Kadra

 

IMG_4990IMG_4191

Informacja o kadrze zarządzającej:

Maciej Ustarbowski – były oficer BOR,  główny instruktor w Wydziale Szkoleniowym w zakresie samoobrony i taktyki interwencji oraz szkoleniowiec z zakresu taktyki działania. Wielokrotnie odznaczony za misje zagraniczne Gwiazdą Iraku, Gwiazdą  Afganistanu, odznaczeniami NATO za misje pokojowe w BOŚNI i AFGANISTANIE, oraz za współpracę na rzecz pokoju w IRAKU.

Twórca BOR Grupa System Samoobrony, współzałożyciel BOR Grupy, instruktor samoobrony (kung fu, judo, jujitsu, combat jujitsu, krav maga, aikido, muai thai), taktyki i technik interwencji, taktyki jazdy specjalnej, strzelectwa, wspinaczki wysokogórskiej, survivalu, wielokrotny uczestnik misji zagranicznych. Dowódca plutonu zwiadu i dalekiego rozpoznania sił IFOR 16 batalionu powietrznodesantowego 6 Brygady Desantowo – Szturmowej w Bośni, były dowódca zespołu ochrony Close Protection Team ambasady i ambasadora RP w Afganistanie i Iraku. Był starszym specjalistą do spraw ochrony MSZ. Członek i współzałożyciel Polskiego Związku Instruktorów i Trenerów Formacji Ochronnych IP System. Prowadzi zajęcia na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie z zakresu walki w bliskim kontakcie. Jest członkiem Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK.

Posiada doświadczenie w ochronie VIP-ów w strefie wojny – to najwyższy poziom umiejętności ochrony VIP-a.

Posiada doświadczenie w zabezpieczaniu:

 • na rynku cywilnym m.in. bezpośredniej i osobistej ochrony Jose Carrerasa podczas koncertu w Łańcucie, Aleksandra Gudzowatego, Janusza Filipiaka,
 • w zakresie działań w BOR m.in. papieża Jana Pawła II, prezydentów: Billa Clintona, Georga Busha, Valdasa Adamkusa, ostatniego prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego, premiera Binjamina Netanjahu, kanclerza Helmuta Kohla, pułkownika Ryszarda Kuklińskiego, rajdowca Michaela Schumachera oraz przy współpracy z bezpośrednią ochroną prezydenta A. Kwaśniewskiego, J. Kwaśniewskiej, premierów J. Buzka i L. Millera,
 • w siłach IFOR przy zabezpieczeniu i dowodzeniu ochroną dowódcy sił szybkiego reagowania na Europę Wschodnią sir Michaela Walkera.

Z ramienia POLSKIEGO ZWIĄZKU INSTRUKTORÓW I TRENERÓW FORMACJI OCHRONNYCH „I.P. SYSTEM”, brał udział w realizacjach dla:

 • 18 Samochodowy Batalion Desantowo – Szturmowy
 • Zakład Taktyki i Techniki Interwencji w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie
 • BOR oraz Ministerstwo Sprawiedliwości – szkolenie prokuratorów
 • Pułk Ochrony JW. 2414
 • Poczta Główna w Warszawie – „Taktyka działań konwoju w zagrożeniu”
 • 10 Warszawski Pułk Samochodowy „Taktyka i techniki interwencji”
 • Pułk Ochrony w Warszawie – szkolenie taktyczne i strzeleckie „Taktyka działań konwojowych w zagrożeniu”
 • Dyrekcja Generalna Poczty Polskiej – szkolenie konwojentów strzeleckie w całym kraju, techniki interwencji
 • Instytut Pamięci Narodowej – „Taktyka i techniki interwencji w zagrożeniu”
 • Instytut Pamięci Narodowej – szkolenie kierowców ochrony osobistej „Taktyka działań w sytuacjach zagrożenia”
 • Instytut Pamięci Narodowej – „Działania konwoju w zagrożeniu”
 • Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych – „Strzelania taktyczne”
 • Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych – „Poligon taktyczny – konwój w zagrożeniu”, strzelania i symulacje  sytuacji ekstremalnych
 • Szkolenie z taktyki strzeleckiej i działań konwojowych – Studium Szkolenia Wojskowego WAT

Sylwia Ustarbowska (Skonieczka) – współzałożycielka BOR Grupy, Dyrektor Zarządzający BOR Grupy oraz BOR Grupy Niepublicznej Placówki Kształcenia Ustawicznego, mgr prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (studia dzienne), studiów podyplomowych z zakresu mediacji na AGH w Krakowie oraz dziennikarskich na WSE im. ks. J. Tischnera w Krakowie.  Jest certyfikowanym mediatorem oraz posiada wieloletnie doświadczenie na stanowisku dyrektora zarządzającego oraz kierownika regionalnego w firmach z branży prawno – podatkowej. Pracowała w środowisku międzynarodowym, włada biegle językiem angielskim oraz podstawowym włoskim. Posiada doświadczenie w branży prawnej, bankowości, finansach oraz w zarządzaniu firmą, zespołem, w rekrutacji, obsłudze klienta i sprzedaży.

Współpracujemy z wykwalifikowaną kadrą, którą stanowią prawnicy, fizjoterapeuci, lekarze, doświadczeni trenerzy i instruktorzy różnych form aktywności: strzelectwa, sportu (w tym karate, karate combat, sportów walki), rekreacji ruchowej (w tym fitness, samoobrona), wspinaczki, jazdy defensywnej, survivalu, ratownictwa medycznego i pola walki, off-roadu i innych. Część z nas to byli funkcjonariusze służb specjalnych, wojska, policji, z doświadczeniem w zagranicznych misjach bojowych, czy jako specjaliści MSZ do spraw ochrony. Są wśród nas mistrzowie świata w sztukach walki, czy posiadacze czarnych pasów w sportach walki.

Na zdjęciach część kadry instruktorskiej BG.