony Close Protection Team ambasady i ambasadora RP w Afganistanie i Iraku. Był starszym specjalistą do spraw ochrony MSZ. Członek i współzałożyciel Polskiego Związku Instruktorów i Trenerów Formacji Ochronnych IP System. Prowadzi zajęcia na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie z zakresu walki w bliskim kontakcie. Jest członkiem Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK.


Podstawowe wymagania to:

- Ukończony 18 rok życia. Można skierować młodszych zawodników, ale oni otrzymają uprawnienia po ukończeniu 18 lat,
- Udokumentowany minimum stopień 4 kyu (instruktor karate, karate combat) lub 2 letnie doświadczenie w treningach, potwierdzone przez Klub (instruktor sportów walki, instruktor rekreacji ruchowej samoobrona),
- Ważne badania lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania sportu i wykonywania zawodu Instruktora Sportu,
- wykształcenie średnie (bez matury), można przystąpić do kursu przed ukończeniem szkoły, wtedy uprawnienia wydane zostaną po ukończeniu szkoły.

Cena: 1500 PLN, tj. 6 zjazdów po 250 zł/obejmuje zdobycie uprawnień instruktora sportu o jednej wybranej specjalizacji (karate, karate combat lub sportów walki) oraz instruktora rekreacji ruchowej samoobrona.
Pozostałe specjalizacje w ramach instruktora sportu płatne dodatkowo po 100 zł/jedna specjalizacja/ jeden zjazd.
Komplet: 3 legitymacje instruktora sportu (karate, karate combat, sportów walki) + instruktor rekreacji ruchowej samoobrona wynosi 2700 PLN.
Płatność przed każdym zjazdem. Szczegóły płatności: biuro@borgrupa.pl

WSZYSCY UCZESTNICY KURSU OTRZYMAJĄ LEGITYMACJE INSTRUKTORSKIE WYDANE PRZEZ OŚRODEK KSZTAŁCENIA.

Dojazd i Nocleg: we własnym zakresie.

Serdecznie zapraszam

Sylwia Ustarbowska
Dyrektor BOR Grupa Niepublicznej Placówki Kształcenia Ustawicznego

Partnerzy:
BOR Grupa
Karate Combat

W tzw. międzyczasie, oczekując na V zjazd instruktorski, zwiedzamy piękną Warmię i robimy sobie małe polskie wakacje ☀️⛵⛺. Pogodę mamy przepiękną 🌡️🌞.
📌A po powrocie, zapraszamy na podstawowy kurs z zakresu ochrony osobistej VIP, który poprowadzi Maciek, były BOR-owik, z doświadczeniem w ochronie VIP-ów w strefie wojny - to najwyższy poziom umiejętności ochrony VIP-a.
👉https://www.facebook.com/events/249550992210667/👈
Pamiętajcie, nasze szkolenie jest kursem bazowym, ale zacznijmy od podstaw z praktykiem. ✔️🔝👍
Zapraszamy i pozdrawiamy gorąco z Warmii, kilka fotek specjalnie dla Was 👐😎🌞

Facebook photo

Za nami IV zjazd w ramach kursu na instruktorów sportu KARATE, KARATE COMBAT i SPORTÓW WALKI oraz instruktorów rekreacji ruchowej SAMOOBRONA, a my już czekamy na kolejny, V zjazd, który odbędzie się w Wądzyniu💪👌👍, koło Brodnicy.
Pozdrawiamy Was słonecznie👋 😁i jak zawsze obiecujemy relację video z kolejnych zjazdów🎥🎬.
z Maciej Grubski, Karate Combat

Facebook photo

Wyjątkowy, bardzo osobisty wywiad z shihanem Maciej Grubskim, twórcą nowoczesnego systemu walki wręcz karate combat i wielokrotnym Mistrzem Świata i Polski w karate, znakomitym trenerem i pedagogiem🏆🥇. A w tym wywiadzie poznacie nieznane oblicze Mistrza👊😀 Posłuchajcie sami🎙️🎬. Przepraszamy za kiepskie nagłośnienie🔉🎧.
Jest to pierwszy wywiad z cyklu "Motywacja przez pasję". Mamy nadzieję odkrywać dla Was ciekawe i inspirujące osoby, których pasja stała się motywacją w życiu🔜.
👉https://www.youtube.com/watch?v=N54_WChOPKE👈
Rozmawia Sylwia Ustarbowska (Skonieczka), Dyrektor Zarządzająca BOR Grupy i BOR Grupy Niepublicznej Placówki Kształcenia Ustawicznego.

Facebook photo

YAWARA - niewielkie narzędzie, bardzo skuteczne w samoobronie ‼️ Jak można je wykorzystać? ⏩Przyjdź na nasze szkolenie, a yawarę już zawsze będziesz nosić przy sobie👍⏪

Jesteś jeszcze przed wakacjami lub podróżą swojego życia?🌄🌅🏝️⛰️ Chcesz się czuć bezpiecznie zagranicą? Czy Ciebie bezpieczne myślenie nie dotyczy?
👉Zapraszamy, nie teoretyzujemy - jesteśmy praktykami 👈

Sytuacja modelowa😡 Uczestniczy naszych szkoleń z obrony w pojeździe, doskonale wiedzieliby co zrobić z nadpobudliwym kierowcą ciężarówki...💪👊
http://kontakt24.tvn24.pl/wyskoczyl-z-ciezarowki-i-zaatakowal-agresywny-kierowca-w-oku-kamery,236514.html

Poszliśmy po nowe pieczątki, a wróciliśmy m.in. z kubkami ;) ✌️☕ Teraz herbata smakuje wyBORnie 😃👌
Pozdrawiamy i miłego weekendu Wam życzymy🌞🌡️⛱️🍹🍨, a my tymczasem wyjeżdżamy na IV i V zjazd kursu instruktorskiego naszej szkoły, gdzie ponownie spotkamy się z fantastyczną grupą przyszłych instruktorów karate,
karate combat, sportów walki i rekreacji ruchowej samoobrona 🤗💪👊🥇🥊

Facebook photo

📌👉Dla zainteresowanych tematyką, polecamy artykuły Piotr Jania Pspo na blogu http://www.wochronie.pl/index.php/16-blog/222-legitymacje-pracownika-ochrony-wymieniac-czy-nie-wymieniac 👈

BG System – stwórz swoje własne KOBUDO.

Okinawę znamy mniej więcej z geografii, ale bez zająknięcia powiemy, że karate, które się z niej wywodzi, to wymysł Japończyków… Zaskoczę Was, Okinawa to dawny archipelag RUYKYU, autonomiczne państwo, które było do 1606 r., pod wpływamy Chińczyków. Jakby zatem nie patrzeć, japońskie karate jest … chińskie. Dlaczego o tym wspominam? W całej burzliwej historii na Okinawie, dwukrotnie wprowadzano edykt o zakazie posiadania jakiejkolwiek broni. Ponadto na Okinawie nie było złóż rudy żelaza, co też przyczyniło się do bardzo minimalnej ilości broni na wyspie. Te kwestie, pchnęły ówczesnych wizjonerów do stworzenia systemu obrony, w którym własne ciało i podręczne środki, stały się bronią. Podręczne środki, które posiadano w domach i obejściach, takie jak: bo, nunchaku, sai, tonfa, kama, eku, kuwa, przeistoczyły się w śmiercionośną broń. Do dzisiaj jest kultywowana ta sztuka obrony, między innymi w systemie karate kobudo.

Co to ma wspólnego z nami i dzisiejszymi czasami? To, że i my też możemy stworzyć swoje własne, współczesne kobudo.
Nie namawiamy Was, do tworzenia i nauki samoobrony przy pomocy narzędzi rolniczych, czy masowych wypraw na wieś po sprzęt, ale jak dobrze pomyślimy, to właśnie to, co mamy pod ręką, może stać się skuteczną bronią.

Telefon komórkowy umiejętnie trzymany, klucze, które mamy przy sobie, długopis, a nawet czasopismo, książka, tablet, czy okulary przeciwsłoneczne, a nawet butelka z wodą, mogą pomóc nam się obronić przed atakiem.
Oczywiście bez treningu i ćwiczeń to tylko mgliste opowieści, ale namawiamy, bo warto spróbować i nabyć kolejną umiejętność życiową, którą warto znać.

W ramach naszego autorskiego systemu samoobrony BG System uczymy jak sobie poradzić i jak wykorzystać podręczne środki, skupiamy się na skuteczności, wykorzystujemy punkty wrażliwe na ciele, tzw. ATEMI. System bazuje m.in. na: karate, karate combat, combat jujitsu, judo, kung fu, krav maga, aikido. Trzeba pamiętać, że w bezpośredniej konfrontacji na pierwszym miejscu, najważniejszy jest człowiek, jego psychika i umiejętności, a później narzędzia. Dopiero to wszystko, w całości tworzy nasz prywatny „system kobudo”, czyli skuteczną samoobronę.

Autor Maciej Ustarbowski, redakcja Sylwia Ustarbowska - BOR Grupa, czytaj http://borgrupa.pl/blog/.

Facebook photo

Pamiętacie, 24 czerwca trzymaliśmy kciuki za wystąpienie Maćka na TEDxTarnow✊. Poszło mu świetnie👏👏, zarówno wówczas, jak i tydzień później, na jeszcze ważniejszym wystąpieniu, a właściwie "wstąpieniu" 🤗
📌Z tego pierwszego mamy dla Was film
▶️https://www.youtube.com/watch?v=3orisXMMxTw. ◀️
Zachęcamy do obejrzenia całego "teda" a dla niecierpliwych, część Maćka zaczyna się w 2 godz. 21 min. 36 sekundzie.
Na wydzielone i przetłumaczone na język angielski nagrania, trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, a póki co miłego oglądania👈🔍

BOR Grupa wprowadza i promuje MODĘ na BEZPIECZEŃSTWO. Dołączcie do nas i nabywajcie nowe umiejętności. Myślcie w sposób bezpieczny!

Facebook photo

Niewybuch z serbskiego pola kukurydzy – jak ciężka jest praca sapera.

