Pałka teleskopowa

Zapraszamy na szkolenia otwarte oraz specjalistyczne na zamówienie grup.

Wkrótce nowość kurs doszkalający z technik posługiwania się pałką teleskopową, kilkustopniowy, kończący się egzaminem i uzyskaniem certyfikatu i zaświadczenia ukończenia kursu doszkalającego ośrodka kształcenia, oferta będzie dostępna wkrótce.

Jeśli zastanawiacie, czy się nasze szkolenie jest dla Was, odpowiadamy, że typową pałkę teleskopową możemy legalnie nabywać, posiadać i nosić na co dzień bez pozwolenia, rejestracji czy innych formalności. Pamiętajmy jednak, aby używać jej przeciw człowiekowi jedynie w granicach obrony koniecznej lub w stanie wyższej konieczności.
W przypadku służb mundurowych i uzbrojonych formacji ochrony, umocowanie prawne do używania pałek teleskopowych, jako środków przymusu bezpośredniego posiadają: Policja, Biuro Ochrony Rządu, Żandarmeria Wojskowa, Straż Graniczna, Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochronne, Służba Celna, Służba Więzienna i podlega to ściśle określonym regułom, tzw. pałki służbowej. Więcej przeczytacie w artykule: https://www.militaria.pl/legalnosc-palek-teleskopowych.xml.
Zatem, jeśli mieliście wątpliwości i zostały one wyjaśnione, zapraszamy na szkolenie!!!

pdk 27,04