Sekcja Samoobrony

Autorski System BG System Samoobrony © ™

Zapraszamy na cotygodniowe zajęcia sekcji samoobrony, bazujące na autorskim systemie BOR Grupa System Samoobrony.

BG System Samoobrony powstał na bazie wieloletnich doświadczeń w prowadzaniu zajęć w Biurze Ochrony Rządu, jednostkach specjalnych, czy Wojskowej Akademii Technicznej. Trenując, skupiamy się na skuteczności, z wykorzystaniem punktów wrażliwych na ciele, tzw. ATEMI. System bazuje m.in. na: karate, karate combat, combat jujitsu, judo, kung fu, krav maga, aikido, muai thai.

System został stworzony przez współzałożyciela BOR Grupy, Macieja Ustarbowskiego – byłego oficera BOR, wielokrotnie odznaczonego za misje zagraniczne Gwiazdą Iraku, Gwiazdą Afganistanu, odznaczeniami NATO za misje pokojowe w BOŚNI i AFGANISTANIE, oraz za współpracę na rzecz pokoju w IRAKU, głównego instruktora w Wydziale Szkoleniowym w zakresie samoobrony i taktyki interwencji oraz szkoleniowca z zakresu taktyki działania, instruktora samoobrony, taktyki i technik interwencji, taktyki jazdy specjalnej, strzelectwa, wspinaczki wysokogórskiej, survivalu, wielokrotnego uczestnika misji zagranicznych, dowódcę plutonu zwiadu i dalekiego rozpoznania sił IFOR 16 batalionu powietrznodesantowego 6 Brygady Desantowo – Szturmowej w Bośni, byłego dowódcę zespołu ochrony Close Protection Team ambasady i ambasadora RP w Afganistanie i Iraku, byłego starszego specjalistę do spraw ochrony MSZ, członka i współzałożyciela Polskiego Związku Instruktorów i Trenerów Formacji Ochronnych IP System, z doświadczeniem w prowadzeniu zajęć na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie z zakresu walki w bliskim kontakcie, członka Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK.

W BG Systemie Samoobrony wykorzystywane są techniki i sztuki walki, praktyczne i przydatne w sytuacjach realnego zagrożenia ale również techniki relaksacyjne, oddechowe, pobudzające, rozluźniająco- rozciągające. System skupia się na prostych ruchach, z wykorzystaniem naszych naturalnych odruchów, jest prosty i przystępny dla każdego. Nie wymaga nadzwyczajnej sprawności fizycznej, bazuje na sile dynamicznej ćwiczącego, a równocześnie jest formą aktywnej rekreacji fizycznej.

DOM KULTURY PODGÓRZE, ul. Sokolska 13, wtorki godz. 20.00 – 21.30. UWAGA!!! wznowienie zajęć luty- marzec 2018 r.

Prowadzący Maciej Ustarbowski – http://borgrupa.pl/kadra-osrodka/

Czas trwania: 1,5 godziny (dwie jednostki lekcyjne po 45 min)

Strój: sportowy, swobodny

Cena: 40 PLN za jednorazowe wejście, 150 PLN karnet na cztery wejścia na zajęcia, ważne przez miesiąc

plakaty

KLUB KULTURY PIASKOWNICA, ul. Łużycka 55, środy godz. 19.30 – 20.15

Prowadzący Grzegorz Masłoń –  instruktor taktyki i technik interwencji, ukończył kurs instruktorski w BOR Grupa Niepublicznej Placówce Kształcenia Ustawicznego, uzyskując zaświadczenie, certyfikat i legitymację instruktorską. Uczestnik licznych szkoleń organizowanych przez BOR Grupę. Jest pracownikiem ochrony z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień zajmuje się ochroną obiektów wojskowych w 3 Regionalnej Bazie Logistycznej. Posiada tytuł kierownika do spraw bezpieczeństwa imprez masowych oraz ukończony kurs członka służby porządkowej i informacyjnej. Posiada wpis na listę kwalifikowanego pracowników ochrony oraz legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni. Grzesiek ma wieloletnie doświadczenie w sztukach walki i samoobronie oraz w ochronie osób, czy zabezpieczaniu imprez masowych. W ramach stażu, prowadzi samodzielnie zajęcia z zakresu samoobrony według BG Systemu, w ramach sekcji w klubie Piaskownica w Krakowie. 

Czas trwania: 45 minut

Strój: sportowy, swobodny

Cena: 20 PLN za jednorazowe wejście, 64 PLN karnet na cztery wejścia na zajęcia, ważne przez miesiąc


22528456_891668240991462_8879345308879223161_n
IMG_6306IMG_6293 IMG_6310 IMG_6336 sekcja1 sekcja 132___01