Od rana oglądamy relacje z Białegostoku, z akcji wywożenia niewybuchu z czasów II wojny światowej. Jak wynika z relacji, ewakuacja i reszta działań przebiegała nienagannie. Brawo władze lokalne i wszelki służby, a w szczególności saperzy.
Wielki szacunek dla kolegów saperów i pirotechników, jak trudny i bardzo niebezpieczny to fach, przekonałem się na własnej skórze w 1995 r. w Bośni.
W 1995 r. brałem udział w misji stabilizacyjnej sił IFOR w Bośni, pełniłem tam obowiązki dowódcy plutonu rozpoznania 16 batalionu 6 brygady desantowo – szturmowej, po prostu były to nasze czerwone berety.
Patrolując ze swoim plutonem jedną z serbskich wiosek, zostaliśmy zatrzymani przez dzieci i mieszkańców wioski, o nieznanej mi już nazwie. Wskazali nam oni pole kukurydzy, a na nim wielki niewybuch, ogromną bombę, albo część rakiety. O odkryciu niezwłocznie powiadomiliśmy dowództwo. Oczywiście, trochę bezmyślnie ale większość „strzeliła” sobie zdjęcie ze znaleziskiem ( jedno z pierwszych selfie, niestety, nie zachowało się).
Dowództwo przekazało nam, że do czasu przybycia EOD (Explosive Ordnance Disposal , tj. Zespół Rozminowania), mamy pilnować znaleziska. Wydawało nam się to trochę bez sensu, skoro znalezisko leżało tu już jakiś czas, to po co tego pilnować… Nasze zadanie przedłużyło się do rana, zimno… całą noc lało. W skład naszego patrolu wchodziły dwa BRDM-y i Star, jak się domyślacie komfort nie był na poziomie hotelu czterogwiazdkowego. BRDM-y zachowywały się jak stare niemieckie łodzie podwodne, z każdej śruby lała się woda. Można było zaryzykować sen na pace Stara, ale plandeka to marna osłona w razie ostrzału…
Przemarznięci i przemoczeni dotrwaliśmy do rana, kiedy to zjawili się Amerykanie. Jak zobaczyli nasze znalezisko, to dosłownie… oniemieli. Od razu stworzyli strefy bezpieczeństwa, ewakuowali wioskę i zaczęła się cała „zabawa”. Ładunek został załadowany na specjalny transport, zamaskowany na czas transportu, wprowadzono totalny zakaz używania radia i wszelkiej łączności, wstrzymane zostały wszystkie loty w rejonie, gdzie przewożony był ładunek i strefa jego likwidacji. W tej operacji brali również udział, o ile dobrze pamiętam, Belgowie. Gdy dotarliśmy do miejsca neutralizacji ładunku, nakazali nam zająć pozycje, około 2 km od miejsca tzw. ZERO i pozwolili obserwować detonację. Koledzy belgijscy od razu proponowali nam założenie hełmów i obserwowanie sytuacji z pojazdów, ale obruszeni, że chyba żartują… odmówiliśmy. Gdy ogłosili, że wysadzają, staliśmy dumni koło swoich BRDM-ów… Wybuch był przepotężny, powietrze zadrżało i nagle usłyszeliśmy świst nadlatujących kamieni. Do tej pory, ani nigdy później, tak szybko nie wykonałem padu pod transporter. Możecie sobie wyobrazić, jaki ubaw mieli z nas Belgowie, ale cóż mieli rację. To co wtedy przeżyłem i zobaczyłem, wzbudziło we mnie wielki szacunek dla kolegów saperów i tego, z czym mają do czynienia w swojej pracy. W późniejszej swoim życiu zawodowym, wielokrotnie się o tym przekonałem.
Wielki podziw dla tych ludzi, bez nich wielu z żołnierzy by dziś nie było wśród żywych.

Autor Maciej Ustarbowski, redakcja Sylwia Ustarbowska - BOR Grupa, czytaj http://borgrupa.pl/blog/.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/bialystok-ewakuacja-10-tys-osob-znaleziono-bombe-niewybuch-z-wojny,755131.html

Zapraszamy na podstawowy kurs z zakresu ochrony osobistej VIP.

Kurs obejmuje zapoznanie się z podstawowymi zagadnieniem dotyczącym pracy agentów ochrony w trakcie realizacji zadań z zakresu ochrony osobistej.

Termin: 29 lipca, godz. 11.00 – 16.30.

Miejsce: Mogilany, ul. Skawińska 7.

Cena 280 PLN/ osoba. Przy zgłoszeniu do 12 lipca cena 249 PLN. Grupa minimum 5 osób.

Czas trwania 5 godzin zegarowych, zajęcia obejmują część teoretyczną i praktyczną, plus przerwy kawowe.

Zapisy: wydarzenie na facebooku oraz KONIECZNE potwierdzenie uczestnictwa mailowo, poprzez wiadomosci na facebooku lub biuro@borgrupa.pl.

Kurs obejmuje tematy:

Część teoretyczna:
1. Organizacja działań ochronnych.
A. Skład i zadania ochrony bezpośredniej.
B. Skład i zadania Grupy Zabezpieczenia Miejsca Czasowego Pobytu.
C. Skład i zadania Grupy Ochrony Obiektów.
D. Profilaktyka działań ochronnych.
E. Organizacja i zabezpieczenie tras przejazdu.
2. Taktyka ochronna:
A. Rodzaje szyków ochronnych –ochrona bezpośrednia .
B. Poruszanie się w szykach na różnym terenie i sytuacjach.
C. Usytuowanie i zadania w kolumnie samochodowej.
D. Zasady reagowania na sytuacje zagrożenia i zamachy.
3. Analiza zamachów na osoby ochraniane.

Część praktyczna:
1. Działania ochrony bezpośredniej w trakcie przemieszczania się z osobą ochranianą.
2. Miejsce w pojazdach.
3. Szyki ochronne.
4. Podejście i odejście od pojazdów.
5. Tłum.
6. Taktyka działania zespołu ochronnego w tłumie życzliwym.
7. Taktyka działania zespołu ochronnego w tłumie wrogim.

Zajęcia poprowadzi Maciej Ustarbowski – były oficer BOR, główny instruktor w Wydziale Szkoleniowym w zakresie samoobrony i taktyki interwencji oraz szkoleniowiec z zakresu taktyki działania. Wielokrotnie odznaczony za misje zagraniczne Gwiazdą Iraku, Gwiazdą Afganistanu, odznaczeniami NATO za misje pokojowe w BOŚNI i AFGANISTANIE, oraz za współpracę na rzecz pokoju w IRAKU.
Posiada doświadczenie w ochronie VIP-ów w strefie wojny - to najwyższy poziom umiejętności ochrony VIP-a !!!
Twórca BOR Grupa System Samoobrony, współzałożyciel BOR Grupy, instruktor samoobrony (kung fu, judo, jujitsu, combat jujitsu, krav maga, aikido, muai thai), taktyki i technik interwencji, taktyki jazdy specjalnej, strzelectwa, wspinaczki wysokogórskiej, survivalu, wielokrotny uczestnik misji zagranicznych. Dowódca plutonu zwiadu i dalekiego rozpoznania sił IFOR 16 batalionu powietrznodesantowego 6 Brygady Desantowo – Szturmowej w Bośni, były dowódca zespołu ochrony Close Protection Team ambasady i ambasadora RP w Afganistanie i Iraku. Był starszym specjalistą do spraw ochrony MSZ. Członek i współzałożyciel Polskiego Związku Instruktorów i Trenerów Formacji Ochronnych IP System. Prowadzi zajęcia na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie z zakresu walki w bliskim kontakcie. Jest członkiem Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK.
Posiada doświadczenie w zabezpieczaniu:
• na rynku cywilnym m.in. bezpośredniej i osobistej ochrony Jose Carrerasa podczas koncertu w Łańcucie, Aleksandra Gudzowatego, Janusza Filipiaka,
• w zakresie działań w BOR m.in. papieża Jana Pawła II, prezydentów: Billa Clintona, Georga Busha, Valdasa Adamkusa, ostatniego prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego, premiera Binjamina Netanjahu, kanclerza Helmuta Kohla, pułkownika Ryszarda Kuklińskiego, rajdowca Michaela Schumachera oraz przy współpracy z bezpośrednią ochroną prezydenta A. Kwaśniewskiego, J. Kwaśniewskiej, premierów J. Buzka i L. Millera,
• w siłach IFOR przy zabezpieczeniu i dowodzeniu ochroną dowódcy sił szybkiego reagowania na Europę Wschodnią sir Michaela Walkera.
Z ramienia POLSKIEGO ZWIĄZKU INSTRUKTORÓW I TRENERÓW FORMACJI OCHRONNYCH „I.P. SYSTEM”, brał udział w realizacjach dla:
• 18 Samochodowy Batalion Desantowo – Szturmowy
• Zakład Taktyki i Techniki Interwencji w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie
• BOR oraz Ministerstwo Sprawiedliwości – szkolenie prokuratorów
• Pułk Ochrony JW. 2414
• Poczta Główna w Warszawie – „Taktyka działań konwoju w zagrożeniu”
• 10 Warszawski Pułk Samochodowy „Taktyka i techniki interwencji”
• Pułk Ochrony w Warszawie – szkolenie taktyczne i strzeleckie „Taktyka działań konwojowych w zagrożeniu”
• Dyrekcja Generalna Poczty Polskiej – szkolenie konwojentów strzeleckie w całym kraju, techniki interwencji
• Instytut Pamięci Narodowej – „Taktyka i techniki interwencji w zagrożeniu”
• Instytut Pamięci Narodowej – szkolenie kierowców ochrony osobistej „Taktyka działań w sytuacjach zagrożenia”
• Instytut Pamięci Narodowej – „Działania konwoju w zagrożeniu”
• Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych – „Strzelania taktyczne”
• Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych – „Poligon taktyczny – konwój w zagrożeniu”, strzelania i symulacje sytuacji ekstremalnych
• Szkolenie z taktyki strzeleckiej i działań konwojowych – Studium Szkolenia Wojskowego WAT

Odwiedź nas:
www.facebook.com/borgrupa/
www.borgrupa.pl
https://www.youtube.com/channel/UC2IUzUfM2DAnquChHKAMkqw

Parterzy i patronat:
OchronaForum.eu
OCHRONA
http://ipsystem.pl/
Karate Combat
Polskie Stowarzyszenie Pracowników Ochrony
wochronie.pl

Zapraszamy
Zespół BOR Grupy
biuro@borgrupa.pl
tel. 505 785 306

EWAKUACJA PREZYDENTA USA.

Powoli mija tzw. „Trampomania” i ogólny zachwyt nad wizytą prezydenta USA, kiedy to prawie na każdym kanale TV oglądać mogliśmy przejazd „bestii” i słyszeć pochwały na temat secret service.
Oczywiście robi to wrażenie, ten rozmach i cała otoczka, ale czemu tak cicho na temat naszych służb i oficerów BOR? Chłopaki naprawdę "odwalają" kawał dobrej roboty, niekiedy wielokrotnie więcej i skuteczniej niż koledzy z USA.
Chciałbym tutaj przytoczyć pewną historię…Jest 17 maj 2001 roku, do Warszawy przybywa, wprawdzie były ale zawsze, prezydent USA Bill Clinton. Nie ma takiego rozmachu wokół jego wizyty jak wówczas, gdy był pełniącym obowiązki, ale i tak zabezpieczenie ze strony Amerykanów robi wrażenie. Około 100 agentów, zabezpieczenie całych pięter w hotelu Sobieskim itp. Ze strony BOR, oprócz oficerów ochrony bezpośredniej, duża ilość zabezpiecza czasowe miejsce pobytu, jak i miejsca, gdzie ma przebywać gość .
Wówczas agentów secret service zainteresował jeden oficer BOR, który mimo, że pogoda bezchmurna poruszał się z wielkim parasolem. Oficer musiał odpowiadać na ciągle pytania: po co ten parasol? W tym czasie premierem był Jerzy Buzek i często na spotkaniach zdarzało się, że niezadowolenie wyrażane było obrzucaniem jajkami i nie tylko, dlatego oficer BOR wypracował swoistą taktykę - w momencie takiego zagrożenia, oficer posiadający parasol miał za zadanie błyskawicznie zasłonić parasolem osobę ochranianą. Oczywiście o tym specjaliści z USA nie mogli wiedzieć.
Wizyta Clintona przebiegała bez zmian, tylko do momentu, kiedy wysiedli na lotnisku rządowym na Okęciu. Według planu, Prezydent miał przejechać do hotelu Sobieski w Warszawie, ale nagle wpadł na genialny pomysł, że chce jechać na plac zamkowy na PIEROGI… tak, tak… na pierogi. Oczywiście możecie sobie wyobrazić, co się w takim momencie dzieje… błyskawiczne przemieszczenie oficerów BOR na miejsce, sprawdzenie i zmiana pilotażu policji itp. Jednym słowem akcja ”chaos”, ale klient nasz pan. I tu właśnie koledzy z secret service nie zareagowali, nie powiedzieli STOP, mimo, że mają tak sztywne procedury…
Jakie było zaskoczenie, gdy na placu zamkowym czekali już na delegację dziennikarze i tłum gapiów. Okazało się, że masa ludzi podsłuchuje radiostacje policyjne i to był właśnie tego efekt. Po skonsumowaniu pierogów, zadowolony pan Clinton postanowił się przespacerować pod warszawską syrenkę, ulicą świętojańską (wąska ulica, ciasno, koszmar każdego ochroniarza). Kiedy nasz gość wychodził ze sklepu z antykami, gdzieś na wysokości archikatedry, w kierunku prezydenta nagle lecą jakieś przedmioty!!! Pierwsze uderzenia przyjmuje na siebie oficer BOR, zasłaniając ciałem prezydenta. Agenci secret service za bardzo nie wiedzą co się dzieje. Dwóch gdzieś znika. Kolejne wrzutki już nie docierają… bo na ich drodze staje oficer BOR z parasolem…Ewakuacja zmierza w kierunku podstawionej kolumny na ulicy zapiecek, oficerowie BOR zasłaniają sobą, zarówno byłego prezydenta USA, jak i jego ochronę. Na szczęście, okazało się, że były to tylko jajka, a nie kamienie albo, co gorsza, granaty.
Kolumna w trybie ewakuacyjnym udała się do hotelu, gdzie prezydent został wprowadzony do apartamentów już przez garaże, bez kontaktu z osobami pośrednimi i dziennikarzami. Była to jedyna w historii ewakuacja amerykańskiego prezydenta w Polsce.
Jak zauważyliście, nie taki secret service doskonałe, jak ich pokazują. W ochronie najważniejszy jest człowiek, jego umiejętności i wyszkolenie, a nasi oficerowie BOR to pokazali wówczas Amerykanom.

Autor Maciej Ustarbowski, BOR Grupa, redakcja Sylwia Ustarbowska, czytaj http://borgrupa.pl/blog/.

PS. Oficerem BOR z parasolem był autor artykułu, a my Polacy nigdy nie powinnyśmy mieć kompleksów na tle innych służb, wojsk itp., bowiem zawsze liczy się człowiek i jego umiejętności.

Facebook photo

W imieniu organizatorów
• BOR Grupa Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego
• Szkoła Sztuk i Sportów Walki Maciej Grubski

zapraszamy na kurs:

• instruktora sportu KARATE ,KARATE COMBAT i SPORTÓW WALKI
• instruktora rekreacji ruchowej SAMOOBRONA

W ramach kursu odbędzie się 6 zjazdów:

02-04 czerwca/ Księże Młyny
09-11 czerwca/ Księże Młyny
14- 15 lipca/ Księże Młyny
21-23 lipca/ Wądzyń
4-6 sierpnia/ Księże Młyny

Prowadzący szkolenie: shihan Maciej Grubski, instruktor Maciej Ustarbowski oraz zaproszeni wykładowcy, m.in.: Wojciech Olczak, lekarz medycyny, Sylwia Skonieczka, mgr prawa, Michał Krzemiński, fizjoterapeuta.

shihan Maciej Grubski - twórca systemu Karate Combat, trener karate, karate combat, samoobrony, instruktor sportu i sztuk walki w stowarzyszeniu Centrum Promocji Sportu i Rekreacji „DRAGON”, trener strzelectwa, taktyki i technik interwencji, pływania, combat ju-jitsu. Posiada 6 dan Karate, 5 dan Ju-jitsu. Wielokrotny Mistrz Świata i Europy, łącznie zdobył 96 medali wywalczonych w zawodach rangi Mistrzostw Świata, Europy i Polski, Pucharach Świata i Europy w tym: 25 złotych medali zdobytych w Mistrzostwach Polski, 20 złotych medali zdobytych w Mistrzostwach Europy, 7 złotych medali zdobytych w Mistrzostwach Świata. Członek i współzałożyciel Polskiego Związku Instruktorów i Trenerów Formacji Ochronnych IP System. Prowadzi zajęcia na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

instruktor Maciej Ustarbowski - były oficer BOR, główny instruktor w Wydziale Szkoleniowym w zakresie samoobrony i taktyki interwencji oraz szkoleniowiec z zakresu taktyki działania. Wielokrotnie odznaczony za misje zagraniczne Gwiazdą Iraku, Gwiazdą Afganistanu, odznaczeniami NATO za misje pokojowe w BOŚNI i AFGANISTANIE, oraz za współpracę na rzecz pokoju w IRAKU.Twórca systemu samoobrony BG System Samoobrony, współzałożyciel BOR Grupy, instruktor samoobrony, taktyki i technik interwencji, taktyki jazdy specjalnej, strzelectwa, wspinaczki wysokogórskiej, survivalu, wielokrotny uczestnik misji zagranicznych. Dowódca plutonu zwiadu i dalekiego rozpoznania sił IFOR 16 batalionu powietrznodesantowego 6 Brygady Desantowo – Szturmowej w Bośni, były dowódca zespołu ochrony Close Protection Team ambasady i ambasadora RP w Afganistanie i Iraku. Był starszym specjalistą do spraw ochrony MSZ. Członek i współzałożyciel Polskiego Związku Instruktorów i Trenerów Formacji Ochronnych IP System. Prowadzi zajęcia na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie z zakresu walki w bliskim kontakcie. Jest członkiem Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK.

Ogólne warunki uczestnictwa:
Zgłoszenia na kurs należy dokonać mailowo na adres: biuro@borgrupa.pl, podając:
• nazwisko i imię uczestnika/-ów,
• stowarzyszenie sportowe lub klub sportowy, w którym trenują,
• stopień zaawansowania w sportach walki każdej zgłoszonej osoby (początkujący, średni, zaawansowany),
• telefon kontaktowy do przedstawiciela grupy (np. trenera lub instruktora).

Podstawowe wymagania to:

- Ukończony 18 rok życia. Można skierować młodszych zawodników, ale oni otrzymają uprawnienia po ukończeniu 18 lat,
- Udokumentowany minimum stopień 4 kyu (instruktor karate, karate combat) lub 2 letnie doświadczenie w treningach, potwierdzone przez Klub (instruktor sportów walki, instruktor rekreacji ruchowej samoobrona),
- Ważne badania lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania sportu i wykonywania zawodu Instruktora Sportu,
- wykształcenie średnie (bez matury), można przystąpić do kursu przed ukończeniem szkoły, wtedy uprawnienia wydane zostaną po ukończeniu szkoły.

Cena: 1500 PLN, tj. 6 zjazdów po 250 zł/obejmuje zdobycie uprawnień instruktora sportu o jednej wybranej specjalizacji (karate, karate combat lub sportów walki) oraz instruktora rekreacji ruchowej samoobrona.
Pozostałe specjalizacje w ramach instruktora sportu płatne dodatkowo po 100 zł/jedna specjalizacja/ jeden zjazd.
Komplet: 3 legitymacje instruktora sportu (karate, karate combat, sportów walki) + instruktor rekreacji ruchowej samoobrona wynosi 2700 PLN.
Płatność przed każdym zjazdem. Szczegóły płatności: biuro@borgrupa.pl

WSZYSCY UCZESTNICY KURSU OTRZYMAJĄ LEGITYMACJE INSTRUKTORSKIE WYDANE PRZEZ OŚRODEK KSZTAŁCENIA.

Dojazd i Nocleg: we własnym zakresie.

Serdecznie zapraszam

Sylwia Skonieczka
Dyrektor BOR Grupa Niepublicznej Placówki Kształcenia Ustawicznego

Partnerzy:
BOR Grupa
Karate Combat

👉Specjalnie dla Was podsumowanie ze szkoleń z zachowań podczas ataku terrorystycznego i sytuacji zakładniczej z Częstochowy i Nowej Huty👈.
Zapraszamy do oglądania▶🔂🔛.
Pełny program całodniowy zrealizujemy już wkrótce, śledźcie nas na fb🔍👍
https://youtu.be/cRPG5m8b5CE

Facebook photo

Drodzy, trochę to trwało bo i czas u nas gorrrącyyyy 🔥🔥ale mamy to i wrzucamy obiecany filmik z podsumowaniem naszego pierwszego roku‼️🤗👍 Jeszcze raz dziękujemy, że jesteście z nami ;)🙏
https://www.youtube.com/watch?v=KI5DH-ErcjE&feature=youtu.be

Facebook photo

W imieniu organizatorów
• BOR Grupa Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego
• Szkoła Sztuk i Sportów Walki Maciej Grubski

zapraszamy na kurs:

• instruktora sportu KARATE ,KARATE COMBAT i SPORTÓW WALKI
• instruktora rekreacji ruchowej SAMOOBRONA

W ramach kursu odbędzie się 6 zjazdów:

02-04 czerwca/ Księże Młyny
09-11 czerwca/ Księże Młyny
14- 15 lipca/ Czepów - Księże Młyny
21-23 lipca/ Wądzyń
4-6 sierpnia/ Księże Młyny

Prowadzący szkolenie: shihan Maciej Grubski, instruktor Maciej Ustarbowski oraz zaproszeni wykładowcy, m.in.: Wojciech Olczak, lekarz medycyny, Sylwia Skonieczka, mgr prawa, Michał Krzemiński, fizjoterapeuta.

shihan Maciej Grubski - twórca systemu Karate Combat, trener karate, karate combat, samoobrony, instruktor sportu i sztuk walki w stowarzyszeniu Centrum Promocji Sportu i Rekreacji „DRAGON”, trener strzelectwa, taktyki i technik interwencji, pływania, combat ju-jitsu. Posiada 6 dan Karate, 5 dan Ju-jitsu. Wielokrotny Mistrz Świata i Europy, łącznie zdobył 96 medali wywalczonych w zawodach rangi Mistrzostw Świata, Europy i Polski, Pucharach Świata i Europy w tym: 25 złotych medali zdobytych w Mistrzostwach Polski, 20 złotych medali zdobytych w Mistrzostwach Europy, 7 złotych medali zdobytych w Mistrzostwach Świata. Członek i współzałożyciel Polskiego Związku Instruktorów i Trenerów Formacji Ochronnych IP System. Prowadzi zajęcia na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

instruktor Maciej Ustarbowski - były oficer BOR, główny instruktor w Wydziale Szkoleniowym w zakresie samoobrony i taktyki interwencji oraz szkoleniowiec z zakresu taktyki działania. Wielokrotnie odznaczony za misje zagraniczne Gwiazdą Iraku, Gwiazdą Afganistanu, odznaczeniami NATO za misje pokojowe w BOŚNI i AFGANISTANIE, oraz za współpracę na rzecz pokoju w IRAKU.Twórca systemu samoobrony BG System Samoobrony, współzałożyciel BOR Grupy, instruktor samoobrony, taktyki i technik interwencji, taktyki jazdy specjalnej, strzelectwa, wspinaczki wysokogórskiej, survivalu, wielokrotny uczestnik misji zagranicznych. Dowódca plutonu zwiadu i dalekiego rozpoznania sił IFOR 16 batalionu powietrznodesantowego 6 Brygady Desantowo – Szturmowej w Bośni, były dowódca zespołu ochrony Close Protection Team ambasady i ambasadora RP w Afganistanie i Iraku. Był starszym specjalistą do spraw ochrony MSZ. Członek i współzałożyciel Polskiego Związku Instruktorów i Trenerów Formacji Ochronnych IP System. Prowadzi zajęcia na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie z zakresu walki w bliskim kontakcie. Jest członkiem Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK.

Ogólne warunki uczestnictwa:
Zgłoszenia na kurs należy dokonać mailowo na adres: biuro@borgrupa.pl, podając:
• nazwisko i imię uczestnika/-ów,
• stowarzyszenie sportowe lub klub sportowy, w którym trenują,
• stopień zaawansowania w sportach walki każdej zgłoszonej osoby (początkujący, średni, zaawansowany),
• telefon kontaktowy do przedstawiciela grupy (np. trenera lub instruktora).

Podstawowe wymagania to:

- Ukończony 18 rok życia. Można skierować młodszych zawodników, ale oni otrzymają uprawnienia po ukończeniu 18 lat,
- Udokumentowany minimum stopień 4 kyu (instruktor karate, karate combat) lub 2 letnie doświadczenie w treningach, potwierdzone przez Klub (instruktor sportów walki, instruktor rekreacji ruchowej samoobrona),
- Ważne badania lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania sportu i wykonywania zawodu Instruktora Sportu,
- wykształcenie średnie (bez matury), można przystąpić do kursu przed ukończeniem szkoły, wtedy uprawnienia wydane zostaną po ukończeniu szkoły.

Cena: 1500 PLN, tj. 6 zjazdów po 250 zł/obejmuje zdobycie uprawnień instruktora sportu o jednej wybranej specjalizacji (karate, karate combat lub sportów walki) oraz instruktora rekreacji ruchowej samoobrona.
Pozostałe specjalizacje w ramach instruktora sportu płatne dodatkowo po 100 zł/jedna specjalizacja/ jeden zjazd.
Komplet: 3 legitymacje instruktora sportu (karate, karate combat, sportów walki) + instruktor rekreacji ruchowej samoobrona wynosi 2700 PLN.
Płatność przed każdym zjazdem. Szczegóły płatności: biuro@borgrupa.pl

WSZYSCY UCZESTNICY KURSU OTRZYMAJĄ LEGITYMACJE INSTRUKTORSKIE WYDANE PRZEZ OŚRODEK KSZTAŁCENIA.

Dojazd i Nocleg: we własnym zakresie.

Serdecznie zapraszam

Sylwia Skonieczka
Dyrektor BOR Grupa Niepublicznej Placówki Kształcenia Ustawicznego

Partnerzy:
BOR Grupa
Karate Combat

Zapraszamy do oglądania zdjęć i gratulujemy ekipie z TEDxTarnow świetnej organizacji👌👍. Czekamy na filmy.🎬🎥 Do zobaczenia za rok na kolejnym tedzie ;) 🤗👈

Facebook photo

Trzymajcie kciuki za dzielnego Maćka ✊👍✌BOR Grupa na TEDxTarnow 😆💪

Facebook photo

Zapraszamy na cotygodniowe zajęcia sekcji samoobrony, bazujące na autorskim systemie BOR Grupa System Samoobrony.

System powstał na bazie własnych, wieloletnich doświadczeń w prowadzaniu zajęć w Biurze Ochrony Rządu, jednostkach specjalnych, czy Wojskowej Akademii Technicznej. Trenując, skupiamy się na skuteczności, z wykorzystaniem punktów wrażliwych na ciele, tzw. ATEMI. System bazuje m.in. na: karate, karate combat, combat jujitsu, judo, kung fu, krav maga, aikido, muai thai.

System został stworzony przez współzałożyciela BOR Grupy, Macieja Ustarbowskiego - byłego oficera BOR, wielokrotnie odznaczonego za misje zagraniczne Gwiazdą Iraku, Gwiazdą Afganistanu, odznaczeniami NATO za misje pokojowe w BOŚNI i AFGANISTANIE, oraz za współpracę na rzecz pokoju w IRAKU, głównego instruktora w Wydziale Szkoleniowym w zakresie samoobrony i taktyki interwencji oraz szkoleniowca z zakresu taktyki działania, instruktora samoobrony, taktyki i technik interwencji, taktyki jazdy specjalnej, strzelectwa, wspinaczki wysokogórskiej, survivalu, wielokrotnego uczestnika misji zagranicznych, dowódcę plutonu zwiadu i dalekiego rozpoznania sił IFOR 16 batalionu powietrznodesantowego 6 Brygady Desantowo - Szturmowej w Bośni, byłego dowódcę zespołu ochrony Close Protection Team ambasady i ambasadora RP w Afganistanie i Iraku, byłego starszego specjalistę do spraw ochrony MSZ, członka i współzałożyciela Polskiego Związku Instruktorów i Trenerów Formacji Ochronnych IP System, z doświadczeniem w prowadzeniu zajęć na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie z zakresu walki w bliskim kontakcie, członka Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK.

W BG Systemie Samoobrony wykorzystywane są techniki i sztuki walki, praktyczne i przydatne w sytuacjach realnego zagrożenia ale również techniki relaksacyjne, oddechowe, pobudzające, rozluźniająco- rozciągające. System skupia się na prostych ruchach, z wykorzystaniem naszych naturalnych odruchów, jest prosty i przystępny dla każdego. Nie wymaga nadzwyczajnej sprawności fizycznej, bazuje na sile dynamicznej ćwiczącego, a równocześnie jest formą aktywnej rekreacji fizycznej.

Czas trwania: półtorej godziny (dwie jednostki lekcyjne, po 45 min)

Strój: sportowy, swobodny

Miejsce: Centrum Kultury Podgórza, ul. Sokolska 13, sala nr 13

Cena: 40 PLN za jednorazowe wejście, 150 PLN karnet na cztery wejścia/ ważne przez miesiąc

📌👉Polecamy kanał na youtube Prawne Lifehacki, będziemy Wam od czasu do czasu wrzucać tematy prawne.📂🏷️ Dziś o różnicy między kwalifikowanym a zwykłym pracownikiem ochrony, a są one istotne i mają znaczenie, chociażby w kwestiach kompetencji, jakie dany pracownik posiada.
➡️Wykłady w tym temacie są częścią naszych szkoleń z zakresu taktyki i technik interwencji dla zespołów ochrony lokalu.⬅️

Facebook photo

Przypominamy, szkolenie - Jak przeżyć atak terrorystyczny już jutro‼️🔜🚩. Pytacie nas o kolejne terminy...najszybciej końcem sierpnia, lub we wrześniu- zatem koniecznie bądźcie z nami jutro w Ośrodek Kultury Norwida.👈🔊📢 Zapraszamy 👍
https://www.facebook.com/events/244798532670365/

Zapraszamy na szkolenie: Wakacyjny bezpiecznik.

Przed nami lato, zapewne wybierasz się na wakacje, to szkolenie powinno być dla Ciebie niezbędnikiem przed podróżą.

Czego nauczysz się podczas warsztatów w dniu 28 czerwca?

Agenda:

- W jaki sposób przygotować się do podróży, o czym pamiętać?

- Jak i gdzie zabezpieczyć dokumenty i pieniądze.

- Na co zwracać uwagę na wakacjach, np. osoby dziwnie zachowujące się, pakunki, itp.

- Poznacie podstawowe formy samoobrony przed atakiem lub zaczepkami nieznajomych osób.

- Przedstawimy podstawowe informacje z zakresu pierwszej pomoc
- Dowiecie się jak się zachować w przypadku znalezienia się w sytuacji ataku terrorystycznego.
- Omówimy sposoby powiadamiania służb ratunkowych, czy policji.
U nas w pakiecie masz najwyższą jakość i najlepszego instruktora - specjalistę w swojej dziedzinie, PRAKTYKA, A NIE TEORETYKA - przyjdź i przekonaj się..

Nasze szkolenia bazują na autorskim systemie BG System Samoobrony.

System powstał na bazie własnych, wieloletnich doświadczeń w prowadzaniu zajęć w Biurze Ochrony Rządu, jednostkach specjalnych, czy Wojskowej Akademii Technicznej. Trenując, skupiamy się na skuteczności, z wykorzystaniem punktów wrażliwych na ciele, tzw. ATEMI. System bazuje m.in. na: karate, karate combat, combat jujitsu, judo, kung fu, krav maga, aikido, muai thai.

System został stworzony przez współzałożyciela BOR Grupy, Macieja Ustarbowskiego - byłego oficera BOR, wielokrotnie odznaczonego za misje zagraniczne Gwiazdą Iraku, Gwiazdą Afganistanu, odznaczeniami NATO za misje pokojowe w BOŚNI i AFGANISTANIE, oraz za współpracę na rzecz pokoju w IRAKU, głównego instruktora w Wydziale Szkoleniowym w zakresie samoobrony i taktyki interwencji oraz szkoleniowca z zakresu taktyki działania, instruktora samoobrony, taktyki i technik interwencji, taktyki jazdy specjalnej, strzelectwa, wspinaczki wysokogórskiej, survivalu, wielokrotnego uczestnika misji zagranicznych, dowódcę plutonu zwiadu i dalekiego rozpoznania sił IFOR 16 batalionu powietrznodesantowego 6 Brygady Desantowo - Szturmowej w Bośni, byłego dowódcę zespołu ochrony Close Protection Team ambasady i ambasadora RP w Afganistanie i Iraku, byłego starszego specjalistę do spraw ochrony MSZ, członka i współzałożyciela Polskiego Związku Instruktorów i Trenerów Formacji Ochronnych IP System, z doświadczeniem w prowadzeniu zajęć na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie z zakresu walki w bliskim kontakcie, członka Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK.

W BG Systemie Samoobrony wykorzystywane są techniki i sztuki walki, praktyczne i przydatne w sytuacjach realnego zagrożenia ale również techniki relaksacyjne, oddechowe, pobudzające, rozluźniająco- rozciągające. System skupia się na prostych ruchach, z wykorzystaniem naszych naturalnych odruchów, jest prosty i przystępny dla każdego. Nie wymaga nadzwyczajnej sprawności fizycznej, bazuje na sile dynamicznej ćwiczącego, a równocześnie jest formą aktywnej rekreacji fizycznej.

Czas trwania: półtorej godziny (dwie jednostki lekcyjne, po 45 min)

Strój: swobodny

Miejsce: Centrum Kultury Podgórza, ul. Sokolska 13, sala nr 13

Cena: 60 PLN. Grupa min. 5 osób.

Odwiedź nas:
www.facebook.com/borgrupa/
www.borgrupa.pl
https://www.youtube.com/channel/UC2IUzUfM2DAnquChHKAMkqw

Zapraszamy
Zespół BOR Grupy

Lubimy naszych Seniorów i wyróżniamy za uważność, skupienie, słuchanie, chęć nauki....za robienie notatek 🤗👍👏✍️🏅. Tutaj podczas naszych wykładów z psychologii strachu i agresji w Centrum Kultury Podgórza. Pozdrawiamy Seniorów i do zobaczenia we wrześniu👋🙂

Facebook photo

Dziękujemy Ośrodek Kultury Norwida i C-2 Południe Cafe za zorganizowanie prelekcji Mój Afganistan w przemiłej atmosferze, w klimacie Nowej Huty sprzed lat😊🙏👍

Facebook photo

11.06.2017 w Księżych Młynach, w trakcie III zjazdu kursu na instruktorów karate, karate combat, sportów walki i rekreacji ruchowej samoobrona, odbyły się VI Indywidualne Polskie Mistrzostwa Karate Combat w konkurencji POLIGON, 👊💪 zorganizowane przez Karate Combat oraz Związek Sportowy Karate Shotokan NSKF Polska. Przedstawiamy Wam krótki film z dzielnych zmagań uczestników😅🔥. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. 👏💐🏆🎖️
https://www.youtube.com/watch?v=14xgjAoui4U
Więcej filmów na naszym kanale https://www.youtube.com/channel/UC2IUzUfM2DAnquChHKAMkqw

Facebook photo

Bardzo lubimy wracać do Częstochowy i zaprzyjaźnionej grupy otwartych, fantastycznych ludzi, skupionych wokół Fundacja Orzeł Biały👍💐🆒. Mamy nadzieję, że spełniliśmy Wasze oczekiwania w ramach szkolenia - Jak przeżyć atak terrorystyczny, a później prelekcji "Mój Afganistan". A nabyta, podczas szkolenia, wiedza, zostanie Wam na zawsze w pamięci i oby tylko tam musiała zostać... Dziękujemy Dominik Stępak - Niezależny Działacz Społeczny - Biznesowy za zaproszenie 😀🙏 a całej grupie za upominek na koniec🎁🤗
A na Kraków PL czekamy 19 i 21 czerwca, o godz. 18.30 w Ośrodku Kultury Norwida.
👉https://www.facebook.com/events/244798532670365/👈
https://www.facebook.com/events/1553520697992907/◀

Facebook photo

Częstochowa deszczowa ale u nas gorąco 🌞szkolimy jak przeżyć atak terrorystyczny, a później prelekcja Mój Afganistan. Wszyscy zasluchani, ta lekcja która dziś odrobia, kiedyś może się przydać... Kolejne szkolenie Jak przeżyć atak terrorystyczny już 21 czerwca, prelekcja Mój Afganistan 19 czerwca, obydwa spotkania w Nowej Hucie🔜❗🔖👍zapraszamy ☺

Facebook photo

Dziękujemy rzeszowskiemu zespołowi ochrony lokalu Specjah Security🙏.
↪Szkoliliśmy z zakresu taktyki i technik interwencji w lokalu, m.in. z wybranych zagadnień prawnych z zakresu ustawy o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej, technik transportowych, wykorzystania niektórych punktów wrażliwych, tzw. Atemi podczas interwencji, technik wykorzystania wybranych środków przymusu bezpośredniego.↩
Powodzenia Chłopaki😁👍💪👌✊
Szkolenia prowadzimy na zamówienie firm i grup zorganizowanych. Zapraszamy‼️

Facebook photo

Dzień dobry Rzeszów 😉👋 jesteśmy i szkolimy z taktyki i technik interwencji zespół ochrony lokalu Specjah Security. Krzyki z bólu i śmiech na zmianę, ale skuteczność wymaga poświęceń 😃😀😆💪✌👍 Wkrótce filmik, a już jutro ▶▶Częstochowa welcome to ◀◀

Facebook photo

Nowa Huta przywitała nas pełną salą podczas szkolenia z samoobrony podręcznymi środkami w Ośrodek Kultury Norwida 🤗👏👌 Dziękujemy🙏 i oby tak było zawsze 😌👍 👉Następne szkolenie w Nowej Hucie już 21 czerwca - Jak przeżyć atak terrorystyczny, https://www.facebook.com/events/244798532670365/.👈
📌Zapraszamy również 22 czerwca na szkolenie: Kałach bez tajemnic, https://www.facebook.com/events/1674728905878257/.
↪A już dziś zapowiadamy, że następny kurs to - Wakacyjny Bezpiecznik, wszystko co powinieneś wiedzieć z zakresu bezpieczeństwa osobistego, przed wyjazdem na wakacje. Spotkacie nas 28 czerwca na Sokolskiej 13, w Centrum Kultury Podgórza. Info wkrótce na fb.↩🚩
Życzymy Wam udanego i gorącego długiego weekendu, a my tymczasem zmykamy szkolić w Rzeszowie i Częstochowie 🆒✔️💪👈 Relacja, jak zawsze będzie dostępna na fb i naszym kanale na youtube 📸📽️🎬.
Pozdrawiamy ciepło i odpoczywajcie 😎☀🍦🌷🍓🍉

Facebook photo

Zapraszamy na cotygodniowe zajęcia sekcji samoobrony, bazujące na autorskim systemie BOR Grupa System Samoobrony.

System powstał na bazie własnych, wieloletnich doświadczeń w prowadzaniu zajęć w Biurze Ochrony Rządu, jednostkach specjalnych, czy Wojskowej Akademii Technicznej. Trenując, skupiamy się na skuteczności, z wykorzystaniem punktów wrażliwych na ciele, tzw. ATEMI. System bazuje m.in. na: karate, karate combat, combat jujitsu, judo, kung fu, krav maga, aikido, muai thai.

System został stworzony przez współzałożyciela BOR Grupy, Macieja Ustarbowskiego - byłego oficera BOR, wielokrotnie odznaczonego za misje zagraniczne Gwiazdą Iraku, Gwiazdą Afganistanu, odznaczeniami NATO za misje pokojowe w BOŚNI i AFGANISTANIE, oraz za współpracę na rzecz pokoju w IRAKU, głównego instruktora w Wydziale Szkoleniowym w zakresie samoobrony i taktyki interwencji oraz szkoleniowca z zakresu taktyki działania, instruktora samoobrony, taktyki i technik interwencji, taktyki jazdy specjalnej, strzelectwa, wspinaczki wysokogórskiej, survivalu, wielokrotnego uczestnika misji zagranicznych, dowódcę plutonu zwiadu i dalekiego rozpoznania sił IFOR 16 batalionu powietrznodesantowego 6 Brygady Desantowo - Szturmowej w Bośni, byłego dowódcę zespołu ochrony Close Protection Team ambasady i ambasadora RP w Afganistanie i Iraku, byłego starszego specjalistę do spraw ochrony MSZ, członka i współzałożyciela Polskiego Związku Instruktorów i Trenerów Formacji Ochronnych IP System, z doświadczeniem w prowadzeniu zajęć na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie z zakresu walki w bliskim kontakcie, członka Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK.

W BG Systemie Samoobrony wykorzystywane są techniki i sztuki walki, praktyczne i przydatne w sytuacjach realnego zagrożenia ale również techniki relaksacyjne, oddechowe, pobudzające, rozluźniająco- rozciągające. System skupia się na prostych ruchach, z wykorzystaniem naszych naturalnych odruchów, jest prosty i przystępny dla każdego. Nie wymaga nadzwyczajnej sprawności fizycznej, bazuje na sile dynamicznej ćwiczącego, a równocześnie jest formą aktywnej rekreacji fizycznej.

Czas trwania: półtorej godziny (dwie jednostki lekcyjne, po 45 min)

Strój: sportowy, swobodny

Miejsce: Centrum Kultury Podgórza, ul. Sokolska 13, sala nr 13

Cena: 40 PLN za jednorazowe wejście, 150 PLN karnet na cztery wejścia/ ważne przez miesiąc

Za nami trzy zjazdy w ramach kursu na instruktorów karate, karate combat, sportów walki i rekreacji ruchowej samoobrona. Zmontowaliśmy dla Was film podsumowujący część z zajęć prowadzonych przez naszych instruktorów ze zjazdu I i III. Świetna, zgrana grupa i fantastyczna atmosfera oraz wysoki poziom zajęć. 👍💪🆗🔝. Podsumowanie ze zjazdu II oraz kolejnych w sierpniu ;)
https://www.youtube.com/watch?v=OcmFTW-VaGI

Facebook photo

Kałach bez tajemnic - kurs obsługi karabinka AK

Posiadasz kałacha, ale potrafisz tylko załadować magazynek i pobawić się na strzelnicy? Chcesz, żeby Twój kałach nie miał przed Tobą tajemnic? Przyjdź na szkolenie, rozwiążemy Twoje wszelkie problemy w zakresie obsługi, zacięć, tuningu, co jest do niego potrzebne, a co zbędne?

Zakres programu :
- zasady bezpieczeństwa podczas obchodzenia się z bronią
- budowa
- zasada działania
- magazynki (rodzaje)
- rodzaje amunicji
- możliwości penetracyjne poszczególnych pocisków
- ładowanie magazynka
- technika podpięcia maga
- technika trzymania karabinka
- bezpiecznik
- kilka technik przeładowania
- postawy
- technika składania się do strzału
- panowanie nad karabinkiem w trakcie prowadzenia ognia
- kontrola broni po strzale
- rozładowanie broni
- czyszczenie i konserwacja, czyli jak dbać by służył długie lata

A ponadto przedstawimy fakty i mity:
Legendarne kopnięcie - jak jest w realu?
Moc i głęboka penetracja przeszkód.
Tuning co warto a co jest zbędne.

Prowadzący: Maciej Ustarbowski- instruktor strzelectwa, były oficer BOR, dowódca ochrony ambasady RP w Afganistanie oraz instruktor strzelectwa Daro, twórca systemu Zenith9

Czas trwania: dwie godziny zegarowe

Strój: swobodny. Nie musisz posiadać własnego karabinka AK.

Miejsce: świetlica na strzelnicy ul. Pasternik 128, Kraków

Cena: 100 PLN. Grupa min. 8 osób.

Odwiedź nas:
www.facebook.com/borgrupa/
www.borgrupa.pl
https://www.youtube.com/channel/UC2IUzUfM2DAnquChHKAMkqw

Zapraszamy
Zespół BOR Grupy

Za nami pierwszy rok istnienia BOR Grupy💪😅🏆. Fakt, że obchodziliśmy go na kursie instruktorskim oznacza, że udało się zrobić wiele, a przede wszystkim uruchomić niepubliczny ośrodek kształcenia ustawicznego✔️. Małymi krokami ale ciągle do przodu, udaje nam się zaszczepić w Was ideę bezpiecznego myślenia. Wprowadziliśmy dla Was szeroki wachlarz szkoleń z zakresu bezpieczeństwa osobistego. Prowadzimy sekcję według autorskiego systemu samoobrony, kursy, warsztaty, wykłady, czy prelekcje dla grup, firm,otwarte i na zamówienie. Aktywizujemy Seniorów w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Jesteśmy dla Was w social media, możecie nas oglądać na youtube.
Planów i projektów mamy mnóstwo. Już wkrótce nowy cykl "Motywacja przez pasję", którego pierwszym gościem będzie mistrz świata w karate, shihan Maciej Grubski🏅‼️✅. 👉Wywiad przeprowadzony przez dyr. zarządzającą BG już wkrótce na yt👈. Spotkacie nas m.in. na TEDx w Tarnowie, na specjalnym module szkolenia SERE dla cywilów i podczas wielu, wielu innych realizacji👌.
Dziękujemy tym, którzy nas wspierają, współpracują z nami, czy uczestniczą w naszych zajęciach i wierzą w nas🙏🙏🤗. Ostatni rok dowodzi, że tworzymy zgrany team, w którym najważniejsi są ludzie oraz najwyższa jakość szkoleń💯.
Jakość, praktyczne podejście, team spirit, wiedza, doświadczenie i charyzma, to co nas wyróżnia. Jeśli uważasz, że to czcze przechwałki- przyjdź na nasze szkolenie. Zapraszamy Cię serdecznie😀.
Dziękujemy, że jesteście z nami, bez Was nie byłoby BOR Grupy👏🙏👌👈😘💐
↪Wkrótce relacja video z naszego świętowania na yt↩ Przypominamy, że z okazji rocznicy, 5 wybranych uczestników naszych kursów, otrzymało od nas rabaty na najbliższe szkolenia💰🎁. Część już skorzystała, cieszy nas to niezmiernie👍.
Pozdrawiamy
Zespół BG🙌

Facebook photo

Zapraszamy na nasz kanał na youtube, gdzie znajdziecie najnowszy montaż ze szkolenia z punktów ATEMI w samoobronie 🎬🎥
👉 https://www.youtube.com/watch?v=EKAfOo2YXcs👈

Facebook photo

W ramach naszego święta specjalna prelekcja o Afganistanie dla uczestników kursu instruktorskiego BOR Grupy Niepublicznej Placówki Kształcenia Ustawicznego w Poddebicach.

Facebook photo

Świętujemy I rocznicę powstania BOR Grupy 🍰🏆🎂🎉 dziekujemy, że jesteście z nami 👍😙

Facebook photo

Szkolenie z punktów ATEMI w samoobronie, to bezsprzecznie czarny koń naszych szkoleń🎯🔝🔥🐎...Zapowiadało się niepozornie, nie wzbudziło większego entuzjazmu, jeśli chodzi o Wasze zainteresowanie...a była to petarda wśród szkoleń💣🎆🌋. Zdjęcia niewiele mówią, ale poczekajcie na filmik...ból, strach, zdziwienie, szok, niedowierzanie, że serio😱⁉️ Naprawdę... znajomość i umiejętność wykorzystania punktów ATEMI w samoobronie, jest absolutnie niezbędna, jeśli w ogóle interesuje Cię własne poczucie bezpieczeństwa👌☝️😏

Facebook photo

Pamiętając o naszych Seniorach, przeprowadziliśmy niezwykłe zajęcia samoobrony z okrzykiem😱. Oddechu i krzyku z użyciem przepony, śpiewająco uczyła Seniorki, współzałożycielka i zarządzająca BG, Sylwia, a wykorzystania krzyku, jako elementu samoobrony, jak zawsze niezawodny instruktor Maciek👌. Było mnóstwo dobrej zabawy i śmiechu😀😆🤣. Okazało się, że wcale nie tak łatwo jest się otworzyć i wyzwolić emocje, ale nasze Panie wyszły z zajęć dotlenione jak nigdy💯‼️

Facebook photo

Zapraszamy na cotygodniowe zajęcia sekcji samoobrony, bazujące na autorskim systemie BOR Grupa System Samoobrony.

System powstał na bazie własnych, wieloletnich doświadczeń w prowadzaniu zajęć w Biurze Ochrony Rządu, jednostkach specjalnych, czy Wojskowej Akademii Technicznej. Trenując, skupiamy się na skuteczności, z wykorzystaniem punktów wrażliwych na ciele, tzw. ATEMI. System bazuje m.in. na: karate, karate combat, combat jujitsu, judo, kung fu, krav maga, aikido, muai thai.

System został stworzony przez współzałożyciela BOR Grupy, Macieja Ustarbowskiego - byłego oficera BOR, wielokrotnie odznaczonego za misje zagraniczne Gwiazdą Iraku, Gwiazdą Afganistanu, odznaczeniami NATO za misje pokojowe w BOŚNI i AFGANISTANIE, oraz za współpracę na rzecz pokoju w IRAKU, głównego instruktora w Wydziale Szkoleniowym w zakresie samoobrony i taktyki interwencji oraz szkoleniowca z zakresu taktyki działania, instruktora samoobrony, taktyki i technik interwencji, taktyki jazdy specjalnej, strzelectwa, wspinaczki wysokogórskiej, survivalu, wielokrotnego uczestnika misji zagranicznych, dowódcę plutonu zwiadu i dalekiego rozpoznania sił IFOR 16 batalionu powietrznodesantowego 6 Brygady Desantowo - Szturmowej w Bośni, byłego dowódcę zespołu ochrony Close Protection Team ambasady i ambasadora RP w Afganistanie i Iraku, byłego starszego specjalistę do spraw ochrony MSZ, członka i współzałożyciela Polskiego Związku Instruktorów i Trenerów Formacji Ochronnych IP System, z doświadczeniem w prowadzeniu zajęć na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie z zakresu walki w bliskim kontakcie, członka Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK.

W BG Systemie Samoobrony wykorzystywane są techniki i sztuki walki, praktyczne i przydatne w sytuacjach realnego zagrożenia ale również techniki relaksacyjne, oddechowe, pobudzające, rozluźniająco- rozciągające. System skupia się na prostych ruchach, z wykorzystaniem naszych naturalnych odruchów, jest prosty i przystępny dla każdego. Nie wymaga nadzwyczajnej sprawności fizycznej, bazuje na sile dynamicznej ćwiczącego, a równocześnie jest formą aktywnej rekreacji fizycznej.

Czas trwania: półtorej godziny (dwie jednostki lekcyjne, po 45 min)

Strój: sportowy, swobodny

Miejsce: Centrum Kultury Podgórza, ul. Sokolska 13, sala nr 13

Cena: 40 PLN za jednorazowe wejście, 150 PLN karnet na cztery wejścia/ ważne przez miesiąc

Uwaga‼️ Uwaga‼️
↪Zapraszamy na szkolenie: Jak przeżyć atak terrorystyczny. ↩
📌Kurs wygrał w głosowaniu: szkolenie na życzenie, wśród mieszkańców i miłośników Nowej Huty.🏆

Czy powinieneś przejść obojętnie obok tego szkolenia? Zdecyduj sam, czy dzisiejsze wydarzenia pozwalają na obojętność...
W mediach głośno o tym, że w Polsce nie ma szkoleń, które przygotowują nas do obrony w sytuacji ataku terrorysty...Nie ma? Popatrz, robimy to od jakiegoś czasu: http://in-krakow.pl/news-details/-/news/jak-zniszczyc-napastnika-dlugopisem-byly-oficer-w-akcji/58c270c58921ba0700d579a4.
A jeśli znajdziesz takie szkolenie w sieci, to jest ono drogie i nie wyczerpuje nawet w części tematyki, która my realizujemy w ramach kompletnego programu.🤔

🚩Już dziś zapraszamy na całodniowe szkolenie, które realizuje kompletny program: Jak przeżyć atak terrorystyczny. Program dostępny tutaj: http://borgrupa.pl/przezyc-atak-terrorystyczny/. U nas w pakiecie masz najwyższą jakość i najlepszego specjalistę w swojej dziedzinie, praktyka a nie teoretyka - przyjdź i przekonaj się 😉
Szkolenie planujemy w połowie lipca, śledź nas na fb 👈👀
Zapraszamy👍

Kochani, przed nami kolejne spotkanie z cyklu Mój Afganistan, organizowane przez BOR Grupę. Tym razem we współpracy z Ośrodek Kultury Norwida. Jesteśmy dla Was w Nowej Hucie🤗👋👈🚩‼️
Spotkanie odbędzie się 19 czerwca o godz. 18.30 w C-2 Południe Cafe, os. Górali 5, wstęp wolny.🆓
Przyjdź- przeżyjesz przygodę jakiej nie zapewni Ci biuro podróży🗺️🇦🇫️

Halloooo Kraków 🔈🔊📣 przypominamy, że jutro, tj. w środę odbędzie się szkolenie z punktów wrażliwych na ciele tzw. ATEMI. Nauczymy Was jak je wykorzystać w samoobronie.
↪Jak zwykle gwarantujemy najwyższą jakość i super atmosferę👈↩
Czekamy na Wasze zapisy✍️🤳📧 Bądźcie z nami 🙏😀

10 czerwca, w ramach III zjazdu kursu instruktorskiego przypada I rocznica istnienia BOR Grupy, zatem obiecujemy uczestnikom kursu niespodziankę🎉🎁💐. Cieszymy się, że będziemy mogli świętować z Maciej Grubski i pozostałą ekipą. A Wam obiecujemy relację 📸🎥🎬 A dla Krakowa ⁉️ Spośród naszych stałych kursantów wybierzemy 5 osób, które z okazji naszego święta otrzymają rabat na wybrane szkolenie w Krakowie💰. Informację wyślemy bezpośrednio do osób zainteresowanych 📧🤗
Dziękujemy, że jesteście z nami 🙏

Drodzy, tak jak obiecaliśmy jesteśmy w Nowej Hucie🤗👌👈 Zaczynamy naszą przygodę od szkolenia z podRęcznikowych technik samoobrony, czyli broń się tym, co masz pod ręką - długopisem, kluczami, telefonem, książką.🖊️📱🔑📙
Serdecznie zapraszamy 👈🚩✅ Wstęp jest wolny a ilość miejsc ograniczona- zgłoszenia k.danecka-zapala@okn.edu.pl.
↪19 czerwca prelekcja Mój Afganistan, 21 czerwca szkolenie Jak przeżyć atak terrorystyczny ↩

Jeszcze nie ochłonęliśmy po Manchesterze i nie umilkły komentarze do tamtych wydarzeń, a poranne wiadomości znowu zaskakują nas informacją o kolejnym zamachu w Londynie…
Z relacji dziennikarzy i mieszkańców Londynu wynika, że należą się wielkie wyrazy uznania dla postawy, jaką wykazała się policja, jak i sami mieszkańcy Londynu. Szybkość i skuteczność działania służb bezpieczeństwa budzi podziw.
Nasuwa nam się pytanie, czy nadal i jak długo szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i bezpiecznego zachowania się na wypadek takich wydarzeń, jakich właśnie jesteśmy świadkami, będą traktowane jako niepotrzebne lub w sferze poza zainteresowaniami np. firm, bo się pokazuje w ten sposób, że istnieje niebezpieczeństwo‼️⁉️a w mediach wciąż się słyszy, że brak szkoleń w tym zakresie🔊
Celem i misją BG jest edukowanie w kwestiach bezpieczeństwa, jak i uświadamianie o możliwościach, jakie sami posiadamy. Jesteśmy prekursorami i zwolennikami idei nowej mody, MODY NA BEZPIECZEŃSTWO. Zapraszamy na nasz wykład w ramach TEDx Tarnów, jak i na szkolenia jak przeżyć atak terrorystyczny. Najbliższe 17 czerwca w Częstochowie oraz 21 czerwca w Krakowie/ Nowej Hucie.
Życzymy spokojnej i bezpiecznej niedzieli.
Zespół BG.
Bądź Gotów 👈👀👂💪
http://kontakt24.tvn24.pl/to-znow-atak-zamknijcie-drzwi-zamach-w-londynie-na-nagraniu-reportera-24,233630.html

Dla miłośników pałki teleskopowej specjalna filmowa odsłona części II szkolenia z technik posługiwania się tym narzędziem. Zapraszamy do oglądania. Powtórka szkolenia możliwa w przypadku zebrania się grupy 👈
Dziękujemy Uczestnikom za dobry humor i energię, mimo elementów bólowych podczas zajęć 🙏💪👍😃
https://www.youtube.com/watch?v=4St8vzHWE6I

Facebook photo

W imieniu organizatorów
• BOR Grupa Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego
• Szkoła Sztuk i Sportów Walki Maciej Grubski

zapraszamy na kurs:

• instruktora sportu KARATE ,KARATE COMBAT i SPORTÓW WALKI
• instruktora rekreacji ruchowej SAMOOBRONA

W ramach kursu odbędzie się 6 zjazdów.
Pierwszy zjazd: 12 maja od godz. 17.30 – 14 maja do godz. 13.00.
Miejsce: OSR „VANTUR” Księże Młyny 14A; 99-235 Pęczniew.

Kolejne zjazdy:

02-04 czerwca/ Księże Młyny
09-11 czerwca/ Księże Młyny
17-23 lipca/ dwa zjazdy/ Wądzyń
4-6 sierpnia/ Księże Młyny

Prowadzący szkolenie: Maciej Grubski, Maciej Ustarbowski oraz zaproszeni wykładowcy.

shihan Maciej Grubski - twórca systemu Karate Combat, trener karate, karate combat, samoobrony, instruktor sportu i sztuk walki w stowarzyszeniu Centrum Promocji Sportu i Rekreacji „DRAGON”, trener strzelectwa, taktyki i technik interwencji, pływania, combat ju-jitsu. Posiada 6 dan Karate, 5 dan Ju-jitsu. Wielokrotny Mistrz Świata i Europy, łącznie zdobył 96 medali wywalczonych w zawodach rangi Mistrzostw Świata, Europy i Polski, Pucharach Świata i Europy w tym: 25 złotych medali zdobytych w Mistrzostwach Polski, 20 złotych medali zdobytych w Mistrzostwach Europy, 7 złotych medali zdobytych w Mistrzostwach Świata. Członek i współzałożyciel Polskiego Związku Instruktorów i Trenerów Formacji Ochronnych IP System. Prowadzi zajęcia na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

instruktor Maciej Ustarbowski - były oficer BOR, główny instruktor w Wydziale Szkoleniowym w zakresie samoobrony i taktyki interwencji oraz szkoleniowiec z zakresu taktyki działania. Wielokrotnie odznaczony za misje zagraniczne Gwiazdą Iraku, Gwiazdą Afganistanu, odznaczeniami NATO za misje pokojowe w BOŚNI i AFGANISTANIE, oraz za współpracę na rzecz pokoju w IRAKU.Twórca systemu samoobrony BG System Samoobrony, współzałożyciel BOR Grupy, instruktor samoobrony, taktyki i technik interwencji, taktyki jazdy specjalnej, strzelectwa, wspinaczki wysokogórskiej, survivalu, wielokrotny uczestnik misji zagranicznych. Dowódca plutonu zwiadu i dalekiego rozpoznania sił IFOR 16 batalionu powietrznodesantowego 6 Brygady Desantowo – Szturmowej w Bośni, były dowódca zespołu ochrony Close Protection Team ambasady i ambasadora RP w Afganistanie i Iraku. Był starszym specjalistą do spraw ochrony MSZ. Członek i współzałożyciel Polskiego Związku Instruktorów i Trenerów Formacji Ochronnych IP System. Prowadzi zajęcia na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie z zakresu walki w bliskim kontakcie. Jest członkiem Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK.

Ogólne warunki uczestnictwa:
Zgłoszenia na kurs należy dokonać mailowo na adres: biuro@borgrupa.pl, podając:
• nazwisko i imię uczestnika/-ów,
• stowarzyszenie sportowe lub klub sportowy, w którym trenują,
• stopień zaawansowania w sportach walki każdej zgłoszonej osoby (początkujący, średni, zaawansowany),
• telefon kontaktowy do przedstawiciela grupy (np. trenera lub instruktora).

Podstawowe wymagania to:

- Ukończony 18 rok życia. Można skierować młodszych zawodników, ale oni otrzymają uprawnienia po ukończeniu 18 lat,
- Udokumentowany minimum stopień 4 kyu (instruktor karate, karate combat) lub 2 letnie doświadczenie w treningach, potwierdzone przez Klub (instruktor sportów walki, instruktor rekreacji ruchowej samoobrona),
- Ważne badania lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania sportu i wykonywania zawodu Instruktora Sportu,
- wykształcenie średnie (bez matury), można przystąpić do kursu przed ukończeniem szkoły, wtedy uprawnienia wydane zostaną po ukończeniu szkoły.

Cena: 1500 PLN, tj. 6 zjazdów po 250 zł/obejmuje zdobycie uprawnień instruktora sportu o jednej wybranej specjalizacji (karate, karate combat lub sportów walki) oraz instruktora rekreacji ruchowej samoobrona.
Pozostałe specjalizacje w ramach instruktora sportu płatne dodatkowo po 100 zł/jedna specjalizacja/ jeden zjazd.
Komplet: 3 legitymacje instruktora sportu (karate, karate combat, sportów walki) + instruktor rekreacji ruchowej samoobrona wynosi 2700 PLN.
Płatność przed każdym zjazdem. Szczegóły płatności: biuro@borgrupa.pl

WSZYSCY UCZESTNICY KURSU OTRZYMAJĄ LEGITYMACJE INSTRUKTORSKIE WYDANE PRZEZ OŚRODEK KSZTAŁCENIA.

Dojazd i Nocleg: we własnym zakresie.
Możliwa jest rezerwacja noclegu i wyżywienia w ośrodku Van Tur w Księżych Młynach:
tel.600 899 685
e-mail: klubvantur@gmail.com

Serdecznie zapraszam

Sylwia Skonieczka
Dyrektor BOR Grupa Niepublicznej Placówki Kształcenia Ustawicznego

Partnerzy:
BOR Grupa
Karate Combat

W ramach III zjazdu kursu instruktorskiego BOR Grupy Niepublicznej Placówki Kształcenia Ustawicznego w Księżych Młynach, odbędzie się szkolenie karate combat 2017 oraz polskie mistrzostwa karate combat w konkurencji poligon https://www.facebook.com/events/714290232091655/.
Atrakcji nie zabraknie, bowiem 10 czerwca przypada pierwsza rocznica istnienia BOR Grupy 😀🤗👏👍👌🏆 Obiecujemy relację ;)

Obrona w pojeździe, cz. II to było jedno z najbardziej dynamicznych szkoleń !!! Spalone opony, realistyczne sceny walk, moc i energia🔥👍💪😃 Sami popatrzcie, specjalnie dla Was nasz montaż.
Zapraszamy na kolejną część szkolenia z obrony w pojeździe przed atakiem nożem czy zagrożeniem bronią palną🔫 Śledźcie nas na facebooku ;)
https://www.youtube.com/watch?v=zD_P2hG6D4s

Facebook photo

Zapraszamy na cotygodniowe zajęcia sekcji samoobrony, bazujące na autorskim systemie BOR Grupa System Samoobrony.

System powstał na bazie własnych, wieloletnich doświadczeń w prowadzaniu zajęć w Biurze Ochrony Rządu, jednostkach specjalnych, czy Wojskowej Akademii Technicznej. Trenując, skupiamy się na skuteczności, z wykorzystaniem punktów wrażliwych na ciele, tzw. ATEMI. System bazuje m.in. na: karate, karate combat, combat jujitsu, judo, kung fu, krav maga, aikido, muai thai.

System został stworzony przez współzałożyciela BOR Grupy, Macieja Ustarbowskiego - byłego oficera BOR, wielokrotnie odznaczonego za misje zagraniczne Gwiazdą Iraku, Gwiazdą Afganistanu, odznaczeniami NATO za misje pokojowe w BOŚNI i AFGANISTANIE, oraz za współpracę na rzecz pokoju w IRAKU, głównego instruktora w Wydziale Szkoleniowym w zakresie samoobrony i taktyki interwencji oraz szkoleniowca z zakresu taktyki działania, instruktora samoobrony, taktyki i technik interwencji, taktyki jazdy specjalnej, strzelectwa, wspinaczki wysokogórskiej, survivalu, wielokrotnego uczestnika misji zagranicznych, dowódcę plutonu zwiadu i dalekiego rozpoznania sił IFOR 16 batalionu powietrznodesantowego 6 Brygady Desantowo - Szturmowej w Bośni, byłego dowódcę zespołu ochrony Close Protection Team ambasady i ambasadora RP w Afganistanie i Iraku, byłego starszego specjalistę do spraw ochrony MSZ, członka i współzałożyciela Polskiego Związku Instruktorów i Trenerów Formacji Ochronnych IP System, z doświadczeniem w prowadzeniu zajęć na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie z zakresu walki w bliskim kontakcie, członka Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK.

W BG Systemie Samoobrony wykorzystywane są techniki i sztuki walki, praktyczne i przydatne w sytuacjach realnego zagrożenia ale również techniki relaksacyjne, oddechowe, pobudzające, rozluźniająco- rozciągające. System skupia się na prostych ruchach, z wykorzystaniem naszych naturalnych odruchów, jest prosty i przystępny dla każdego. Nie wymaga nadzwyczajnej sprawności fizycznej, bazuje na sile dynamicznej ćwiczącego, a równocześnie jest formą aktywnej rekreacji fizycznej.

Czas trwania: półtorej godziny (dwie jednostki lekcyjne, po 45 min)

Strój: sportowy, swobodny

Miejsce: Centrum Kultury Podgórza, ul. Sokolska 13, sala nr 13

Cena: 40 PLN za jednorazowe wejście, 150 PLN karnet na cztery wejścia/ ważne przez miesiąc

Zapraszamy serdecznie do rejestracji 👈🚩‼️ Bądźcie z nami na TEDx Tarnów 👍

Facebook photo

Nie masz pomysłu jak spędzić Dzień Dziecka, aby Twój wewnętrzny maluch świetnie się bawił z Twoją pociechą ❓🤔👶👦👧👨‍👨‍👦Proponujemy wyjątkowy weekendowy Dzień Dziecka dla dużych dzieci i ich pociech.🤣🤠👌
📌Część I - z KAŁACHEM na jak ❓NA TY‼️
📌Część II – warsztaty z samoobrony z użyciem podręcznych środków, tzw. PodRęcznik (np. telefon, kubek, książka, klucze, rzecz na życzenie) 💪👓📱🖋️📕☕.
Spędź miło czas z dzieckiem, przy okazji nabywając nowe umiejętności i zdobywając wiedzę. Zapraszamy🤗👍👈👨‍👩‍👧‍👦🍩☕‼️✅🆒

Witamy Kraków 👋😎 za nami pracowity weekend💪. W Warszawie, wraz z IP System, prowadziliśmy zaawansowany kurs z tematyki konwojowania.
A co szykujemy dla Was w najbliższym czasie?
Wtorki - sekcja samoobrony BG System/ Kraków, 31 maja obrona w aucie/ Kraków, nauczymy Was jak obronić się przed atakiem napastnika wewnątrz auta, 7 czerwca samoobrona z wykorzystaniem punktów wrażliwych ATEMI/ Kraków, 14 czerwca samoobrona z użyciem podręcznych środków/ Kraków - Nowa Huta, 17 czerwca/ Częstochowa i 21 czerwca/ Kraków - Nowa Huta szkolenia jak przeżyć atak terrorystyczny, 19 czerwca spotkanie Mój Afganistan/ Kraków - Nowa Huta, 24 czerwca wykład o idei bezpiecznego myślenia w ramach The future is now/ TEDx Tarnów.
Oprócz tego dla naszych Seniorów 5 czerwca samoobrona z okrzykiem oraz 19 czerwca wykład z psychologii strachu i agresji.
W ramach ośrodka kształcenia - wyjazdowy kurs instruktorski karate, karate combat, sportów walki i rekreacji ruchowej samoobrona, dwa zjazdy.
Uwaga! Szkolenie SERE dla Cywilów, zostało przełożone na sierpień.
To jeszcze nie wszystkie plany na nadchodzący miesiąc, planujemy dla Was m.in. warsztaty z okazji Dnia Dziecka, spotkacie nas też na prelekcji w Uniejowie, k. Łodzi. Śledźcie nas na fb, przysyłajcie nam swoje propozycje i potrzeby szkoleniowe. Bądźcie z nami, dziękujemy 😀🙏

Facebook photo

Na ostatnim szkoleniu z technik posługiwania się pałką teleskopową, nie obyło się bez bólu i krzyków 😅👊💪 a wszystko po to, żeby jak najbardziej urealnić sytuacje z użyciem tego narzędzia. Drwa rąbali i wióry leciały, a kawałki pałek i deski do składania, latały w powietrzu, dosłownie 😱 Działo się, a uczestnicy zdecydowanie zasłużyli na medal🎖️ Najlepsi z najlepszych ;) 🏆

Facebook photo

Zapraszamy na cotygodniowe zajęcia sekcji samoobrony, bazujące na autorskim systemie BOR Grupa System Samoobrony.

System powstał na bazie własnych, wieloletnich doświadczeń w prowadzaniu zajęć w Biurze Ochrony Rządu, jednostkach specjalnych, czy Wojskowej Akademii Technicznej. Trenując, skupiamy się na skuteczności, z wykorzystaniem punktów wrażliwych na ciele, tzw. ATEMI. System bazuje m.in. na: karate, karate combat, combat jujitsu, judo, kung fu, krav maga, aikido, muai thai.

System został stworzony przez współzałożyciela BOR Grupy, Macieja Ustarbowskiego - byłego oficera BOR, wielokrotnie odznaczonego za misje zagraniczne Gwiazdą Iraku, Gwiazdą Afganistanu, odznaczeniami NATO za misje pokojowe w BOŚNI i AFGANISTANIE, oraz za współpracę na rzecz pokoju w IRAKU, głównego instruktora w Wydziale Szkoleniowym w zakresie samoobrony i taktyki interwencji oraz szkoleniowca z zakresu taktyki działania, instruktora samoobrony, taktyki i technik interwencji, taktyki jazdy specjalnej, strzelectwa, wspinaczki wysokogórskiej, survivalu, wielokrotnego uczestnika misji zagranicznych, dowódcę plutonu zwiadu i dalekiego rozpoznania sił IFOR 16 batalionu powietrznodesantowego 6 Brygady Desantowo - Szturmowej w Bośni, byłego dowódcę zespołu ochrony Close Protection Team ambasady i ambasadora RP w Afganistanie i Iraku, byłego starszego specjalistę do spraw ochrony MSZ, członka i współzałożyciela Polskiego Związku Instruktorów i Trenerów Formacji Ochronnych IP System, z doświadczeniem w prowadzeniu zajęć na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie z zakresu walki w bliskim kontakcie, członka Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK.

W BG Systemie Samoobrony wykorzystywane są techniki i sztuki walki, praktyczne i przydatne w sytuacjach realnego zagrożenia ale również techniki relaksacyjne, oddechowe, pobudzające, rozluźniająco- rozciągające. System skupia się na prostych ruchach, z wykorzystaniem naszych naturalnych odruchów, jest prosty i przystępny dla każdego. Nie wymaga nadzwyczajnej sprawności fizycznej, bazuje na sile dynamicznej ćwiczącego, a równocześnie jest formą aktywnej rekreacji fizycznej.

Czas trwania: półtorej godziny (dwie jednostki lekcyjne, po 45 min)

Strój: sportowy, swobodny

Miejsce: Centrum Kultury Podgórza, ul. Sokolska 13, sala nr 13

Cena: 40 PLN za jednorazowe wejście, 150 PLN karnet na cztery wejścia/ ważne przez miesiąc

Dawno nie wspominaliśmy o sekcji samoobrony BG System... Jesteśmy co wtorek na Sokolskiej, nic się nie zmieniło 😉🎱😅. Tęsknisz za nami- wróć. Chcesz się przyłączyć - zapraszamy 👍👊👌💪👈

Facebook photo